سفر خارجی رایگان، پیامد سیاست دستوری ارز

شناسه خبر: 136028 سرویس: فرهنگ و میراث فرهنگی ، گوناگون يكشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷, ۰۵ : ۱۱ : ۰۰
سفر خارجی رایگان، پیامد سیاست دستوری ارز
سیاست دستوری پایین نگه داشتن نرخ ارز در چند ماه اخیر و در حوزه‌های مختلف، هربار چهره متفاوتی را از این موضوع به نمایش گذاشته است.
۵۵آنلاین :

سیاست دستوری پایین نگه داشتن نرخ ارز در چند ماه اخیر و در حوزه‌های مختلف، هربار چهره متفاوتی را از این موضوع به نمایش گذاشته است. اعطای یارانه ارزی به مسافران خروجی در یکی، دو ماه اخیر و به‌ویژه تعطیلات هفته گذشته، یکی از این موارد است. مشاهدات نشان می‌دهد هفته گذشته سفرهای خروجی بسیاری صورت گرفته است که مسافران آنها، برای تامین ارز خود تنها چاره قانونی‌ای که داشتند بهره‌گیری از ارز دولتی بوده که از بانک‌های اعلام‌شده دریافت کرده‌اند. این به آن معنا است که هر مسافر خارجی متناسب با مقصد سفر خود توانسته است ۵۰۰ تا هزار یورو با نرخی حدود ۵هزار تومان از بانک‌ها دریافت کند؛ حال آنکه نرخ یورو در بازار آزاد (در صورت وجود امکان خرید و فروش) رقمی حدود ۷هزار تومان برآورد می‌شود. در چنین شرایطی، دولت به‌رغم آنکه منابع کافی برای تامین ارز در تمامی بخش‌ها را ندارد، تنها در مورد ارز مسافرتی به ازای هر یورو ۲هزار تومان به مسافران خروجی یارانه می‌دهد.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ژن خوب = کار خوب، زندگی خوب، حال خوب

برایتان سوال پیش نیامده است که چرا درحالی که همه از اقتصاد می‌نالند، آقازاده‌ها همچنان پرکار، کار می‌کنند آنهم با سود زیاد؟

پژوهش تلخی دارد!

«ملک‌الشعرا» عنوانی بود حکومتی برای شاعر بزرگ دوران. اما رقابت برای کسب عنوان «ملک‌الشعرا»، منجر به آن شد که شعرای ایران به مدیحه ‌سرایان حاکمان تبدیل شوند. قاآنی ملک ‌الشعرای ایران از دوران محمدشاه بود. زمانی که ناصرالدین شاه به تخت نشست و امیرکبیر را به صدراعظمی ایران منصوب کرد؛ قاآنی به روال معمول قصیده ‌ای در مدح صدراعظم جدید سرود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: مادربزرگ ۱۰۲ ساله رکورد شیرجه در آسمان را شکست!

یک پیرزن ۱۰۲ ساله استرالیایی از ارتفاع چهار هزار و ۳۰۰ متری پرید تا رکورد مسن ترین فردی را که در آسمان شیرجه زده است، بشکند

ویدیو: فیلم ساخته شده توریست از سفر به ایران

فیلمMio Iran توسط سباستین لیندا توریستی ساخته شده که برخلاف توصیه های اطرافیان برای عدم سفر به ایران همراه همسرخود به ایران سفرمی کند لیندا این فیلم رابه پسرش میوتقدیم کرده است

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر