سردبیر رای الیوم:تهدیدهای آمریکا علیه ایران نشانه ضعف اوست نه نقطه قوت

شناسه خبر: 145181 سرویس: جهان يكشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷, ۱۱ : ۱۶ : ۰۰
سردبیر رای الیوم:تهدیدهای آمریکا علیه ایران نشانه ضعف اوست نه نقطه قوت
رای الیوم نوشت، آمریکا ایران را در عراق و سوریه تهدید می‌کند اما این تهدیدها نقطه ضعف آمریکا است نه نقطه قوت آن.
۵۵آنلاین :

روزنامه فرامنطقه‌ای «رای الیوم» در سرمقاله خود با عنوان «اعتراف زودهنگام آمریکا به شکست»، سخنان ضد ایرانی نماینده آمریکا در سازمان ملل را اعتراف زودهنگام آمریکا به ناکامی در برابر نفوذ بالای ایران در منطقه توصیف کرد.

در این یادداشت آمده است: جنگ ایران و آمریکا به طور چشمگیری در حال انتقال به عرصه عراق است و دولت آمریکا با همتای ایرانی خود به گونه‌ای برخورد می‌کند که گویی ایران، حاکم واقعی عراق باشد.

«عبدالباری عطوان»، سردبیر رای الیوم و نویسنده این یادداشت آورده است: چیزی که ما را به این نتیجه می‌رساند هشدار رسمی کاخ سفید است که دولت ایران را مسئول هرگونه حمله‌ای از سوی شبه نظامیان تحت حمایت تهران علیه اتباع یا منافع ایالات متحده در عراق می‌داند.

رای الیوم در ادامه به اظهارات  رئیس جمهور ایالات متحده و اتهام او به دخالت ایران در اقدامات اخیر علیه سفارت یا کنسولگری آمریکا در عراق اشاره کرد و نوشت که بیانیه کاخ سفید در متهم کردن ایران به دست داشتن در حمله به کنسولگری آمریکا در بصره بسیار سطحی است، چون خود کنسولگری ایران در همین شهر هم از سوی معترضانی که شعارهای ضد ایرانی سر می‌دادند به آتش کشیده شد و دفاتر  و ساختمان‌های احزاب حامی ایران هم مورد حمله قرار گرفت و حتی برخی در داخل عراق آمریکا و عربستان را پشت این حملات دانستند.

عطوان اظهار داشت: واقعیتی که به سختی می‌توان از آن گذشت یا انکارش کرد این است که آمریکایی که تاکنون بیش از دو تریلیون دلار در جنگ خود در عراق از دست داد و با شکست از آن خارج شد در مرحله پسا خروج از عراق هم به نفع طرفداران ایران متحمل باخت شد و شانس نامزد اصلی او برای تشکیل دولت آتی عراق بسیار سریع کاهش یافت در مقایسه با گروه سیاسی که متحدان ایران  را شامل می‌شود.

رای الیوم تاکید کرد: حمله شدید نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل علیه ایران و تهدید آن به تشدید محاصره بخصوص با ممانعت از صادرات نفت ایران در نوامبر آینده و تکمیل حلقه‌های تحریم این کشور ، چیزی از واقعیت موجود را عوض نمی‌کند و منظور از این واقعیت گسترش نفوذ سیاسی و نظامی ایران در منطقه خاورمیانه در مقابل افول نفوذ آمریکاست.

این روزنامه آورده است: آمریکا ایران را در عراق و سوریه تهدید می‌کند و آن را از هر حمله ای به اتباع خود در عراق و فلسطین اشغالی برحذر می‌دارد، این تهدیدها نقطه ضعف آمریکا و نه نقطه قوت آن است و در هرحال موضوع تازه ای نیست، چیزی که هیلی و ترامپ درک نمی‌کنند این است که شش هزار نظامی آمریکایی در عراق و دو هزار نفر دیگر هم در سوریه هستند که گروگان نیروهای ایرانی و دیگر گروه‌های عراقی متحد تهران شمرده می‌شوند.

عطوان در پایان آورده است: آمریکا در عراق شکست خورد و بزودی نتایج جنگ‌هایش در سوریه، لیبی، یمن و افغانستان هم چیزی جز باخت نخواهد بود آن هم به دلیل خود بزگ بینی، سیاست‌های احمقانه نژادپرستانه آن و تهدیدهایی که گهگاه برای عقده گشایی از ناکامی‌های خود به زبان می‌راند.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بودجه بنیادهای خاص فرهنگی را قطع یا کم کنید

یک سال هم به برخی مؤسسات غیر مولد کمک نشود به جایی بر نمی‌خورد. بگذاریم مردم در سال 98 از دستاوردهای قبلی این موسسات استفاده کنند.

نورچشمی‌ها همین دور و برند

آمارهای ٦ ماه نخست‌ سال‌جاری نشان می‌دهد استان‌های تهران سمنان، یزد و اصفهان بیشترین میزان تسهیلات بانکی را دریافت کرده‌اند. این در حالی است که کردستان و سیستان و بلوچستان از همه مظلوم‌ترند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: مادربزرگ ۱۰۲ ساله رکورد شیرجه در آسمان را شکست!

یک پیرزن ۱۰۲ ساله استرالیایی از ارتفاع چهار هزار و ۳۰۰ متری پرید تا رکورد مسن ترین فردی را که در آسمان شیرجه زده است، بشکند

ویدیو: فیلم ساخته شده توریست از سفر به ایران

فیلمMio Iran توسط سباستین لیندا توریستی ساخته شده که برخلاف توصیه های اطرافیان برای عدم سفر به ایران همراه همسرخود به ایران سفرمی کند لیندا این فیلم رابه پسرش میوتقدیم کرده است

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر