نتیجه‌ای یافت نشد.

سردار مومنی: مدت بازپروری معتادان به 2 سال افزایش یابد

شناسه خبر: 173314 سرویس: اجتماعی ، گوناگون چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۴۶ : ۱۶ : ۰۰
سردار مومنی: مدت بازپروری معتادان به 2 سال افزایش یابد
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با تاکید بر لزوم بازنگری در مدت زمان نگهداری از معتادان در مراکز ترک اعتیاد گفت: مدت زمان بازپروری معتادان باید از 3 ماه به 2 سال افزایش یابد.
۵۵آنلاین :

به موجب ماده ۱۶ قانون مبارزه با موادمخدر و سه تبصره مربوط به آن، معتادان به مواد مخدر و روان‌گردان و متجاهر به اعتیاد با دستور مقام قضایی از یک تا سه ماه در مراکز دولتی و مجاز درمان نگهداری می‌ شوند.
سردار اسکندر مومنی روز چهارشنبه در بازدید از مرکز بازپروری صیانت و اشتغالزایی شهید زیادیان در جاده خاوران اظهار داشت: هم اکنون زمان نگهداری فرد معتاد در مراکز بازپروری سه ماه است که در صورت نیاز سه ماه دیگر نیز تمدید می شود.
وی تصریح کرد: 6 ماه زمان مناسبی برای نگهداری از یک فرد معتاد نیست و لازم است این زمان برای رسیدن به یک نتیجه مناسب افزایش یابد.
سردار مومنی ادامه داد: اکنون در حال برطرف کردن خلاء‌ و چالش‌های قانونی از جمله مدت زمان نگهداری و درمان معتادان متجاهر هستیم و به زودی این مساله نیز رفع خواهد شد. 
وی ادامه داد: کشور ما در زمینه مبارزه با تولید، توزیع و ورود مواد مخدر به کشور و همچنین درمان ترک اعتیاد نسبت به دیگر کشورها پیشقدم است، در حالی که برخی از کشورهای اروپایی با جمعیت و مساحت کمتر از ما، عقبتر هستند.
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: بر اساس گزارشات، کشور آمریکا با پنج درصد از جمعیت جهان 20 درصد از زندانیان را داراست و سالانه در حدود ۷۰ هزار معتاد در این کشور بر اثر مصرف مواد مخدر می‌میرند، این در حالی است که سالانه چهار هزار معتاد در ایران جان خود را از دست می دهند.
وی با بیان اینکه نگاه نامناسب انسانی به معتاد مقوله ای انکارناپذیر است، گفت: این افراد نباید به خاطر شرایط و موقعیت نامناسب مورد تمسخر قرار گیرند.
سردار مومنی با بیان اینکه ساماندهی معتادان متجاهر در اولویت ستاد مبارزه با مواد مخدر قرار دارد، افزود: ظرفیت، مدت زمان نگهداری و جامعه پذیری معتادان متجاهر سه چالش مهم در این حوزه به شمار می‌رود که باید رفع شود.
وی با تاکید بر افزایش ظرفیت های نگهداری معتادان در مراکز بازپروری گفت: سه هزار و 200 ظرفیت جدید توسط سازمان زندانها، 2 هزار ظرفیت توسط نیروی انتظامی و 500 ظرفیت نیز توسط سپاه پاسداران ایجاد شده و لازم است این ظرفیت ها افزایش یابد.
سردار مومنی به فعالیت های مرکز بازپروری معتادان شهید زیادیان اشاره کرد و گفت: این مرکز هم اکنون با ظرفیت 500 نفر معتاد متجاهر را نگهداری می کند که امیدواریم تا پایان سال ظرفیت‌های جدید با همت و تلاش سپاه پاسداران نیز در این مرکز افزوده شود.
وی اضافه کرد: خوشبختانه در کیفیت نگهداری و درمان معتادان متجاهر تغییراتی ایجاد شده، به گونه ‌ای که ارتباط با خانواده این افراد نیز در اولویت قرار دارد.
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: همچنین برای خانواده این افراد سبد کالایی در نظر گرفته شده است تا با این کار بتوانند با خانواده‌های خود ارتباط برقرار کنند.
به گزارش ایرنا، سردار مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر به همراه سردار محمدرضا یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران امروز چهارشنبه از بزرگترین مرکز ترک اعتیاد کشور (شهید زیادیان) در جاده خاوران تهران بازدید کردند.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نمایش شفافیت

ميعاد صالحي، رئيس صندوق بازنشستگي، در حالي‌كه مجموعه‌اي با گردش مالي هزاران ميلياردي را بر عهده گرفته است، فهرست حقوق اعضاي هیئت‌مديره شركت‌هاي تابعه خود را روي سايت شفافيت اين سازمان قرار داده و هر روز مانور مي‌دهد كه نسبت به شفاف‌سازي در اين حوزه وارد عمل شده است البته همين كار را هم نصفه و نيمه انجام داده و حقوق خود را روي سايت قرار نداده است.

مشاغل آینده در آینه تکنولوژی

ما به دلایل زیادی می‌توانیم آینده شغل‌های انسانی را پیش‌بینی کنیم، اما آنچه تا امروز در این زمینه اعلام شده، چندان مثبت نبوده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر