سرانجام دو فرمان رئیس‌جمهوری به شهرداری تهران

شناسه خبر: 195108 سرویس: توسعه ، سیاست ، گوناگون سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸, ۴۷ : ۱۰ : ۰۰
سرانجام دو فرمان رئیس‌جمهوری به شهرداری تهران
رئیس شورای شهر تهران، درخصوص فعالیت‌های انجام شده درخصوص بوی نامطبوع اتوبان تهران-قم و حفظ ابنیه تاریخی تهران توضیحاتی ارائه داد. حسن روحانی، در یک ماه گذشته دو تکلیف به شهرداری تهران واگذار کرده است.
۵۵آنلاین :

رئیس‌جمهور پس از آتش‌سوزی میدان حسن‌آباد، بناهای تاریخی را بخشی از هویت ملی دانست و شهرداران سراسر کشور از جمله شهرداری تهران را ملزم به توجه به این ابنیه و مقاوم‌سازی آنها با همکاری میراث فرهنگی کرد.
همچنین رئیس‌جمهور، در جلسه ۱۷ مهر هیات دولت، به شهرداری تهران و دستگاه‌های دولتی ذی‌ربط دستور داد تا نسبت به حل معضل بوی تعفن و نامطبوع اتوبان تهران-قم (حدفاصل فرودگاه امام تا مرقد مطهر امام «ره») اقدام و گزارش آن را به دولت ارائه دهند. محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران درخصوص پیگیری‌های انجام شده درخصوص این دو موضوع به خبرگزاری مهر گفت: رئیس‌جمهور این مسوولیت را به شهرداری تهران نداده‌اند و منشا بوی نامطبوع اتوبان تهران-قم خارج از تهران است. وی معتقد است: این تکلیف به وزیر کشور سپرده شده که وزیر کشور هم از شهرداری تهران در این خصوص کمک خواهد خواست. هاشمی اضافه کرد: دستگاه‌های مختلفی در حال کار روی این موضوع هستند و به نتایجی هم رسیده‌اند، اما هنوز گزارش قطعی در این رابطه در اختیار شورا قرار نگرفته است اما تا آن جا که می‌دانم هم وزارت کشور، هم محیط‌زیست و هم مسوولان منطقه حسن‌آباد و کهریزک تلاش‌هایی درخصوص کاهش حد بود در منطقه انجام داده و به نتایجی هم رسیده‌اند، من چند بار از آن مسیر عبور کردم و احساسم این بود که وضعیت بوی نامطبوع در این محدوده بهتر شده است.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه در مسیر اتوبان تهران-قم چند نقطه وجود دارد که تمرکز بوی نامطبوع در آن محدوده‌ها بیشتر است از جمله شهرک چرم، دامداران و کهریزک اظهار کرد: زباله‌سوزی که در این محدوده انجام می‌شود، زمین‌های کشاورزی که در برخی از ماه‌های سال از کود استفاده می‌کنند و مسیر باد هم در تولید این بو تاثیرگذار هستند. وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌هایی که برای جمع‌آوری و جدا‌سازی زباله‌ها در مناطق تهران انجام شده است، ادامه داد: براساس سیاست‌هایی که کمیسیون سلامت آن را دنبال می‌کند، زباله هر منطقه در همان منطقه جمع‌آوری و در همان منطقه جدا‌سازی هم انجام شود که ۳۰ درصد زباله‌ها است و درآمد هم دارد.

هاشمی افزود: ۷۰ درصد زباله‌ها نیز در زباله‌سوزها با فیلترهای مناسب سوزانده و بعد از آن برق گرفته می‌شود. هر منطقه‌ای در تهران خودش می‌تواند از طریق زباله‌ها ۲تا ۳ مگاوات برق تولید کند و شاید تهران بتواند از محل زباله ۵۰ تا ۶۰ مگاوات برق تولید کند. این موضوع بخشی از سیاست‌های شورا است اما معمولا تحقق آن زمان‌بر است. وی درخصوص توجه به میراث باقی مانده در تهران هم گفت: همان‌طور که دیدید در هفته تهران تمام توجه به موضوعات فرهنگی و میراثی شهر بود آن‌قدر که گله‌ای هم در این خصوص مطرح کردم که توجه و کار بسیاری در این مورد شده و همچنان هم می‌شود و باید به موارد عمرانی و زیر‌بنایی هم توجه شود.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

زنان و کودکان چقدر از بحران‌های زیست‌محیطی آسیب می‌بینند؟

«تاثیر تغییراقلیم روی آن بخشی از جامعه که به منابعی طبیعی وابسنگی دارد، بیشتر است. این افراد معمولا ظرفیت واکنش دادن به حوادث طبیعی مثل خشکسالی، سیل و طوفان را ندارند. زنان معمولا در شرایط فقر با خطرات بیشتری از گرمایش جهانی روبرو می‌شوند و اکثر جمعیت فقیر جهان را هم زنان تشکیل می‌دهند.»

ایران برنده نهایی قدرت‌نمایی در خاورمیانه

موسسه بین‌المللی مطالعات استراتژیک مستقر در لندن در یک گزارش مفصل استدلال کرده است که ایران بازی ژئوپلیتیک و ژئواستراتژیک منطقه را به سود خود رقم زده است

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ نمایش شیر شعله‌ور هولوگرامی در مراسم افتتاح ورزشگاهی در بوئنوس‌آیرس

ویدئو؛ روسیه در شوک؛ استاد دانشگاه دوستش را ارّه کرد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر