نتیجه‌ای یافت نشد.

سخنرانی استادرشته تاریخ هنر و معماری سوئد در دانشگاه اصفهان

شناسه خبر: 105312 سرویس: فرهنگ و هنر جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶, ۲۶ : ۱۴ : ۰۰
سخنرانی استادرشته تاریخ هنر و معماری سوئد در دانشگاه اصفهان
پروفسور «کلاوس کالدنبی» استاد ممتاز رشتۀ تاریخ هنر و معماری دانشگاه «چالمرز» سوئد در دانشکدۀ ادبیات و علوم انسانی دانشگاه اصفهان سخنرانی کرد.
۵۵آنلاین :

پروفسور کالدنبی طی نشستی در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه اصفهان تحت عنوان "تاریخ سوئد از فحوای معماری آن"، سخنرانی کرد.

وی در این سخنرانی با برشمردن خصیصه های تاریخی و فرهنگی سوئد از گذشته های دور تا عصر حاضر، مراحل گذار جامعۀ سوئد از معماری روستایی عصر «وایکینگ ها» به معماری شهری مدرن را برشمرد.

 کالدنبی تأثیر معماری معاصر سوئد بر معماری اروپای پس از جنگ جهانی دوم (1939-1945م.) را بسیار وسیع خاطرنشان کرد و با بازنمایی گسترۀ حضور عناصر معماری سوئد در کشورهای اروپای غربی، به شرح و تبیین و تحلیل تأثیر ساختار معماری منطقۀ کشورهای اسکاندیناوی و به ویژه سوئد بر کشورهایی نظیر ایتالیا و دیگر کشورهای اروپایی پرداخت.

در همین حال، این نشست با حضور  طیبی رئیس  بخش همکاری های بین المللی دانشگاه اصفهان،  دهقان نژاد رئیس دانشکدۀ ادبیات و علوم انسانی  و نمایندگان بخش فرهنگی شهرداری اصفهان و جمعی از اساتید دانشگاه ها و دانشجویان رشته های مختلف دانشگاهی برگزار شد.  دهقان نژاد، رئیس دانشکدۀ ادبیات و علوم انسانی نیز در این نشست برگزاری سمینارها و همایش های مشترک با پژوهشگران خارجی را در راستای اهداف بین المللی سازی دانشکدۀ ادبیات و علوم انسانی برشمرد و حمایت همه جانبۀ مسوولان و اساتید محترم را برای برگزاری مستمر این گونه همایش ها خواستار شد.

 اسماعیل سنگاری، مسوول بین المللی سازی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه اصفهان نیز در سخنان کوتاهی با اشاره به پژوهشگران ایران شناس بین المللی دعوت شده در این سال نظیر پروفسور رودی متی، پروفسور جان تولن، دکتر فابیو گراسی و دیگر محققان، استمرار این گونه برنامه را جز اولویت های دانشکده ادبیات برشمرد.

از نکات شایان توجه در این نشست، حضور خانم تابتا، نوه ایران شناس شهیر پروفسور هنریک ساموئل نیبرگ بود که در زمره مدعوین جلسه قرار داشت. نیبرگ سوئدی از بزرگ ترین محققان ادیان ایران باستان و زبان فارسی میانه (پهلوی ساسانی) در قرن بیستم بوده است.


منبع : ایلنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

اقتصاد از قوه قضائیه چه می خواهد؟

از جذابیت های ایران امروز یکی این است که آنچه فرنگی ها در کتاب های تاریخ می خوانند ما به چشم دیده و به گوش می شنویم.

آمارها چه تصویری از نرخ رشد فقر ارائه می کنند؟

برخورداری افراد از عدالت اقتصادی همواره یکی از دغدغه های اصلی سیاستگذاران اقتصادی در کشور بوده است، گام اول در این راستا داشتن برآوردی دقیق از تعداد فقرا و شناسایی ویژگی های گروه های فقیر است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال

دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال ◽️یک کهنه سرباز پس از 75 سال با معشوقه خود در زمان جنگ دوم جهانی روبه رو شد. در سال پایانی جنگ جهانی دوم، 1944 میلادی، کارا تروی رابینز آمریکایی که برای جنگ در مقابل ارتش نازی عازم فرانسه شده بود در شمال شرقی فرانسه عاشق ژانی پیرسون، 18 ساله شد. ◽️ اما سرانجام رابینسون که در آن زمان 24 سال داشت ناگزیر به جبهه شرق اعزام شد

ویدیو : یک بیماری که به تازگی از سوی سازمان بهداشت جهانیWHO شناسایی شده است!

یک بیماری که به تازگی از سوی #سازمان_بهداشت_جهانیWHO شناسایی شده است! #فرسودگی_شغلی یا #کارزدگی این بیماری قرار است در سال ۲۰۲۲ به رسمیت شناخته شود.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر