سالک: قانون تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی منافاتی با برنامه ششم توسعه ندارد

شناسه خبر: 186060 سرویس: توسعه ، فرهنگ و میراث فرهنگی ، گوناگون دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۱۸ : ۰۳ : ۰۰
سالک: قانون تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی منافاتی با برنامه ششم توسعه ندارد
نماینده مردم اصفهان با بیان این که انگیزه نداشتن دولت برای تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دلیلی برای ارجاع این قانون به شورای حل اختلاف نیست، گفت:وزارتخانه شدن منافاتی با برنامه ششم توسعه ندارد و توجیهی برای ارسال موضوع به این شورا وجود ندارد.
۵۵آنلاین :

حجت‌الاسلام احمد سالک توضیح داد: در صورتی قانونی به شورای حل اختلاف قوا می‌رود که یکی از سران سه قوا شکایت کند و به دستور رهبری به شورای حل اختلاف می‌رود. قانونی که در مجلس تصویب و در شورای نگهبان تأیید شده و منافاتی هم با برنامه توسعه ششم و اصل 75 قانون اساسی ندارد با چه توجیهی باید به شورای حل اختلاف برود.

نماینده مردم اصفهان با اشاره به این که من هنوز نشنیده‌ام که دولت بخواهد چنین کاری کند، اظهار کرد: اگر دولت چنین ادعایی دارد باید از آنها پرس و جو کرد نه از نمایندگانی که مصر اجرای قانونند. تکلیف قانونی، تکلیف قانونی است. لازم‌الاجرا است و لاغیر. تمامی جزییات هم در قانون لحاظ شده وگرنه شورای نگهبان آن را تأیید نمی‌کرد.


منبع : اسکان نیوز
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

مدل آموزشی قدیم نتایج جدیدی ندارد

از خصایص بارز نظام آموزشی ایران جانشین شدن نمره به جای تعلیم و تربیت است.

مصون‌شدن صندوق بازنشستگی نفت از بازرسی

صندوق بازنشستگی صنعت نفت از آن صندوق‌هایی است که حرف‌و‌حدیث درباره نحوه عملکرد آن و بروز تخلف در زیرمجموعه‌هایش زیاد منتشر می‌شود. براساس متن شکواییه تحویل‌داده‌شده به دیوان عدالت اداری به نظر می‌رسد شاکی نگران است که سرنوشت صندوق بازنشستگی صنعت نفت هم مشابه صندوق فرهنگیان شود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : حوثی ها: با ۱۰ پهپاد به تاسیسات نفتی آرامکو عربستان حمله کردیم

ویدئو : یک خانواده روس به ۱۲ راکون پناه دادند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر