سالک: قانون تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی منافاتی با برنامه ششم توسعه ندارد

شناسه خبر: 186060 سرویس: توسعه ، فرهنگ و میراث فرهنگی ، گوناگون دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۱۸ : ۰۳ : ۰۰
سالک: قانون تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی منافاتی با برنامه ششم توسعه ندارد
نماینده مردم اصفهان با بیان این که انگیزه نداشتن دولت برای تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دلیلی برای ارجاع این قانون به شورای حل اختلاف نیست، گفت:وزارتخانه شدن منافاتی با برنامه ششم توسعه ندارد و توجیهی برای ارسال موضوع به این شورا وجود ندارد.
۵۵آنلاین :

حجت‌الاسلام احمد سالک توضیح داد: در صورتی قانونی به شورای حل اختلاف قوا می‌رود که یکی از سران سه قوا شکایت کند و به دستور رهبری به شورای حل اختلاف می‌رود. قانونی که در مجلس تصویب و در شورای نگهبان تأیید شده و منافاتی هم با برنامه توسعه ششم و اصل 75 قانون اساسی ندارد با چه توجیهی باید به شورای حل اختلاف برود.

نماینده مردم اصفهان با اشاره به این که من هنوز نشنیده‌ام که دولت بخواهد چنین کاری کند، اظهار کرد: اگر دولت چنین ادعایی دارد باید از آنها پرس و جو کرد نه از نمایندگانی که مصر اجرای قانونند. تکلیف قانونی، تکلیف قانونی است. لازم‌الاجرا است و لاغیر. تمامی جزییات هم در قانون لحاظ شده وگرنه شورای نگهبان آن را تأیید نمی‌کرد.


منبع : اسکان نیوز
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چرا تحصیل‌کرده‌ها کارآمد نیستند؟

اخیراً یک دانشجویِ کنجکاوِ دکتری از این نویسنده پرسید: " کم نداریم مدیرانی که تحصیلاتِ عالیه دارند، از دانشگاه های خوب دنیا فارغ التحصیل شده اند و بسیار هم جهان دیده هستند. چرا آنها در مدیریت، تا این حد اشتباه کرده و هم چنان اشتباه می کنند؟"

چگونه از شر میلیاردرها خلاص شویم؟

توماس پیکتی می‌گوید نابرابری اقتصادی طبیعی نیست بلکه ناشی از ایدئولوژی‌های سیاسی است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : استناد پوتین به آیه قرآن در حضور روحانی و اردوغان

ویدئو : تایید کشته شدن پسر بن لادن

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر