سالانه7 هزار کشته و 180 هزار نفر مصدوم تصادف

شناسه خبر: 198385 سرویس: NGO ، توسعه ، اجتماعی ، گوناگون جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸, ۱۲ : ۱۶ : ۰۰
سالانه7 هزار کشته و 180 هزار نفر مصدوم تصادف
7 هزار کشته و 180 هزار نفر مصدوم بر اثر تصادف در طول سال
۵۵آنلاین :

 

 

نماینده زنجان در شورای عالی استان‌ها با اشاره به اینکه سالانه ۷۰۰۰ نفر در جاده‌های ناامن کشور کشته می‌شود، گفت: بر اثر همین نا امنی ۱۸۰ هزار نفر نیز در طی سال مصدوم می‌شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مرتضی صالحی‌نژاد امروز ۲۳ آبان ماه در بیست و پنجمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها اظهار داشت: در وضعیت کنونی که شرایط بودجه و اعتبارات متناسب با نیاز‌های جامعه نیست، مدیریت وظیفه‌ای دشوار است. طبیعتا محدودیت‌ها نیز بیشتر شده، ولی معتقدیم که بعضی از معضلات و مشکلات را می‌توان بدون اعتبار و با داشتن تدبیر مدیریتی مناسب برطرف کرد.

وی ادامه داد: همان‌طور که سربلندی و عملکرد موفق در این عرصه امنیت، رفاه و آسایش هموطنان را به همراه خواهد داشت، عملکرد ضعیف در امور مربوطه نیز امنیت و آسایش هموطنان را به چالش خواهد کشید. متاسفانه براساس آمار‌های اعلام شده سالانه ۷۰۰۰ نفر کشته و ۱۸۰ هزار نفر مصدوم در جاده‌های ناامن کشور قربانی می‌شوند. در حال حاضر در کشور ۳۴۰۰ نقطه حادثه‌خیز وجود دارد که شرایط ۱۵۰۰ نقطه از آن بحرانی اعلام شده است.

صالحی‌نژاد گفت: براساس اعلام معاون اجرایی پلیس راهور اگر تنها ۱۰ درصد از این نقاط حادثه‌خیز اصلاح شود ۳۱ درصد از حوادث منجر به فوت جاده‌ها در این نقاط کمتر خواهد شد.

وی افزود: مگر حتما باید زلزله‌ای رخ بدهد تا لرزه‌ای بر مدیران برای ایجاد جلسه اضطراری و بحرانی صورت بگیرد؟

نماینده زنجان در شورای عالی استان‌ها عنوان کرد: از میانگین آمار محرومان و کسانی که دچار نقص عضو و معلولیت می‌شوند بگذریم، طبق آمار‌ها در جاده‌های ناامن کشور هر ۳۰ دقیقه یک نفر بر اثر تصادف جانش را از دست می‌دهد.

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

قهرمانان تقلبی

نگرانی اسکورسیزی همین یک جمله است: نباید تسخیر فیلم های مارول شویم.

آلودگى هوا ؛ مهمان هميشگى فصول سرد سال

آلودگی هوا زمانی اتفاق می‌افتد که حجم زیادی از ذرات یا مواد مضر از قبیل گازها، ذرات و مولکول‌های بیولوژیکی وارد اتمسفر کره زمین شود. جو یا اتمسفر سامانه گازی طبیعی پویا و پیچیده‌ای است که زندگانی در سیاره زمین به آن وابسته‌است. کاهش ضخامت لایه ازون در استراتوسفر به خاطر آلودگی هوا، دیرزمانی است که خطری برای تندرستی مردمان و نیز زیست‌بوم‌های زمین شناخته می‌شود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: استرالیا در آتش؛ شعله‌های سرکش همچنان زبانه می‌کشد

ویدئو؛ نطق پروانه سلحشوری: به‌جز اقلیتی برخوردار بقیه مردم را رها کرده‌ایم

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر