سالانه7 هزار کشته و 180 هزار نفر مصدوم تصادف

شناسه خبر: 198385 سرویس: NGO ، توسعه ، اجتماعی ، گوناگون جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸, ۱۲ : ۱۶ : ۰۰
سالانه7 هزار کشته و 180 هزار نفر مصدوم تصادف
7 هزار کشته و 180 هزار نفر مصدوم بر اثر تصادف در طول سال
۵۵آنلاین :

 

 

نماینده زنجان در شورای عالی استان‌ها با اشاره به اینکه سالانه ۷۰۰۰ نفر در جاده‌های ناامن کشور کشته می‌شود، گفت: بر اثر همین نا امنی ۱۸۰ هزار نفر نیز در طی سال مصدوم می‌شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مرتضی صالحی‌نژاد امروز ۲۳ آبان ماه در بیست و پنجمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها اظهار داشت: در وضعیت کنونی که شرایط بودجه و اعتبارات متناسب با نیاز‌های جامعه نیست، مدیریت وظیفه‌ای دشوار است. طبیعتا محدودیت‌ها نیز بیشتر شده، ولی معتقدیم که بعضی از معضلات و مشکلات را می‌توان بدون اعتبار و با داشتن تدبیر مدیریتی مناسب برطرف کرد.

وی ادامه داد: همان‌طور که سربلندی و عملکرد موفق در این عرصه امنیت، رفاه و آسایش هموطنان را به همراه خواهد داشت، عملکرد ضعیف در امور مربوطه نیز امنیت و آسایش هموطنان را به چالش خواهد کشید. متاسفانه براساس آمار‌های اعلام شده سالانه ۷۰۰۰ نفر کشته و ۱۸۰ هزار نفر مصدوم در جاده‌های ناامن کشور قربانی می‌شوند. در حال حاضر در کشور ۳۴۰۰ نقطه حادثه‌خیز وجود دارد که شرایط ۱۵۰۰ نقطه از آن بحرانی اعلام شده است.

صالحی‌نژاد گفت: براساس اعلام معاون اجرایی پلیس راهور اگر تنها ۱۰ درصد از این نقاط حادثه‌خیز اصلاح شود ۳۱ درصد از حوادث منجر به فوت جاده‌ها در این نقاط کمتر خواهد شد.

وی افزود: مگر حتما باید زلزله‌ای رخ بدهد تا لرزه‌ای بر مدیران برای ایجاد جلسه اضطراری و بحرانی صورت بگیرد؟

نماینده زنجان در شورای عالی استان‌ها عنوان کرد: از میانگین آمار محرومان و کسانی که دچار نقص عضو و معلولیت می‌شوند بگذریم، طبق آمار‌ها در جاده‌های ناامن کشور هر ۳۰ دقیقه یک نفر بر اثر تصادف جانش را از دست می‌دهد.

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ببخشید که ما بنزین را گران کردیم!

به بهانه توییت حسام الدین آشنا

استيضاح ترامپ از كجا آب ميخورد؟

اقدامات ترامپ مانند خروج از برجام،اقدامات نظامى در افغانستان،روابط ضد و نقيض با عربستان و ...بدون پشتوانه سياسى و منطقى محكم اتفاق افتاد و جهان را شوكه كرد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ درگیری تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در بغداد

ویدئو؛ چکمه ناپلئون در حراجی پاریس ۱۱۷ هزار یورو فروخته شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر