سازمان ملل: 11 هزار روهینگیایی به بنگلادش فرار کردند

شناسه خبر: 138188 سرویس: جهان پنجشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۷, ۴۲ : ۰۰ : ۰۰
سازمان ملل: 11 هزار روهینگیایی به بنگلادش فرار کردند
سازمان ملل متحد روز چهارشنبه با ابراز نگرانی از تداوم فرار مسلمانان روهینگیایی از میانمار اعلام کرد، از آغاز سال 2018 تا کنون 11 هزار مسلمان روهینگیایی به بنگلادش گریختند.
۵۵آنلاین :

 

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، زید رعد الحسین کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد که در حاشیه سی و هشتمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو صحبت می کرد گفت: از آغاز سال جاری (2018) 11 هزار و 432 نفر از مسلمانان روهینگیایی از ایالت راخین میانمار به دلیل خشونت فرار و به بنگلادش رفتند.
وی افزود: برخی از پناهندگان تاکید کردند که خشونت، ظلم و کوچ اجباری علیه آن ها در میانمار ادامه دارد و منازل آن ها به آتش کشیده می شود.
کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد گفت: هیچ یک از مسلمانان روهینگیایی ساکن ایالت راخین باوجود توافقی که میان دولت میانمار و بنگلادش صورت گرفته به صورت رسمی به منازل خود در این ایالت بازنگشتند.
صلیب سرخ جهانی پیش تر اعلام کرده بود که شرایط کنونی میانمار را برای بازگرداندن آنان امن ندانست.
ارتش و بودائیان میانمار در شهریور 96 با حمله به ایالت راخین ، هزاران نفر از روهینگیایی ها را کشته و بیش از 700 هزار نفر را آواره کردند که همگی در مرزهای مشترک با میانمار در جنوب بنگلادش پناه گرفته اند.
سازمان ملل کشتار و سرکوب مردم روهینگیا را که در اقداماتی سیستماتیک و برنامه ریزی شده انجام گرفته را 'پاکسازی نژادی' و ارتش میانمار را بدترین ارتش دنیا نام نهاده است.
میانمار اقلیت مسلمان روهینگیا را به رسمیت نمی شناسد و بسیاری از آنها را مجبور می کند در شرایطی مانند آپارتاید در اردوگاهها زندگی کنند.
پس از موج مهاجرت اخیر، دسترسی به غذا، مراقبت های بهداشتی، آموزش و نیازمندی های روزمره برای بسیاری از آنها بسیار دشوار شده است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بودجه بنیادهای خاص فرهنگی را قطع یا کم کنید

یک سال هم به برخی مؤسسات غیر مولد کمک نشود به جایی بر نمی‌خورد. بگذاریم مردم در سال 98 از دستاوردهای قبلی این موسسات استفاده کنند.

نورچشمی‌ها همین دور و برند

آمارهای ٦ ماه نخست‌ سال‌جاری نشان می‌دهد استان‌های تهران سمنان، یزد و اصفهان بیشترین میزان تسهیلات بانکی را دریافت کرده‌اند. این در حالی است که کردستان و سیستان و بلوچستان از همه مظلوم‌ترند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: مادربزرگ ۱۰۲ ساله رکورد شیرجه در آسمان را شکست!

یک پیرزن ۱۰۲ ساله استرالیایی از ارتفاع چهار هزار و ۳۰۰ متری پرید تا رکورد مسن ترین فردی را که در آسمان شیرجه زده است، بشکند

ویدیو: فیلم ساخته شده توریست از سفر به ایران

فیلمMio Iran توسط سباستین لیندا توریستی ساخته شده که برخلاف توصیه های اطرافیان برای عدم سفر به ایران همراه همسرخود به ایران سفرمی کند لیندا این فیلم رابه پسرش میوتقدیم کرده است

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر