سازمان ملل اعلام کرد: طی ۹ ماه گذشته ۸ هزار شهروند افغانستان کشته و زخمی شده‌اند

شناسه خبر: 147384 سرویس: جهان ، گوناگون چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷, ۰۰ : ۱۹ : ۰۰
سازمان ملل اعلام کرد:  طی ۹ ماه گذشته ۸ هزار شهروند افغانستان کشته و زخمی شده‌اند
بیش از ۸ هزار نفر از شهروندان افغانستان طی ۹ ماه گذشته در این کشور در نتیجه ناامنی و جنگ کشته و زخمی شده‌اند.
۵۵آنلاین :

دفتر هماهنگی‌های سازمان ملل متحد در افغانستان موسوم به «یوناما» در گزارش جدید خود با ارائه اسنادی اعلام کرد که طی ۹ ماه گذشته بیش از ۸ هزار نفر از شهروندان افغانستان در نتیجه جنگ در این کشور کشته و زخمی شده‌اند.

در این گزارش گفته شده از این میان نزدیک به ۳هزار نفر از قربانیان کشته شده و بیش از ۵ هزار نفر دیگر نیز زخمی‌ شده‌اند.

انفجارهای انتحاری و  استفاده از بمب‌های کنار جاده‌ای یا دست ساز در اماکن عمومی مهمترین عامل تلفات در افغانستان اعلام شده است.

همچنین ولایت ننگرهار به عنوان ناامن‌ترین ولایت افغانستان معرفی شده که بیشتر عملیات‌های تروریستی در آن صورت گرفته است. براساس این گزارش میزان عملیات تروریستی در ننگرهار در سال ۲۰۱۸ تقریبا دو برابر مدت مشابه در سال میلادی ۲۰۱۷ بوده است.

در عین حال در گزارش مذکور گفته شده عملیات نظامی راه حل بحران در افغانستان نیست و لازم است زمینه ایجاد گفتگوهای داخلی و صلح ایجاد شود.

پیش از این گروه طالبان اعلام کرده بود که خروج نظامیان خارجی و آمریکای از افغانستان تنها راه حل بازگشت به میز مذاکره و از سرگیری گفتگوهای صلح است.

جنگ آمریکا در افغانستان در حالی وارد هجدهمین سال خود شده که اوضاع امنیتی و بی ثباتی سیاسی در افغانستان در بدترین وضعیت خود به سر می‌برد.

به گفته کارشناسان جنگ آمریکا در افغانستان نه تنها به تضعیف تروریست منجر نشده که در حال حاضر شاهد شکل‌گیری و گسترش تحرکات گروه‌های تروریستی جدید از جمله داعش در این کشور هستیم.


منبع : مهر
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بودجه بنیادهای خاص فرهنگی را قطع یا کم کنید

یک سال هم به برخی مؤسسات غیر مولد کمک نشود به جایی بر نمی‌خورد. بگذاریم مردم در سال 98 از دستاوردهای قبلی این موسسات استفاده کنند.

نورچشمی‌ها همین دور و برند

آمارهای ٦ ماه نخست‌ سال‌جاری نشان می‌دهد استان‌های تهران سمنان، یزد و اصفهان بیشترین میزان تسهیلات بانکی را دریافت کرده‌اند. این در حالی است که کردستان و سیستان و بلوچستان از همه مظلوم‌ترند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: مادربزرگ ۱۰۲ ساله رکورد شیرجه در آسمان را شکست!

یک پیرزن ۱۰۲ ساله استرالیایی از ارتفاع چهار هزار و ۳۰۰ متری پرید تا رکورد مسن ترین فردی را که در آسمان شیرجه زده است، بشکند

ویدیو: فیلم ساخته شده توریست از سفر به ایران

فیلمMio Iran توسط سباستین لیندا توریستی ساخته شده که برخلاف توصیه های اطرافیان برای عدم سفر به ایران همراه همسرخود به ایران سفرمی کند لیندا این فیلم رابه پسرش میوتقدیم کرده است

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر