نتیجه‌ای یافت نشد.

سازمان «همکاری اسلامی» پاسخ موشکی یمن به عربستان را محکوم کرد

شناسه خبر: 176890 سرویس: جهان ، گوناگون پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸, ۴۲ : ۱۶ : ۰۰
سازمان «همکاری اسلامی» پاسخ موشکی یمن به عربستان را محکوم کرد
سازمان همکاری اسلامی بدون اشاره به حملات عربستان سعودی به یمن، و در ادامه سیاست جانبداری از ریاض، واکنش موشکی یمن به حملات عربستان سعودی را محکوم کرد.
۵۵آنلاین :

سازمان بین‌المللی «همکاری اسلامی» واکنش موشکی یمن به حملات سعودی و حمله به فرودگاه سعودی «أبها» را محکوم کرد. 

این سازمان که طبق شعار خودش باید «صدای جمعی جهان اسلام» باشد، بدون محکوم کردن حمله پنج ساله عربستان سعودی، تنها واکنش‌های ارتش یمن به عربستان را محکوم می‌کند. این سازمان پیشتر حمله پهپادی یمن به خطوط نفتی سعودی را که در واکنش به حملات عربستان انجام شده بود، محکوم کرده بود. 

این سازمان تاکنون هیچ یک از حملات سعودی یا اماراتی به غیرنظامیان در یمن را تاکنون محکوم نکرده است. 

سازمان همکاری اسلامی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، اقدام «شبه‌نظامیان حوثی» به شلیک موشک به فرودگاه بین‌المللی أبها در جنوب غرب عربستان را «بشدت محکوم می‌کند». 

«یوسف بن أحمد العثیمین» دبیر کل سازمان همکاری اسلامی گفت: این شیوه خصمانه و جنایتکارانه شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران و ادامه شلیک موک به پادشاهی [سعودی] هدفش ناامن‌سازی و بی‌ثبات کردن پادشاهی عربی سعودی و منطقه و اجرای توطئه‌ها علیه پادشاهی [سعودی] و شهروندان و مقیمان خاک این کشور است».

او با اعلام «همبستگی کامل» با «رهبران، دولت و مردم» عربستان سعودی، هیچ اشاره‌ای به کشتار عربستان در یمن نکرد و گفت «کسانی که برای این اقدام تروریستی طراحی و حمایت کردند، طرحی ناکام را اجرا می‌کنند که هدفش اخلال در امنیت پادشاهی [سعودی] و کل منطقه است».

سازمان همکاری اسلامی با 57 عضو، سازمانی بین‌المللی به شمار می‌رود و مقرش در جده در غرب عربستان سعودی است. مواضع این سازمان تابعی از سیاست‌های عربستان سعودی است نه در حمایت از کل جهان اسلام. این سازمان تاکنون در حمایت از یمن و مردم آن هیچ موضعی در طول پنج سال گذشته اتخاذ نکرده است.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در انتظار مرگ شوهر برای چند لقمه نان

داستان دردناک دخترانی که برای مستمری با پیرمرد‌ها ازدواج می‌کنند!

کاهش مراجعه مردم به پزشک به دلیل فقر مالی

مردم ديگر كمتر به پزشك و مراكز درماني مراجعه مي‌كنند. آنها براي اينكه بتوانند هزينه‌هاي خود را كاهش دهند، گاهي خود دست‌به‌كار مي‌شوند و بدون مراجعه به پزشك براي خود آزمايش تجويز یا با مراجعه به داروخانه‌ها تجديد نسخه مي‌كنند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آیین کاشت 50 اصله نهال به مناسبت صدوپنجاهمین سالگرد رهبر آزادی خواه هندوستان

آیین کاشت 50 اصله نهال به مناسبت صدوپنجاهمین سالگرد رهبر آزادی خواه هندوستان

ویدیو: دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال

دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال ◽️یک کهنه سرباز پس از 75 سال با معشوقه خود در زمان جنگ دوم جهانی روبه رو شد. در سال پایانی جنگ جهانی دوم، 1944 میلادی، کارا تروی رابینز آمریکایی که برای جنگ در مقابل ارتش نازی عازم فرانسه شده بود در شمال شرقی فرانسه عاشق ژانی پیرسون، 18 ساله شد. ◽️ اما سرانجام رابینسون که در آن زمان 24 سال داشت ناگزیر به جبهه شرق اعزام شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر