نتیجه‌ای یافت نشد.

ساخت دستگاه هوشمند توزیع ید رادیواکتیو

شناسه خبر: 176306 سرویس: فناوری ، گوناگون شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸, ۴۲ : ۱۷ : ۰۰
ساخت دستگاه هوشمند توزیع ید رادیواکتیو
در اولین نشست شورای عالی فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سال ۹۸ سه طرح فناورانه به تصویب رسید و با افزایش سقف بودجه طرح‌های فناورانه نیز موافقت شد.
۵۵آنلاین :

 دکتر علی بهادر، رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این نشست با اشاره به روند رو به رشد فعالیت‌های فناورانه دانشگاه و جایگاه مناسب این حوزه در سطح کشور، حمایت خود را از تصویب و اجرایی شدن طرح‌ها و پروژه‌های فناورانه اعلام کرد.

دکتر یونس قاسمی، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز ضمن معرفی فعالیت‌های مدیریت توسعه فناوری و عملکرد ۶ مرکز رشد زیرمجموعه دانشگاه، بر ضرورت تشکیل شورای عالی فناوری دانشگاه تاکید کرد و گفت: طرح‌های فناوری کاربردی که قابلیت تجاری‌سازی دارند و منجر به تولید محصول می‌شوند، در کارگروه فناوری معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه مطرح و تصویب می‌شوند و طرح‌ها و پروژه‌هایی که نیازمند اختصاص بودجه بیشتری هستند، برای تصویب نهایی به شورای عالی فناوری دانشگاه ارجاع می‌شوند.

دکتر قاسمی همچنین تشویق اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه برای حرکت به سوی انجام طرح‌های کاربردی در کنار طرح‌های پژوهشی را ضروری خواند و افزود: با ورود به حوزه فناوری، چرخه تولید علم با شتاب بیشتری تکمیل می‌شود.

وی از معرفی دو محصول جدید دانشگاه شامل FPLC و محلول نگهدارنده بافت کبد در این نشست خبر داد و گفت: همچنین سه طرح فناورانه شامل "طراحی و تولید نرم‌افزار ساخت و ارائه محتوای الکترونیکی"، "ساخت دستگاه هوشمند توزیع ید رادیواکتیو" و "طراحی و تولید آزمایشگاهی نانو واکسن خود مونتاژ شونده پپتیدی علیه استرپتوکوکوس پنومونی بر پایه ایمونودومینانت‌های اپی توپی T و B-Cell" به تصویب رسید و با افزایش سقف بودجه طرح‌های فناورانه نیز موافقت شد.

دکتر علیرضا چوبینه، مدیر توسعه فناوری معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز ضمن ارائه گزارشی از عملکرد و جایگاه فعالیت‌های فناوری دانشگاه، در میان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، به پیشرفت‌های قابل ذکر آن و ارتقای رتبه سوم این مدیریت در سطح کشور در سال ۹۷ اشاره کرد.

بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، نشست شورای عالی فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز به صورت ماهانه با حضور رییس دانشگاه، مشاور عالی رییس دانشگاه، معاونان تحقیقات و فناوری، توسعه مدیریت و منابع، آموزشی و غذا و دارو، مدیر دفتر توسعه فناوری سلامت و رؤسای مراکز رشد دانشگاه برگزار می‌شود.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

دیدن «دیوها» که کاری ندارد.

در این میان اما راننده‌ای هم در شهر قزوین پیدا می‌شود که روی شیشه خودروی خود نوشته: «کرایه نداری برو، حلالت نگو ندارم، برو بسلامت»

آینده‌پژوهی ایران و اکوسیستم استارتاپی

شناخت مسائل مربوط به آینده کشورها، پیش‌بینی سناریوهای محتمل در حوزه‌های مختلف و تحلیل تغییرات پیش‌رو، به امری بسیار مهم و اساسی برای کشورهای جهان تبدیل شده است. اهمیت این مباحث آن‌چنان است که در کشورهای پیشرفته سال‌های درازی است رشته‌های مرتبط با آینده‌پژوهی

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر