نتیجه‌ای یافت نشد.

ساخت بزرگ‌ترین سینی مسی جهان در زنجان

شناسه خبر: 172087 سرویس: فرهنگ و میراث فرهنگی ، اجتماعی ، گوناگون دوشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۱۷ : ۲۱ : ۰۰
ساخت بزرگ‌ترین سینی مسی جهان در زنجان
مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان از ساخت بزرگ‌ترین سینی مسی جهان در این استان خبر داد.
۵۵آنلاین :

رحمتی با اعلام این خبر گفت: بزرگ‌ترین سینی مسی جهان به طول سه متر در زنجان ساخته شد.

رحمتی افزود: بزرگ‌ترین سینی مسی جهان به طول 3 متر و عرض 1.32 متر به سفارش امیر یکی از کشورهای حوزه خلیج‌فارس در زنجان ساخته شده است.

وی گفت: اکبر قزلباش سازنده این سینی است .

قزلباش سازنده این سینی گفت: در ساخت این سفارش از 4 ورق مسی به قطر 8 میلی‌متر استفاده شده که برای نخستین‌بار با جوش برنج ساخته شده است.

وی افزود: طرح‌های کنده‌کاری صورت گرفته بر روی این سینی بزرگ، ذهنی بوده و ساخت آن 38 روز به‌طول انجامیده است.

به گفته این صنعتگر زنجانی 7 سفارش از این سینی در سه ابعاد مختلف 132 سانتی‌متر در سه متر، 112 سانتی‌متر در 262 سانتی‌متر و 100 سانتی‌متر در 242 سانتی‌متر ساخته خواهد شد. وزن این سینی بزرگ بدون دسته 285 کیلوگرم و با دسته 335 کیلوگرم است.

 

منبع : عصرایران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نمایش شفافیت

ميعاد صالحي، رئيس صندوق بازنشستگي، در حالي‌كه مجموعه‌اي با گردش مالي هزاران ميلياردي را بر عهده گرفته است، فهرست حقوق اعضاي هیئت‌مديره شركت‌هاي تابعه خود را روي سايت شفافيت اين سازمان قرار داده و هر روز مانور مي‌دهد كه نسبت به شفاف‌سازي در اين حوزه وارد عمل شده است البته همين كار را هم نصفه و نيمه انجام داده و حقوق خود را روي سايت قرار نداده است.

مشاغل آینده در آینه تکنولوژی

ما به دلایل زیادی می‌توانیم آینده شغل‌های انسانی را پیش‌بینی کنیم، اما آنچه تا امروز در این زمینه اعلام شده، چندان مثبت نبوده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر