نتیجه‌ای یافت نشد.

ساختارشکنی علیرضا قربانی روی صحنه

شناسه خبر: 172669 سرویس: فرهنگ و هنر ، گوناگون جمعه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۲۳ : ۲۰ : ۰۰
ساختارشکنی علیرضا قربانی روی صحنه
حسام ناصری نوازنده و آهنگساز سابقه همکاری من با علیرضا قربانی به سال ۹۰ و زمانی که به‌عنوان نوازنده در کنسرت‌هایش حضور داشتم باز می‌گردد. البته بعد از تغییراتی که در آنسامبل آقای قربانی به‌وجود آمد من در گروه نوازندگان حضور نداشتم تا اینکه از سال گذشته طراحی و ایده پردازی پروژه‌ای در حوزه موسیقی ایرانی شکل گرفت. ما در این چارچوب تصمیم داشتیم مطابق با سلیقه بخشی از مخاطبان و همگام با فضای روز جامعه شرایطی را به‌وجود بیاوریم که بتوانیم از طریق آن شنونده را به سمت موسیقی ایرانی جلب کنیم.
۵۵آنلاین :
 
 

باید این نکته را پذیرفت که مخاطبان به موسیقی ایرانی ‌رغبت کمتری نشان می‌دهند. علیرضا قربانی در این چارچوب می‌خواست در عین توجه به‌وجوه هنری موسیقی ایرانی فضای متفاوت اما قابل دفاعی را هم تجربه کند که موضوع مهمی بود. او هنرمندی است که از گذشته‌های دور به ارائه درستی از موسیقی الکترونیک توجه زیادی نشان می‌دهد و مترصد این فرصت بود که بتواند در وقت لازم تجربه‌هایی را در این حوزه داشته باشد.خوشبختانه این فرصت پیش آمد و ما برنامه‌ریزی‌ها را به شکلی انجام دادیم تا با ترکیبی از سازهای آکوستیک و الکترونیک پروژه «با من بخوان» را به سرانجام برسانیم. البته که واژه «موسیقی الکترونیک» یک مفهوم عام است که در حوزه تخصصی در چارچوب‌ها و سبک‌های مختلف و متفاوتی قرار می‌گیرد. تلاش کردیم تا در این چارچوب فضای جدیدی از آثار این هنرمند را ارائه دهیم که به‌طور حتم می‌تواند برای مخاطبان آثارش یک تجربه کاملا جدید باشد. برخی از کارهایی که در این کنسرت‌ها اجرا می‌شوند آثاری بر پایه بداهه‌نوازی و کارهایی هستند که علیرضا قربانی آنها را یا در قالب آلبوم یا تیتراژ فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی تولید کرده بود اما برخی از کارها نیز تاکنون در اجراهای زنده این خواننده ارائه نشده و با ترکیبی از اصوات الکترونیک و سازهای زهی و کوبه‌ای پیش روی علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. هر کار نویی که آغاز می‌شود همیشه یک عده موافق و یک عده هم مخالف هستند کما اینکه وقتی درباره یک موضوع هنری صحبت می‌کنیم مهم‌ترین عنصر سلیقه است. البته مشاهدات من و اعضای دیگر گروه نسبت به واکنش مخاطبان بعد از انتشار چند قطعه از این پروژه در فضای مجازی فراتر از حد تصورمان بوده و آنها نظر بسیار مثبتی روی این تجربه داشتند. حتی فکر می‌کردیم با طیف بیشتری از مخالفان روبه‌رو شویم اما خوشبختانه فضا به‌گونه‌ای است که تعداد موافقان فعلا بیشتر از مخالفان است.  البته هنوز نمی‌توان در این زمینه اظهارنظرهای قطعی داشت زیرا این شیوه اجرا باید بیشتر برای شنونده جا بیفتد تا ما هم بتوانیم نظرات گسترده‌تری را دریافت کنیم. از سویی دیگر علیرضا قربانی یک هنرمند معتبر موسیقی ایرانی است که تاکنون ساختارشکنی نکرده و در چارچوب مستقلی فعالیت کرده و توانسته مخاطبان بسیاری را با خود همراه کند. امیدواریم شرایط به‌گونه‌ای باشد که مخاطبان نیز با این فضای متفاوت ارتباط مناسبی برقرار کرده و از یک پروژه متفاوت لذت ببرند. پروژه «با من بخوان» به خوانندگی علیرضا قربانی در روزهای ۱۷ تا ۲۳ اردیبهشت در تالار وحدت تهران روی صحنه می‌رود.

06 (2)


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

خاطرات هاشمی و ضربه های او به افراد

هاشمی رفسنجانی وقتی در قدرت بود هر کاری دلش خواست انجام داد اما کسانی که ضربه خوردند و مخالف سیاست های او بودند نباید حتی  دلگیر باشند .

نفوذ خویشاوندان در اقتصاد ايران

نشست جایگاه فساد و شفافیت در حکمرانی، روز دوشنبه به همت انجمن علمی سیاست‌گذاری اجتماعی در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد و سخنرانان این نشست به بیان نظرات خود درباره فساد، شیوه‌های مبارزه با آن و وضعیت حاکم بر کشور پرداختند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مان

شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مانع در آمریکا از این حرکت که مورد توجه رسانه ها قرار گرفته به عنوان «شیرجه سوپرمن» یاد شده است.

ویدیو: زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر