نتیجه‌ای یافت نشد.

زندگی در محله پولدارها؛ جایی که رومئو و ژولیت خلق شد!

شناسه خبر: 169244 سرویس: توسعه ، جهان ، گوناگون يكشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۸, ۱۰ : ۱۹ : ۰۰
زندگی در محله پولدارها؛ جایی که رومئو و ژولیت خلق شد!
پیش از این به نظر می‌رسید شکسپیر در مرکز لندن و نزدیک ایستگاه خیابان لیورپول ساکن بوده؛ بعد از آن نام او در بین مستندات مالیات دهندگان محله سنت هلنز در بین سال‌های ۱۵۹۷ تا ۹۸ ثبت شده بود هر چند مکان دقیق زندگی او هرگز مشخص نشد.
۵۵آنلاین :

بر اساس جدیدترین تحقیقات موقعیت محلی خانه ویلیام شکسپیر نمایشنامه نویسی که اثر خارق‌العاده رومئو و ژولیت را خلق کرد برای اولین بار در لندن شناسایی شد. جفری مارش، تاریخ شناس تیاتر، یک دهه را با دقت و با استفاده از مستندات موجود صرف تحقیق بر روی این موضوع کرد که شاعر و نمایشنامه نویس انگلیسی، شکسپیر در طول دهه ۱۹۵۰ دقیقا کجا زندگی می‌کرد.

پیش از این به نظر می‌رسید شکسپیر در مرکز لندن و نزدیک ایستگاه خیابان لیورپول ساکن بوده؛ بعد از آن نام او در بین مستندات مالیات دهندگان محله سنت هلنز در بین سال‌های ۱۵۹۷ تا ۹۸ ثبت شده بود هر چند مکان دقیق زندگی او هرگز مشخص نشد.

به گفته مارش مدارک حکایت از این دارند که شکسپیر مستاجر ملکی بوده که چشم اندازی رو به حیاط کلیسای سنت هلنز داشته است؛‌ خانه‌ای که مالکیت آن در اختیار یک شرکت فروشنده چرم بوده؛ یک شرکت تجاری که به عنوان برند چرم الیزابت سازماندهی شده بود.

در حالیکه املای نامنظم موجود در اسناد رمزگشایی و تفسیر آنها را به یک چالش در این باره تبدیل کرده است،‌ مارش موفق شده است مدارکی را که به طور ویژه‌ای نگهداری شده‌اند تجزیه و تحلیل کند؛ مدارکی که البته به دهه ۱۵۵۰ باز می‌گردد.

مارش در این باره می‌گوید: "محلی که شکسپیر در آن زندگی می‌کرده به ما درک عمیق‌تری از الهامات زندگی شخصی و کاری او می‌دهد."

مارش که مدیریت دپارتمان موزه ویکتوریا و آلبرت را نیز بر عهده دارد اطلاعات جالب توجهی درباره محل زندگی شکسپیر در لندن ارائه می‌دهد: "در فاصله سال‌هایی که او از استرافورد به لندن نقل مکان کرده است، در یکی از ثروتمندترین محله‌های این شهر و در کنار مردمانی که شخصیت‌ها برجسته و قدرتمندی بوده‌اند از جمله بازرگانان ثروتمند بین‌المللی، پزشکان جامعه و موزیسین‌های حرفه‌ای زندگی می‌کرده است."

این مورخ در وصف زندگی شکسپیر اینطور ادامه می‌دهد: "زندگی کردن در جایی مانند لندن موقعیت شکسپیر را ارتقا داد همانطور که حرفه او گسترده‌تر شد به دنبال جایگاه اجتماعی و خانوادگی مطلوب بود و برای خرید یک خانه تاثیر گذار و گرانقیمت در استرفورد برنامه ریزی می‌کرد."

 


منبع : سازندگی
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

دیدن «دیوها» که کاری ندارد.

در این میان اما راننده‌ای هم در شهر قزوین پیدا می‌شود که روی شیشه خودروی خود نوشته: «کرایه نداری برو، حلالت نگو ندارم، برو بسلامت»

آینده‌پژوهی ایران و اکوسیستم استارتاپی

شناخت مسائل مربوط به آینده کشورها، پیش‌بینی سناریوهای محتمل در حوزه‌های مختلف و تحلیل تغییرات پیش‌رو، به امری بسیار مهم و اساسی برای کشورهای جهان تبدیل شده است. اهمیت این مباحث آن‌چنان است که در کشورهای پیشرفته سال‌های درازی است رشته‌های مرتبط با آینده‌پژوهی

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر