نتیجه‌ای یافت نشد.

زندگی در محله پولدارها؛ جایی که رومئو و ژولیت خلق شد!

شناسه خبر: 169244 سرویس: توسعه ، جهان ، گوناگون يكشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۸, ۱۰ : ۱۹ : ۰۰
زندگی در محله پولدارها؛ جایی که رومئو و ژولیت خلق شد!
پیش از این به نظر می‌رسید شکسپیر در مرکز لندن و نزدیک ایستگاه خیابان لیورپول ساکن بوده؛ بعد از آن نام او در بین مستندات مالیات دهندگان محله سنت هلنز در بین سال‌های ۱۵۹۷ تا ۹۸ ثبت شده بود هر چند مکان دقیق زندگی او هرگز مشخص نشد.
۵۵آنلاین :

بر اساس جدیدترین تحقیقات موقعیت محلی خانه ویلیام شکسپیر نمایشنامه نویسی که اثر خارق‌العاده رومئو و ژولیت را خلق کرد برای اولین بار در لندن شناسایی شد. جفری مارش، تاریخ شناس تیاتر، یک دهه را با دقت و با استفاده از مستندات موجود صرف تحقیق بر روی این موضوع کرد که شاعر و نمایشنامه نویس انگلیسی، شکسپیر در طول دهه ۱۹۵۰ دقیقا کجا زندگی می‌کرد.

پیش از این به نظر می‌رسید شکسپیر در مرکز لندن و نزدیک ایستگاه خیابان لیورپول ساکن بوده؛ بعد از آن نام او در بین مستندات مالیات دهندگان محله سنت هلنز در بین سال‌های ۱۵۹۷ تا ۹۸ ثبت شده بود هر چند مکان دقیق زندگی او هرگز مشخص نشد.

به گفته مارش مدارک حکایت از این دارند که شکسپیر مستاجر ملکی بوده که چشم اندازی رو به حیاط کلیسای سنت هلنز داشته است؛‌ خانه‌ای که مالکیت آن در اختیار یک شرکت فروشنده چرم بوده؛ یک شرکت تجاری که به عنوان برند چرم الیزابت سازماندهی شده بود.

در حالیکه املای نامنظم موجود در اسناد رمزگشایی و تفسیر آنها را به یک چالش در این باره تبدیل کرده است،‌ مارش موفق شده است مدارکی را که به طور ویژه‌ای نگهداری شده‌اند تجزیه و تحلیل کند؛ مدارکی که البته به دهه ۱۵۵۰ باز می‌گردد.

مارش در این باره می‌گوید: "محلی که شکسپیر در آن زندگی می‌کرده به ما درک عمیق‌تری از الهامات زندگی شخصی و کاری او می‌دهد."

مارش که مدیریت دپارتمان موزه ویکتوریا و آلبرت را نیز بر عهده دارد اطلاعات جالب توجهی درباره محل زندگی شکسپیر در لندن ارائه می‌دهد: "در فاصله سال‌هایی که او از استرافورد به لندن نقل مکان کرده است، در یکی از ثروتمندترین محله‌های این شهر و در کنار مردمانی که شخصیت‌ها برجسته و قدرتمندی بوده‌اند از جمله بازرگانان ثروتمند بین‌المللی، پزشکان جامعه و موزیسین‌های حرفه‌ای زندگی می‌کرده است."

این مورخ در وصف زندگی شکسپیر اینطور ادامه می‌دهد: "زندگی کردن در جایی مانند لندن موقعیت شکسپیر را ارتقا داد همانطور که حرفه او گسترده‌تر شد به دنبال جایگاه اجتماعی و خانوادگی مطلوب بود و برای خرید یک خانه تاثیر گذار و گرانقیمت در استرفورد برنامه ریزی می‌کرد."

 


منبع : سازندگی
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

استدلال‌هاي واهي براي توسعه‌نيافتگي

واکاوي سه دوره تاريخي که اجازه نداد کمر اقتصاد بشکند

اتحادیه: خرید طلای آب شده از سوی مردم غیر مجاز نیست

به واحدهای صنفی اعلام شده تا از خرید و فروش طلای آب شده و شمش طلا با افراد عادی که فعالیت صنفی در حوزه طلا ندارند پرهیز شود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر