زمین‌‌لرزه 6 ریشتری در چین 12 کشته و 134 زخمی برجا گذاشت

شناسه خبر: 177503 سرویس: جهان ، گوناگون سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸, ۱۸ : ۱۶ : ۰۰
زمین‌‌لرزه 6 ریشتری در چین 12 کشته و 134 زخمی برجا گذاشت
زمین‌لرزه‌ای به بزرگی 6 ریشتر، جنوب غربی چین را لرزاند که در نتیجه آن دستکم 12 نفر جان خود را از دست دادند و 134 نفر دیگر زخمی شدند.
۵۵آنلاین :

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی 6 ریشتر،اواخر روز گذشته (دوشنبه) جنوب غربی چین را لرزاند و در نتیجه آن دستکم 12 نفر جان خود را از دست دادند و 134 نفر دیگر زخمی شدند.

بنا به گزارش شبکه «سی ان ای»، شدت زمین لرزه به اندازه‌ای بالا بوده است که شمار زیادی از سازه‌ها آسیب دیده یا به طور کامل در خارج از منطقه «ایبین» در استان «سیچوآن» تخریب شده است.

 

تیم نجات در حال خارج کردن اجساد و بازماندگان این حادثه را از زیر آوارها است و برخی از تصاویر منتشر شده از این حادثه نشان می‌دهد که دکل‌های برق بر روی سقف ساختمان سقوط کرده است.

 

خبرگزاری «شینهوا» نیز درباره این حادثه گزارش کرد که شدت زمین‌لرزه موجب ایجاد شکاف‌هایی در چندین بزرگراه شده است و یکی از بزرگراههای اصلی که منطقه ایبین و ژویانگ را به یکدیگر متصل می‌کند، مسدود شده است.

 

طبق این گزارش، بیش از 10 هزار اتاق و تعداد نامشخصی از ساختمان متحمل آسیب‌هایی شده است و 12 ساختمان نیز در منطقه ایبین به طور کامل فروریخته است.

 بیش از 500 آتش‌نشان به محل حادثه اعزام شده‌اند و تیم نجات حدود پنج هزار چادر برای مردم منطقه زلزله‌زده ارسال کرده اند.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

تا 11 شب کار کردن رییس جمهور «پُز» دادن دارد؟

در ایران آنقدر دولت بزرگ است و همه امور به دامن دولت گره زده شده که رییس جمهور، برای اداره امور و رسیدن به خرج و برج دولت، وقت کم می‌آورد. رییس جمهور در ایران باید نگران همه چیز و همه کس باشد. واقعا اگر اداره بخش‌های مختلف کشور در ید بخش خصوصی بود، دیگر احتیاج نبود روحانی یا هر رییس جمهوری تا 11 شب یا بیش تر از آن کار کند.

طرح چین برای تصاحب بازار استراتژیک ایران

كل مصرف زعفران در بازارهاي جهاني 400 تن است و علي شريعتي‌مقدم، رئيس كميسيون كشاورزي اتاق ايران خبر مي‌دهد كه چين برنامه‌ دارد ميزان زعفران توليدي خود را تا 100 تن افزايش دهد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: اردوغان زمانی نفت می‌دزدید و حالا زمین می‌دزدد

ویدئو: انتخابات کانادا؛ جاستین ترودو دولت اقلیت تشکیل می‌دهد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر