ریچارد ویلیامز درگذشت

شناسه خبر: 185986 سرویس: توسعه ، فرهنگ و هنر ، گوناگون يكشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸, ۳۰ : ۱۹ : ۰۰
ریچارد ویلیامز درگذشت
ریچارد ویلیامز انیماتور برجسته که بیش از همه برای ساخت انیمیشن «چه کسی برای راجر ربیت پاپوش دوخت؟» شناخته می‌شد در ۸۶ سالگی درگذشت.
۵۵آنلاین :

 ریچارد ویلیامز انیماتور، کارگردان، تهیه کننده، نویسنده و آموزگار برجسته‌ای که برای آثارش ۳ جایزه اسکار و ۳ جایزه بفتا و بیش از ۲۵۰ جایزه بین‌المللی را در کارنامه داشت، روز جمعه فوت شد.

علاوه بر کار برجسته او برای کارگردانی انیمیشن «چه کسی برای راجر ربیت پاپوش دوخت؟» ویلیامز خالق سه انیمیشن تحسین شده در ادامه «پلنگ صورتی» بود.

این انیماتور کانادایی-بریتانیایی برای ساخت اولین فیلمش «جزیره کوچک» در سال ۱۹۵۸ با اقبال منتقدان روبه رو شد و اقتباس انیمیشنی او از «یک ترانه کریسمس» در سال ۱۹۷۱ اولین اسکار را برایش به ارمغان آورد.

«چه کسی برای راجر ربیت پاپوش دوخت؟» نقطه عطفی در کار انیمیشن او بود و ۳ جایزه  اسکار برای بهترین جلوه‌های ویژه، برای تدوین فیلم و تدوین صدا برد و نیز یک اسکار دستاورد خاص اسکار را برای شخص ویلیامز دریافت کرد. او در این فیلم شخصیت‌های انیمیشن را با فیلم زنده ترکیب کرده بود و ۱۴ ماه را در مرحله پس از تولید فیلم صرف کرد و بیش از ۱۰۰ عنصر انیمیشنی خلق کرد. شخصیت راجر ربیت محبوترین شخصیتی شد که ویلیامز خلق کرد و در کنار همسرش جسیکا ربیت در خاطره‌ها باقی ماندند.

ویلیامز همواره دستاوردها و مهارت‌های انیمیشنی خود را با دیگران به اشتراک می‌گذاشت و کلاس‌های پیشرفته انیمیشن را از دهه ۱۹۹۰ برای علاقه‌مندان با همکاری استودیوهایی چون دیزنی، پیکسار، دریم‌ورکز و وارنر برادرز برگزار کرد.

او یک کتاب هم منتشر کرد که در سال ۲۰۰۱ به بازار آمد و به کتابی پرفروش بدل شد.

این انیماتور که متولد تورنتو بود، در خانه‌اش در بریستول بریتانیا درگذشت.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

مونتیگو را بشناسید

پشت پرده سایت های شرط بندی فارسی

چند پلاسکوی دیگر فرو می‌ریزد؟

پاساژ کاشانی در خیابان امیر کبیر قابلیت تبدیل شدن به پلاسکویی دیگر را دارد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : ماساژ داغ مصری!

ویدئو : تراشیدن موی سر در اعتراض به سیاست های کشور

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر