نتیجه‌ای یافت نشد.

رکورد زدن «سلطان سوشی» با خرید ماهی تن سه میلیون دلاری!

شناسه خبر: 156294 سرویس: تصویر ، گوناگون شنبه ۱۵ دي ۱۳۹۷, ۵۹ : ۲۲ : ۰۰
رکورد زدن «سلطان سوشی» با خرید ماهی تن سه میلیون دلاری!
در اولین حراج سال جدید میلادی در بازار جدید ماهی توکیو، رئیس یک مجموعه رستوران سوشی در ژاپن یک ماهی تن عظیم را به بهای بیش از سه میلیون دلار خریده و رکوردی بر جای گذاشته است.
۵۵آنلاین :

کیوشی کیمورا، که خود را "سلطان سوشی" ژاپن می‌داند، این مبلغ را برای خرید یک ماهی تن باله‌آبی ۲۷۸ کیلوگرمی پرداخته است.

این ماهی تن به خصوص یکی از گونه‌های جانوری در خطر انقراض است.

خرید ماهی‌های گران در اولین حراج بامدادی سال جدید میلادی به صورت سنتی در ژاپن در آمده است و خریداران عمده و رستوران‌های بزرگ سوشی پول زیادی را بابت خرید‌های اولشان می‌پردازند.

آقای کیمورا به خبرگزاری فرانسه گفت: "ماهی خوبی خریدم". سلطان سوشی گفت: تصور می‌کرد که در حراج ۵۰ تا ۶۰ میلیون بابت این ماهی بدهد، اما قیمت نهایی بیش از پنج برابر و ۳۳۳ میلیون ین (معادل ۳.۱ میلیون دلار) شد.

روپرت وینگفیلد هیز، خبرنگار بی‌بی‌سی در توکیو، می‌گوید این بهای گزاف به خاطر کمیابی این گونه مشخص ماهی تن و همچنین ناشی از رقابت برای کسب اعتبار و منزلت است.

روپرت می‌نویسد: "در یک روز عادی ماهی تنی به این اندازه حدود ۶۰ هزار دلار فروخته می‌شد. رکورد امروز تا حدی به خاطر کسب اعتبار رقم خورده، و شهرت زیادی برای امپراتوری سوشی آقای کیمورا به دنبال دارد. "

"اما این هچنین ناشی از کمیابی ماهی تن باله‌آبی شمالی است. ماهی‌هایی که به طور رسمی به عنوان گونه در خطر انقراض قلمداد می‌شوند. "

"در سال ۲۰۱۸ صید این ماهی‌ها در آب‌های ژاپن به طور قابل ملاحظه‌ای پایین آمد و از نیمه سال قبل قیمت این ماهی بیش از ۴۰ درصد در بازار توکیو بالا رفته است. "


منبع : آخرین خبر
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در انتظار مرگ شوهر برای چند لقمه نان

داستان دردناک دخترانی که برای مستمری با پیرمرد‌ها ازدواج می‌کنند!

کاهش مراجعه مردم به پزشک به دلیل فقر مالی

مردم ديگر كمتر به پزشك و مراكز درماني مراجعه مي‌كنند. آنها براي اينكه بتوانند هزينه‌هاي خود را كاهش دهند، گاهي خود دست‌به‌كار مي‌شوند و بدون مراجعه به پزشك براي خود آزمايش تجويز یا با مراجعه به داروخانه‌ها تجديد نسخه مي‌كنند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آیین کاشت 50 اصله نهال به مناسبت صدوپنجاهمین سالگرد رهبر آزادی خواه هندوستان

آیین کاشت 50 اصله نهال به مناسبت صدوپنجاهمین سالگرد رهبر آزادی خواه هندوستان

ویدیو: دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال

دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال ◽️یک کهنه سرباز پس از 75 سال با معشوقه خود در زمان جنگ دوم جهانی روبه رو شد. در سال پایانی جنگ جهانی دوم، 1944 میلادی، کارا تروی رابینز آمریکایی که برای جنگ در مقابل ارتش نازی عازم فرانسه شده بود در شمال شرقی فرانسه عاشق ژانی پیرسون، 18 ساله شد. ◽️ اما سرانجام رابینسون که در آن زمان 24 سال داشت ناگزیر به جبهه شرق اعزام شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر