نتیجه‌ای یافت نشد.

رکورد زدن «سلطان سوشی» با خرید ماهی تن سه میلیون دلاری!

شناسه خبر: 156294 سرویس: تصویر ، گوناگون شنبه ۱۵ دي ۱۳۹۷, ۵۹ : ۲۲ : ۰۰
رکورد زدن «سلطان سوشی» با خرید ماهی تن سه میلیون دلاری!
در اولین حراج سال جدید میلادی در بازار جدید ماهی توکیو، رئیس یک مجموعه رستوران سوشی در ژاپن یک ماهی تن عظیم را به بهای بیش از سه میلیون دلار خریده و رکوردی بر جای گذاشته است.
۵۵آنلاین :

کیوشی کیمورا، که خود را "سلطان سوشی" ژاپن می‌داند، این مبلغ را برای خرید یک ماهی تن باله‌آبی ۲۷۸ کیلوگرمی پرداخته است.

این ماهی تن به خصوص یکی از گونه‌های جانوری در خطر انقراض است.

خرید ماهی‌های گران در اولین حراج بامدادی سال جدید میلادی به صورت سنتی در ژاپن در آمده است و خریداران عمده و رستوران‌های بزرگ سوشی پول زیادی را بابت خرید‌های اولشان می‌پردازند.

آقای کیمورا به خبرگزاری فرانسه گفت: "ماهی خوبی خریدم". سلطان سوشی گفت: تصور می‌کرد که در حراج ۵۰ تا ۶۰ میلیون بابت این ماهی بدهد، اما قیمت نهایی بیش از پنج برابر و ۳۳۳ میلیون ین (معادل ۳.۱ میلیون دلار) شد.

روپرت وینگفیلد هیز، خبرنگار بی‌بی‌سی در توکیو، می‌گوید این بهای گزاف به خاطر کمیابی این گونه مشخص ماهی تن و همچنین ناشی از رقابت برای کسب اعتبار و منزلت است.

روپرت می‌نویسد: "در یک روز عادی ماهی تنی به این اندازه حدود ۶۰ هزار دلار فروخته می‌شد. رکورد امروز تا حدی به خاطر کسب اعتبار رقم خورده، و شهرت زیادی برای امپراتوری سوشی آقای کیمورا به دنبال دارد. "

"اما این هچنین ناشی از کمیابی ماهی تن باله‌آبی شمالی است. ماهی‌هایی که به طور رسمی به عنوان گونه در خطر انقراض قلمداد می‌شوند. "

"در سال ۲۰۱۸ صید این ماهی‌ها در آب‌های ژاپن به طور قابل ملاحظه‌ای پایین آمد و از نیمه سال قبل قیمت این ماهی بیش از ۴۰ درصد در بازار توکیو بالا رفته است. "


منبع : آخرین خبر
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در ورزشگاههای فوتبال چه خبر است؟

نفرت پراکنی قومیتی و شعارهایی با محوریت تفرقه افکنانه روز به روز در ورزشگاههای ایران در حال پر رنگ تر شدن است و کسی هم به این بحران و تهدید جدی واکنش خاصی نشان نمی دهد.

توازن منطقه اى،توسعه روستايى و توانمند سازى اقشار آسيب پذير چگونه انجام ميشود؟

با توجه به گذشت بیش از پنجاه سال از عمر برنامه‌ریزی در ایران و علی‌رغم تجربه‌ای نسبتاً طولانی در این دوران، نگاه بخشی بر نظام برنامه‌ریزی ایران غالب بوده‌است تا جایی که کشور ایران دچار عدم تعادل‌های منطقه‌ای بالایی در جغرافیای خود به ویژه در میان بخش شهری و روستایی بوده‌است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر