نتیجه‌ای یافت نشد.

رونمایی از طرح‌های نظامی آمریکا علیه ایران

شناسه خبر: 173194 سرویس: توسعه ، جهان ، گوناگون سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۲۵ : ۱۹ : ۰۰
رونمایی از طرح‌های نظامی آمریکا علیه ایران
به ادعا این نشریه در صورت حمله ایران به نیروهای آمریکایی یا نزدیک شدن تهران به ساخت سلاح هسته‌ای، واشنگتن ۱‍۲۰ هزار سرباز به خاورمیانه خواهد فرستاد.
۵۵آنلاین :

سرپرست وزارت دفاع آمریکا روز پنجشنبه طرح‌های نظامی به‌روز شده را به رئیس جمهوری این کشور و مشاورانش ارائه داده است. به ادعا این نشریه در صورت حمله ایران به نیروهای آمریکایی یا نزدیک شدن تهران به ساخت سلاح هسته‌ای، واشنگتن ۱‍۲۰ هزار سرباز به خاورمیانه خواهد فرستاد.

همچنین در این طرح استفاده از تسلیحات سایبری برای فلج کردن سیستم‌های ارتباطی در ایران در نخستین ساعات درگیری احتمالی پیش‌بینی شده است.

نیویورک تایمز بدون نام بردن از مقام ارشدی که این اطلاعات را به این روزنامه داده نوشته که این رویکرد از سوی جان بولتون، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ و از محافظه‌کاران تندرو پیشنهاد شده است.

بر اساس این گزارش مقامات حاضر در این جلسه خواستار اشغال نظامی ایران با نیروی زمینی نبودند زیرا معتقدند این نوع اشغال به نیروهای بسیار بیشتری نیاز دارد.

با این حال مشخص نیست که دونالد ترامپ که وعده داده بود نیروهای آمریکایی را از افغانستان و سوریه خارج کند، حاضر باشد ده‌ها هزار نیروی را بار دیگر به خاومیانه بفرستد.

به گزارش نیویورک تایمز در دولت ترامپ اختلاف نظر عمیقی درباره چگونگی واکنش به ایران در صورت افزایش تنش‌ها وجود دارد. خبرگزاری رویترز نوشته است که کاخ سفید و پنتاگون هیچ یک تاکنون حاضر به ارائه توضیحی درباره این گزارش نشده‌اند.

جان بولتون، مشاور امنیت ملی، جینا هسپل، رئیس سازمان سیا، دان کوتس، مدیر اطلاعات ملی و ژنرال جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در این جلسه حضور داشته‌اند.

به استناد این گزارش، آنها در این جلسه جزئیات چندین طرح را مورد بررسی قرار داده‌اند.

تنش میان ایران و ایالات متحده آمریکا از زمان خروج آمریکا از توافق برجام تشدید شد. روند رو به افزایش تحریم‌های واشنگتن علیه تهران و ارسال ناو هواپیمابر، هواپیماهای بمب‌افکن و موشک‌های پاتریوت به منطقه خلیج فارس نگرانی‌ها را درباره رویارویی نظامی دو طرف افزایش داده است.

با این حال ایران می گوید که اقدامات آمریکا نوعی «جنگ روانی» است و نیروهای نظامی آمریکا در منطقه بیشتر «یک هدف» برای ایران هستند تا «یک تهدید».

در آمریکا نیز دو دیدگاه در میان مقامات ارشد آمریکایی درباره ارزیابی تشدید فعالیت‌های دولت آمریکا در خاورمیانه علیه ایران وجود دارد: یک دیدگاه معتقد است که طرح‌های نظامی ایالات متحده حتی اگر در مراحل مقدماتی هم باشند نشان می دهد که تهدیداتی که می‌تواند از سوی ایران وجود داشته باشند تا چه اندازه خطرناک و جدی است. از سوی دیگر برخی دیگر که خواستار حل دیپلماتیک تنش‌ها میان دو طرف هستند می گویند که اقدامات دولت ترامپ نوعی تاکتیک برای ترساندن و هشدار به ایران است.


منبع : فرارو
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
۱۳۹۸/۰۲/۲۴ ۱۸:۴۷
سلام سپاه,بسیج ارتش بایدتوان رزمی راتمرین وبرنامه امریکامثل حمله به عراق است اول بهانه گیری دوم,اعزام,نیرو,سوم غافلگیری وحمله هرگونه حمله متخاصم رابایدازنطفه خفه کردودرس عبرت به دشمنان دادارتقاروحیه کارکنان ارتش افسران درجه داران اولویت ا ول بایدباشدوامریکافیلم تیپ۵۵ههوابردارتش ببیندتابداندکه ایران مرزشیران است
8 10 پاسخ دادن به این نظر
پرویز ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ ۰۴:۰۰
بولتون ازاسمش معلومه فقط بایدزر بزنه وقتی واردجنگ باایران شدیدقدرتهای ناشناخته ایران رابه شمانشون خواهیم دادپیشته پیشته
2 4 پاسخ دادن به این نظر
علی ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ ۰۴:۴۸
120 هزارتا که خیلی کمه ..! حیف نیست به خاطر فقط 120 هزارتا آبهای خلیج فارس را آلوده به خون کثیف کفار کنیم .
2 4 پاسخ دادن به این نظر
۱۳۹۸/۰۲/۲۵ ۱۰:۴۰
ملت مسلمان ایران باتاُسی به احکام دین مبین اسلام بسیارصبوروخویشتنداراست و شروع کننده هیچ جنگی نخواهدبود با این حال اگر آمریکا شروع کننده جنگ باشدبایستی درقبال هرکشته حداقل یک کشته بجا بگذارد واینکارزمان ومکان نشناسد یعنی حتی بعد از ده سال دیگرودرکره ماه هم که بروند بایدتلافی شود وخون مسلمان هدر نرودیاد آور میشودجنگ بداست ولی اگر دشمن آن راشروع کرد نباید گذاشت که بزن ودر رو باشد بلکه باید درقبال هر ریال یا دلار هزینه وبه هرنحو ممکن حداقل به همان میزان درهر جای دنیا به دشمن خسارت زد در عین حال از برادران مسلمان خود در عربستان و امارات میخواهیم که به سران مزدورخود هشداردهند که رو در روی برادران مسلمان ایران قرار نگیرند.ازخداوند تبارک و تعالی میخواهیم که سایه جنگ و تباهی را ازبلاد مظلوم اسلامی دوربدارد.ما ملت صلح و آرامشیم ولی ذلت وخفت وتسلیم هرگز .
2 4 پاسخ دادن به این نظر

دیدگاه 55

بیشتر

يك كتاب مستهجن منتشر شد؟!

خانه منوچهر بديعي در كُردان معماري خاصي دارد،‌ از همان درِ حياط كه پيچ‌درپيچ به درِ خانه مي‌رسيم مي‌فهميم خانه بديعي نقشه‌راه مي‌خواهد و راه‌بلدي.

شفافیت سیاست، مانع کج فهمی عمومی

تعداد سیاستگذاری ها تحت تاثیر عوامل مختلف رسانه ای، ابهام، امنیتی بودن و غیره مورد کج فهمی واقع میشود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر