نتیجه‌ای یافت نشد.

روسیه در پی «بازسازی سوریه» است، اسرائیل و آمریکا به دنبال کنترل «نفوذ ایران»

شناسه خبر: 177347 سرویس: توسعه ، گوناگون دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸, ۱۲ : ۱۳ : ۰۰
روسیه در پی «بازسازی سوریه» است، اسرائیل و آمریکا به دنبال کنترل «نفوذ ایران»
منابع سیاسی بلند پایه در اسرائیل از اختلافات شدید بین روسیه و دولت عبری در مورد کنفرانس امنیتی که قرار است دو هفته دیگر در قدس برگزار شود، پرده برداشتند. روس‌ها موضوع اصلی را بازسازی سوریه می‌دانند، در حالی که واشنگتن و تل آویو بر تمرکز نظامی ایران در این کشور عربی اصرار دارند.
۵۵آنلاین :

زهیر أندراوس در رای الیوم نوشت: منابع سیاسی بلند پایه در اسرائیل از اختلافات شدید بین روسیه و دولت عبری در مورد کنفرانس امنیتی که قرار است دو هفته دیگر در قدس برگزار شود، پرده برداشتند.

 در ادامه این مطلب آمده است: به گزارش غیلی کوهین، خبرنگار مسائل سیاسی در شبکه رسمی تلویزیون اسرائیل به نقل از مجامع سیاسی در واشنگتن و تل آویو، اختلاف بین مسکو از یک سو و تل آویو و واشنگتن از سوی دیگر، در خصوص دستور کار کنفرانس مذکور بالا گرفته است؛ چرا که روس‌ها موضوع اصلی را بازسازی سوریه می‌دانند، در حالی که واشنگتن و تل آویو بر تمرکز نظامی ایران در این کشور عربی اصرار دارند.

در همین رابطه، مذاکراتی بین سران سه دولت در جریان است تا شکاف موجود را ترمیم کرده و به معادله‌ای دست یابند که طرف روسی نیز راضی شود. به گفته یک مسئول آمریکایی، ایالات متحده معتقد است که روسیه بیش از پیش برای تعامل با نگرانی‌های آمریکا و اسرائیل در مورد ایران و بویژه در سوریه آماده است.

لازم به ذکر است که تلاش‌های آمریکا برای دست یافتن به حمایت روسیه در خصوص تلاش برای کاهش نفود ایران در سوریه، امر جدیدی نیست و روسیه بار‌ها به صورت علنی با این مساله مخالفت کرده است.

در همین رابطه، شبکه ۱۳ تلویزیون عبری به نقل از منابع سیاسی بلند پایه در تل آویو نقل کردند که رژیم صهیونیستی در صدد اجرای یک نقشه جدید برای خروج نیرو‌های ایرانی از سوریه است که قصد دارد در کنفرانس امنیتی که در پایان ماه جاری برگزار می‌شود، برنامه خود را به اطلاع روسیه برساند.

اما همین منابع تصریح می‌کنند که به نظر نمی‌رسد این نقشه در بردارنده نکته جدیدی باشد و بتواند کوچکترین تغییری در موضع مخالف روس‌ها ایجاد کند. در این چارچوب، شبکه عبری به این مساله اشاره کرده که در تل آویو تردید واضحی وجود دارد که نقشه جدید اسرائیل که هنوز تفاصیل آن بیان نشده است، مورد اقبال روس‌ها واقع شود.


منبع : انتخاب
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

علم‌ورزان در برابر عالمان

علم دارای دو هدف است: فهم جهان و کنترل آن. اِسنو به درستی درمی‌یابد پیشرفت علمی نیازمند سرمایه است و از این رو نوعی مسئله مرغ و تخم‌مرغ پیش‌روی کشورهای توسعه‌نیافته است

عادت به «خوردن » در مکان های عمومی

هر قوم و ملتی برای خود سبک و رفتاری دارد که معمولا با شیوه دیگران که در آن سوی مرزها هستند تفاوت های ظریفی دارد. محققان دانشگاهی، بسیار خوب می توانند با مشاهده این کنش ها به شناخت آن جامعه دست پیدا کنند. آنها با بررسی این رفتار، که در مکان های عمومی  از مردم سر می زند به نکته های ظریفی می رسند. هرکدام از آن حرکات، به مثابه مشترکات یک ملت هستند و می تواند سبک زندگی آن سرزمین را تعریف کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر