روسیه «غرق کردن زیردریایی دشمن» همزمان با رزمایش بزرگ ناتو را تمرین کرد

شناسه خبر: 177121 سرویس: جهان ، گوناگون شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸, ۵۷ : ۱۶ : ۰۰
روسیه «غرق کردن زیردریایی دشمن» همزمان با رزمایش بزرگ ناتو را تمرین کرد
درحالی که نیروهای آمریکا با ناتو یکی از بزرگترین رزمایش‌های چند سال اخیر را در «بالتیک« برگزار می‌کنند، روسیه نیز حملات موشکی به اهداف دشمن فرضی را تمرین کرد.
۵۵آنلاین :

همزمان با برگزاری رزمایش بزرگ ناتو و نیروهای آمریکا در منطقه بالتیک تحت عنوان «بالتاپس» با حضور هزاران نظامی آمریکا و اروپایی نزدیک مرزهای روسیه که بزرگترین رزمایش جنگی تحت هدایت آمریکا در پنج سال گذشته محسوب می شود ، روسیه نیز غرق  کردن زیردریایی‌های دشمن و حملات موشکی علیه آن‌ها را به اجرا گذاشت.

 به نوشته وبگاه شبکه خبری «پرس‌تی‌وی» رزمایش جدید ناتو با هدایت ناوگان دوم نیروی دریایی آمریکا از هفته گذشته شروع و تا 21 ژوئن(تیر) ادامه خواهد داشت. در این رزمایش 18 متحد و شریک آمریکا حضور دارند.

 بر اساس این گزارش، روسیه نیز با پایش دقیق اوضاع  و تمرین غرق کردن زیردریایی و حملات موشکی به دشمن فرضی را در منطقه «کالینینگراد» به اجرا گذاشت.


نظامیان روس در کالینینگراد

 

همزمان با افزایش احتمال برخورد بالقوه بین ناتو و آمریکا با نیروهای روسیه در منطقه،  «سرگئی ریابکوف» معاون وزارت خارجه روسیه  نسبت به جو بی‌اعتمادی بین روسیه و آمریکا  و نیز عدم تماس نظامی هشدار داد  و گفت که چنین مواردی وضعیت خطرناکی را برای طرفین ایجاد کرده است.

روسیه بابت تقویت مواضع نظامی ناتو در منطقه بالتیک هشدار داده و گفته که چنین اقدامی به افزایش تنش منجر می‌شود. این کشور هفته گذشته نیز از اعزام هواپیماهای برد بلند تجسسی «ِای-50» (آواکس ) برای انجام عملیات ویژه در منطقه «کوبان» واقع در جنوب این کشور و نزدیک دریای سیاه خبر داد.

هواپیمای ِای -50 می‌تواند تا 10  فروند جنگنده را در ماموریت‌های هوایی رصد کند و 15 خدمه دارد. رادار «وگا-ِام» این هواپیما قادر است به طور همزمان 150 هدف را تا مسافت 230 کیلومتری شناسایی کند.

این مقام روس یکی از دلایل اعزام این هواپیماهای تجسسی پیشرفته به منطقه را اجتناب از حوادث احتمالی  در منطقه رزمایش  ناتو ذکر کرد


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

تا 11 شب کار کردن رییس جمهور «پُز» دادن دارد؟

در ایران آنقدر دولت بزرگ است و همه امور به دامن دولت گره زده شده که رییس جمهور، برای اداره امور و رسیدن به خرج و برج دولت، وقت کم می‌آورد. رییس جمهور در ایران باید نگران همه چیز و همه کس باشد. واقعا اگر اداره بخش‌های مختلف کشور در ید بخش خصوصی بود، دیگر احتیاج نبود روحانی یا هر رییس جمهوری تا 11 شب یا بیش تر از آن کار کند.

طرح چین برای تصاحب بازار استراتژیک ایران

كل مصرف زعفران در بازارهاي جهاني 400 تن است و علي شريعتي‌مقدم، رئيس كميسيون كشاورزي اتاق ايران خبر مي‌دهد كه چين برنامه‌ دارد ميزان زعفران توليدي خود را تا 100 تن افزايش دهد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: اردوغان زمانی نفت می‌دزدید و حالا زمین می‌دزدد

ویدئو: انتخابات کانادا؛ جاستین ترودو دولت اقلیت تشکیل می‌دهد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر