نتیجه‌ای یافت نشد.

روسیه «غرق کردن زیردریایی دشمن» همزمان با رزمایش بزرگ ناتو را تمرین کرد

شناسه خبر: 177121 سرویس: جهان ، گوناگون شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸, ۵۷ : ۱۶ : ۰۰
روسیه «غرق کردن زیردریایی دشمن» همزمان با رزمایش بزرگ ناتو را تمرین کرد
درحالی که نیروهای آمریکا با ناتو یکی از بزرگترین رزمایش‌های چند سال اخیر را در «بالتیک« برگزار می‌کنند، روسیه نیز حملات موشکی به اهداف دشمن فرضی را تمرین کرد.
۵۵آنلاین :

همزمان با برگزاری رزمایش بزرگ ناتو و نیروهای آمریکا در منطقه بالتیک تحت عنوان «بالتاپس» با حضور هزاران نظامی آمریکا و اروپایی نزدیک مرزهای روسیه که بزرگترین رزمایش جنگی تحت هدایت آمریکا در پنج سال گذشته محسوب می شود ، روسیه نیز غرق  کردن زیردریایی‌های دشمن و حملات موشکی علیه آن‌ها را به اجرا گذاشت.

 به نوشته وبگاه شبکه خبری «پرس‌تی‌وی» رزمایش جدید ناتو با هدایت ناوگان دوم نیروی دریایی آمریکا از هفته گذشته شروع و تا 21 ژوئن(تیر) ادامه خواهد داشت. در این رزمایش 18 متحد و شریک آمریکا حضور دارند.

 بر اساس این گزارش، روسیه نیز با پایش دقیق اوضاع  و تمرین غرق کردن زیردریایی و حملات موشکی به دشمن فرضی را در منطقه «کالینینگراد» به اجرا گذاشت.


نظامیان روس در کالینینگراد

 

همزمان با افزایش احتمال برخورد بالقوه بین ناتو و آمریکا با نیروهای روسیه در منطقه،  «سرگئی ریابکوف» معاون وزارت خارجه روسیه  نسبت به جو بی‌اعتمادی بین روسیه و آمریکا  و نیز عدم تماس نظامی هشدار داد  و گفت که چنین مواردی وضعیت خطرناکی را برای طرفین ایجاد کرده است.

روسیه بابت تقویت مواضع نظامی ناتو در منطقه بالتیک هشدار داده و گفته که چنین اقدامی به افزایش تنش منجر می‌شود. این کشور هفته گذشته نیز از اعزام هواپیماهای برد بلند تجسسی «ِای-50» (آواکس ) برای انجام عملیات ویژه در منطقه «کوبان» واقع در جنوب این کشور و نزدیک دریای سیاه خبر داد.

هواپیمای ِای -50 می‌تواند تا 10  فروند جنگنده را در ماموریت‌های هوایی رصد کند و 15 خدمه دارد. رادار «وگا-ِام» این هواپیما قادر است به طور همزمان 150 هدف را تا مسافت 230 کیلومتری شناسایی کند.

این مقام روس یکی از دلایل اعزام این هواپیماهای تجسسی پیشرفته به منطقه را اجتناب از حوادث احتمالی  در منطقه رزمایش  ناتو ذکر کرد


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

فساد؛مخرب درونی اقتصاد کشور ها

یجاد رانت به علاوه عدم نظارت توسط افراد و دستگاه‌های مسئول و همچنین عدم پاسخگویی توسط دولت ها و دستگاه‌های ذیربط به مردم جامعه.

چرا رشد اقتصادی باید بر ایجاد اشتغال ارجح باشد؟

تاریخچه تصمیم گیری ها و سیاستگذاری های اقتصادی در ایران با در نظر گرفتن ایجاد نهادهای مدرن حاکمیتی شاید به بیش از ۷۰ سال برسد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر