روسیه: سوریه نیازی به حمله شیمیایی در دوما نداشت

شناسه خبر: 131311 سرویس: جهان ، گوناگون جمعه ۲۴ فروردين ۱۳۹۷, ۰۴ : ۲۲ : ۰۰
روسیه: سوریه نیازی به حمله شیمیایی در دوما نداشت
نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره حقوق بشر به درخواست روسیه برگزار شد.
۵۵آنلاین :

شورای امنیت سازمان ملل، امروز به درخواست روسیه، درباره بحران سوریه تشکیل جلسه داد. 

دبیر کل سازمان ملل در ابتداین این جلسه از افزایش تنش ها در سوریه ابراز نگرانی کرد.

گوترش تاکید، افزایش تنش ها بین قدرت های جهانی می تواند به تقابل نظامی گسترده منجر شود. 

نماینده روسیه با تاکید بر اینکه  حکومت سوریه نیازی به حمله شیمیایی به دوما نداشت گفت:  تمام ادله‌ای که در خصوص حمله شیمیایی آورده می‌شود، از سوی مخالفان دولت سوریه مطرح شده است. 

واسیلی نبنزیا با اشاره به اینکه کارشناسان ما هیچ نشانه‌ای از حمله شیمیایی به دوما نیافتند ادامه داد: حمله شیمیایی ادعایی به دوما، تنها یک بهانه برای آمریکاست

وی تاکید کرد: باید از تکرار سناریو‌های عراق و لیبی در سوریه جلوگیری کرد.

نماینده روسیه آمریکا را لایق عضویت دائم در شورای امنیت نداست و گفت: اطلاعاتی در اختیار داریم که دستگاه اطلاعاتی برخی کشورها در صدد تکرار سناریوی خان شیخون برای توجیه حمله نظامی به سوریه بودند.

در همین حال نیکی هیلی نماینده آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل ادعاهای قبلی  خود درباره سوریه را تکرار کرد و گفت:  روسیه از مسئولیت خود در قبال استفاده از سلاح شیمیایی علیه غیرنظامیان غافل مانده است.

هیلی با انتقاد از مواصع روسیه عنوان کرد:  نباید کشور‌هایی که می‌خواهند علیه استفاده سلاح شیمیایی توسط یک کشور اقدام کنند را محکوم کنیم، بلکه باید کشور‌هایی که مانع مجازات استفاده‌کنندگان از سلاح شیمیایی می‌شوند را محکوم کنیم و آن روسیه است.

وی درباره حمله احتمالی آمریکا به سوری گفت: رئیس‌جمهور ما هنوز درباره اقدام نظامی علیه سوریه تصمیم نگرفته است.

نماینده دایم چین در سازمان ملل متحد  خواستار پرهیز از هرگونه اقدامی شد که به بحرانی‌تر شدن اوضاع منجر می‌شود
 
نماینده چین اذعان کرد: بحران سوریه راه حل نظامی ندارد و باید از طریق سیاسی حل و فصل شود. اولویت حفظ استقلال، یکپارچگی و ثبات در سوریه است و شورای امنیت باید ماموریت حفظ صلح و ثبات در این کشور را بر عهده بگیرد.
 
نماینده فرانسه در سازمان ملل که کشورش در کنار انگلیس و آمریکا بر طبل جنگی حمله به سوریه می کوبد مدعی شد نظام سوریه مسئول حملات شیمیایی در شهر دوما در غوطه شرقی است.
 
نماینده دایم انگلیس در شورای امنیت مدعی شد دولت سوریه بار‌ها از تسلیحات شیمیایی علیه مردم خود استفاده کرده است و بر استفاده از این تسلیحات اصرار دارد. کسانی که از تسلیحات شیمیایی استفاده می‌کنند باید محاکمه و مجازات شوند.

منبع : میزان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ژن خوب = کار خوب، زندگی خوب، حال خوب

برایتان سوال پیش نیامده است که چرا درحالی که همه از اقتصاد می‌نالند، آقازاده‌ها همچنان پرکار، کار می‌کنند آنهم با سود زیاد؟

پژوهش تلخی دارد!

«ملک‌الشعرا» عنوانی بود حکومتی برای شاعر بزرگ دوران. اما رقابت برای کسب عنوان «ملک‌الشعرا»، منجر به آن شد که شعرای ایران به مدیحه ‌سرایان حاکمان تبدیل شوند. قاآنی ملک ‌الشعرای ایران از دوران محمدشاه بود. زمانی که ناصرالدین شاه به تخت نشست و امیرکبیر را به صدراعظمی ایران منصوب کرد؛ قاآنی به روال معمول قصیده ‌ای در مدح صدراعظم جدید سرود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: مادربزرگ ۱۰۲ ساله رکورد شیرجه در آسمان را شکست!

یک پیرزن ۱۰۲ ساله استرالیایی از ارتفاع چهار هزار و ۳۰۰ متری پرید تا رکورد مسن ترین فردی را که در آسمان شیرجه زده است، بشکند

ویدیو: فیلم ساخته شده توریست از سفر به ایران

فیلمMio Iran توسط سباستین لیندا توریستی ساخته شده که برخلاف توصیه های اطرافیان برای عدم سفر به ایران همراه همسرخود به ایران سفرمی کند لیندا این فیلم رابه پسرش میوتقدیم کرده است

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر