نتیجه‌ای یافت نشد.

روستای زیارت، سفر به دل طبیعت گلستان

شناسه خبر: 169396 سرویس: فرهنگ و میراث فرهنگی ، گوناگون دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸, ۲۹ : ۲۰ : ۰۰
روستای زیارت، سفر به دل طبیعت گلستان
طبیعت در هر کجای دنیا یکی از لذت بخش‌ترین جاذبه‌های بصری به شمار می‌آید. دیدن طبیعت بکر و سرسبز آن چنان روح و جسم شما را نوازش می‌کند که قلبتان سرشار از خوشی خواهد شد. روستای زیارت در استان گلستان نیز شما را برای دیدن طبیعت زیبا و دل انگیز فرا می‌خواند. امروز قصد داریم باهم به این روستای زیبا سفر کنیم، پس همراهمان بمانید.
۵۵آنلاین :

روستای زیارت

به محض خروج از گرگان جاده‌‌ای روستایی آغاز می‌شود. جاده‌‌ای که جنگلی زیبا آن را در آغوش کشیده است که البته باید در پیچ و خم‌های متوالی‌اش کمی جانب احتیاط را رعایت کرد؛ جاده‌ای با پیچ‌‌‌های تند و رو به بالا به طول 7 کیلومتر که در هر لحظه شما را شگفت زده می‌کند. طی کردن این مسیر آن قدرها سخت نیست چراکه وجود رستوران‌ها، کافه‌‌ها و کیوسک‌‌های کنار جاده و مناظر شما را به اندازه‌ی کافی سرگرم می‌کنند.

روستای زیارت

در اینجا، خانه‌های قدیمی، طبیعت زیبا، مردم مهمان نواز و زیبایی‌های بسیار در انتظارتان استِ، پس قدم به درون روستا بگذارید تا شگفتی‌های این روستا مبهوتتان کند. روستای زیارت از کوچه‌‌های پیچ در پیچ و باریکی بوجود آمده است که نمای بیرونی روستا را شکل می‌دهند. خانه‌های دو طبقه که در کنار هم چیده شده و کم کم معابر در اطرافشان شکل گرفته‌اند. سنگ و چوب عمده‌ترین مصالح در ساخت خانه‌ها هستند.

روستای زیارت

اهالی روستا از این منطقه با نام شهر طلسم شده یاد می‌کنند و بر این باورند که در سال 83 با بیشتر شدن خرید و فروش زمین در اینجا، همه چیز طلسم شد. از دیگر جاذبه‌های این روستا می‌توان به آبشار زیارت که در ۵ کیلومتری جنوب روستای زیارت واقع شده است نیز اشاره کرد. این آبشار در مسیر یکی از شعبات فرعی رودخانه خاصه رود قرار دارد. این آبشار از ارتفاع حدود ۱۶ متری به داخل حوضچه‌ای می‌ریزد و در فصول بهار و تابستان مورد بازدید مردم استان و سایر نقاط کشور قرار می‌گیرد.

روستای زیارت

چشمه آبگرم زیارت نیز از دیگر جاذبه‌هایی است که در روستا قابل دیدن است و در ضلع شرقی رودخانه‌ی خاصه قرار دارد که با نام زیارت خوانده می شود و در حال حاضر ۴ مظهر (محل پدیدار شدن آب) و محل خروجی به فاصله تقریبی ۱۰ تا ۲۰ متر دارد.

روستای زیارت

برای رسیدن به روستای زیارت باید به انتهای جاده‌ی ناهارخوران شهر گرگان بروید. بعد از میدان، وارد جاده‌ی روستای زیارت شوید. پس از ورود به جاده‌ی روستا و پیمودن 7 کیلومتر به حریم روستا می‌رسید.

روستای زیارت

روستای زیارت 

آیا پیش از این به این روستا رفته‌اید؟ اگر پاسختان مثبت است برایمان بنویسید که تجربه‌تان در آنجا چگونه بوده است و آیا از زیبایی‌هایش لذت برده‌اید؟ اگر تا به حال این منطقه‌ی زیبا را ندیده‌اید، آیا برنامه‌ای دارید که در فصل زیبای بهار مهمان این خطه شوید؟


منبع : لست سکند
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

امتحان الهی فقط برای مردم است؟

کاش در این فصل امتحان الهی این نهادهای که برای کار فرهنگی بودجه گرفتند هم، بخشی از بودجه‌ها خود را به دولت بر می‌گردانند تا آن پول صرف خدمات برای مردم شود.

خرافه ایرانی از تعطیلات

اگرچه برخی ایران را بهشت تعطیلات کاری می‌دانند، اما استفاده از ۳ شاخص «تعطیلات رسمی»، «تعطیلات آخر هفته» و «مجموع تعطیلات» نشان می‌دهد ایران نه‌تنها بهشت تعطیلات نیست، بلکه به لحاظ تعداد روز تعطیلی، در قعر جدول رتبه‌بندی جهانی قرار دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر