روزهای خوب کمانچه‌‌نواز محبوب

شناسه خبر: 184849 سرویس: فرهنگ و هنر ، گوناگون شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸, ۲۳ : ۱۱ : ۰۰
روزهای خوب کمانچه‌‌نواز محبوب
در روزهای پایانی هفته گذشته دو خبر خوب با نام کیهان کلهر در رسانه‌ها منتشر شد.
۵۵آنلاین :

این نوازنده برجسته کمانچه که محبوبیتش در سال‌های اخیر گسترش چشمگیری پیدا کرده است، در همین هفته یکی از مهم‌ترین جوایز نوزدهمین دوره جایزه جهانی «وومکس» را به دست آورد و همزمان آلبومش از سوی مجله سانگ لاینز که هر سال بهترین آلبوم‌های سال را معرفی می‌کند به‌عنوان یکی از ۱۰ اثر برتر سال ۲۰۱۹ معرفی شد.
روزهای خوب کمانچه‌‌نواز محبوب
توامانی این رویدادها هفته بسیار خوشی برای کمانچه‌نواز محبوب ایرانی رقم زده است. عنوان هنرمند برتر سال ۲۰۱۹ در وومکس بنا به اعلام سامانه رسمی این جایزه بین‌المللی به خاطر مهارت و استادی در نواختن کمانچه، نوآوری و همکاری مداوم برای ایجاد زبان‌های جدید در موسیقی و همچنین به خاطر رساندن سنت موسیقی کلاسیک ایرانی به گوش مردم در سراسر جهان به کیهان کلهر تعلق می‌گیرد. مطابق اعلام رسمی وب‌سایت «وومکس» ۲۷ اکتبر امسال مصادف با پنجم آبان در مراسم بیست و پنجمین سالگرد تاسیس «وومکس» این جایزه در فنلاند به کیهان کلهر تقدیم خواهد شد. این در حالی است که کیهان کلهر همراه با اردال ارزنجان نوازنده باقلاما در این مراسم به اجرا خواهند پرداخت. جایزه «وومکس» که به‌عنوان جایزه ورلدموزیک اکسپو شناخته می‌شود، معتبرترین جایزه موسیقی در جهان است که برای شاخه ورلد موزیک در سال ۱۹۹۹ تاسیس شده است. این جایزه از آغاز برای احترام و ارج نهادن به موارد برجسته ورلد موزیک (موسیقی جهان) در سطح بین‌المللی و با اذعان به تعالی موسیقی، اهمیت اجتماعی، موفقیت تجاری، تاثیر سیاسی و یک عمر دستاورد هنری معرفی و بنیان نهاده شده است. 

همچنین در سوی دیگر جهان آلبوم «هنوز پاییز است» به آهنگسازی کیهان کلهر، به انتخاب مجله سانگ لاینز، به‌عنوان آلبوم پنج ستاره و جزو ۱۰ آلبوم برتر سال ۲۰۱۹ شناخته شد. آلبوم «هنوز پاییز است» حاصل همکاری و خلق موسیقایی این تریو با کیهان کلهر است. آلبوم از دو قسمت اصلی تشکیل شده؛ بخش اول کمانچه و در بخش دوم، کلهر از ساز ابداعی شاه‌کمان استفاده می‌کند. مجله‌ بین‌المللی «سانگ لاینز» که سالی هشت‌بار به چاپ می‌رسد و به‌طور تخصصی به موسیقی کشورهای مختلف جهان می‌پردازد، این آلبوم را یکی از ۱۰ آلبوم برتر سال جاری اعلام کرده است. پیش‌تر این مجله معتبر، آلبوم مشترک کیهان کلهر و «اردال ارزنجان»، نوازنده‌ ساز باقلاما اهل ترکیه را در میان ۱۰ اثر برگزیده‌ سال ۲۰۱۳ قرار داده بود.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر
ارتقای شخصیت، ارتقای زندگی

خودتان را ارتقا دهید تا کارتان هم ارتقا بیابد.

برای این که خودتان را ارتقا دهید باید در مورد خودتان بیشتر بدانید. به سلامتی خود اهمیت بیشتری بدهید، استرس و هیجانات کاذب را کنترل کنید، ورزش کنید و حتی درس خواندن را ادامه دهید. اگر می خواهید کارآفرین موفقی باشید بهتر است پس از ریختن یک برنامه تجاری خوب، به فکر یک برنامه عملیاتی برای خودتان هم باشید.

نمی خواهم گوشی موبایل بخرم!

55درصد کاهش درخواست خرید گوشی موبایل!

در سال‌های اخیر، شاهد کاهش درخواست خرید گوشی موبایل بوده‌ایم. افرادی که زمانی پیگیر و مشتاق خرید جدیدترین مدل گوشی‌های تلفن همراه بودند، در حال حاضر تا جایی که می‌توانند از گوشی فعلی خود استفاده می‌کنند و کمتر دنبال تعویض آن هستند.

اخبار ویدئویی

بیشتر
نقاشی روی دیوارهای کاراکاس

نقاشی روی دیوارهای کاراکاس

نقاشی روی دیوارهای کاراکاس

نقاشی با ته مانده موی مشتریان درآرایشگاه!

خلاقیتی که با مو به خرج داده اند!

نقاشی با ته مانده موی مشتریان در آرایشگاه!

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر