روحانی عربستانی که ابتدای انقلاب‌های عربی بازداشت شده بود، آزاد شد

شناسه خبر: 173842 سرویس: جهان ، گوناگون يكشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۵۳ : ۱۶ : ۰۰
روحانی عربستانی که ابتدای انقلاب‌های عربی بازداشت شده بود، آزاد شد
شیخ «توفیق العامر» روحانی شیعه عربستانی که هم‌زمان با انقلاب‌های عربی به جرم درخواست اجرای اصلاحات به زندان افتاد، پس از هشت سال آزاد شد و مورد استقبال مردم منطقه الشرقیه قرار گرفت.
۵۵آنلاین :

 شیخ «توفیق العامر» که در سال ۲۰۱۱ به زندان افتاده بود، شب گذشته (شنبه) آزاد شد و مورد استقبال مردم منطقه «الشرقیه» عربستان قرار گرفت.

جرم این روحانی شیعه، درخواست برای تدوین قانون اساسی برای عربستان بود. در حکم دادگاه جنایی، بخشی از اتهام توفیق العامر «تهمت به ولی‌امر و عدم اطاعت‌پذیری از وی» عنوان شده بود.

او در ماه رمضان سال ۲۰۱۱ به زندان افتاد و آگوست ۲۰۱۴ و پس از گذراندن سه سال زندان، به پنج سال دیگر محکوم شد و به گزارش نهادهای حقوق بشری در این مدت در معرض انواع آزار و اذیت و شکنجه‌ها هم قرار گرفته است.

سازمان «عفو بین‌الملل» در بیانیه خود در سال ۲۰۱۵، دستگیری این روحانی معارض را به عملیات «آدم‌ربایی» تشبیه کرد. پس از دستگیری وی تا هفته‌ها کسی دلیل ناپدید شدن او را نمی‌دانست تا اینکه برخی به خانواده او خبر دادهند که شیخ را در زندان «الدمام» دیده‌اند.

به نوشته پایگاه خبری شبکه تلویزیونی «نبأ» نزدیک به شیعیان عربستان، با وجود آزادی از زندان، او حق مسافرت و هرگونه سخنرانی به مدت ده سال دیگر را نیز ندارد.

«محمد العامر» فرزند این روحانی شیعه، به سازمان عفو بین‌الملل گفته است که پدرش در زندان «الدمام» در معرض انواع شکنجه‌ها و اقدامات غیر انسانی قرار داشته به طوریکه یک بار بینی و فک پایینی او شکسته و چهار عدد از دندان‌هایش بی‌حس شده است و در این مدت نیروهای امنیتی مانع دسترسی وی به پزشک می‌شدند.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در مسیر خودباوری

عزت نفس به معنای احساس ارزشمندی شخصی است و به عبارت دیگر، به این معناست که چقدر خود را انسانی ارزشمند و قابل احترام می‌دانیم. تفاوت عزت‌نفس با اعتماد به نفس در گستردگی مفهوم عزت نفس است. اعتماد به نفس به موضوع بستگی دارد، ممکن است یک فرد در آشپزی اعتماد به نفس داشته باشد ولی در رانندگی یا نقاشی کردن فاقد اعتماد به نفس باشد ولی عزت نفس یک مفهوم کلی است و در تمام حیطه های زندگی فردی، اجتماعی، شغلی،عاطفی و... تاثیر دارد و نباید این دو مفهوم‌ با یکدیگر خلط شود.

چرا محیط کسب و کار بهبود پیدا نمی‌کند؟

آنچه در دهه های اخیر مبنای ارزیابی و رتبه بندی کشورها از لحاظ اقتصادی قرار گرفته، محیطی است که در آن بنگاه های اقتصادی فعالیت دارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : جاستین ترودو در چهارسالی که گذشت

ویدئو : ده ها خودرو در سیل اسپانیا واژگون شدند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر