نتیجه‌ای یافت نشد.

روحانی: با هیچ ملتی نمی‌جنگیم

شناسه خبر: 177501 سرویس: توسعه ، سیاست ، گوناگون سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸, ۲۷ : ۱۵ : ۰۰
روحانی: با هیچ ملتی نمی‌جنگیم
رییس‌جمهور گفت: در شرایطی که بدخواهان می‌خواهند بگویند توسعه ایران متوقف شده و مردم از آینده ناامید شده اند، ما شاهد حرکت‌های بزرگ در کشورمان هستیم.
۵۵آنلاین :

رییس‌جمهور گفت: در شرایطی که بدخواهان می‌خواهند بگویند توسعه ایران متوقف شده و مردم از آینده ناامید شده اند، ما شاهد حرکت‌های بزرگ در کشورمان هستیم.

به گزارش «انتخاب» به نقل از خبرگزاری ها، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی طی سخنانی در مراسم افتتاح ترمینال سلام در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) با بیان اینکه در شرایطی که بدخواهان می‌خواهند بگویند توسعه ایران متوقف شده و مردم از آینده ناامید شده اند ما شاهد حرکت‌های بزرگ در کشورمان هستیم، اظهار کرد: امروز اساس جنگ بدخواهان با اما جنگ امید یا جنگ اراده هاست. آنها می خواهند به نقشه و توطئه خود امیدوار باشند و ملت را از آینده توسعه خود ناامید کنند اما ملت ما می خواهد سرزندگی خود را نشان دهد و دشمن را سرخورده سازد.

روحانی بیان کرد: عکس العمل نظام جمهوری اسلامی در برابر فشارهای دشمنان که زیاد شده، قوی‌تر شده و افزایش یافته است، اما ما با هیچ ملت و کشوری قصد جنگ نداریم، هر چند که در برابر ما مسئولان و مقامات کشورهایی قرار گرفته اند؛ در این سوی میدان، فقط مسئولان و مقامات نیستند که در برابر دشمن ایستاده‌اند بلکه مردم کشورمان هم در این مقاومت نقش ایفا می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه طرف مقابل ما یک عده سیاستمدار کم‌تجربه هستند، گفت: دشمنی آنها به‌طور مستقیم علیه فرد فرد ملت ایران است، اما بی‌تردید در این مبارزه موفق نخواهند بود.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: اقشار مختلف فشارهایی را تحمل می‌کنند، از جمله اقشار کم درآمد که فشارهای بیشتر و اقشار پردرآمد که فشار کمتری تحمل می‌کنند، اما در نهایت آنان در اهداف خود موفق نمی شوند.

وی با بیان اینکه همکاری و هماهنگی ارگان‌های مختلف به معنای تعاون بخش های مختلف در یک پروژه چند بعدی است، اظهار کرد: ما نیازمند یک تحرک و پرش به سمت توسعه هستیم و برخلاف تحریم ها امروز هواپیماهای ما در کشور پرواز می کنند و ما باید از همه بخش های صنعت هوایی مان برای این هماهنگی و داشتن زیرساخت‌ها تشکر کنیم.

روحانی با تاکید بر اینکه ما در سطح کشورهای پیشرفته جهان در حال حرکت هستیم، اظهار کرد: ما در جاهایی مشکل و ضعف هم داریم که آنها را هم می توانیم رفع کنیم. همچنین ما می‌توانستیم روندی که در پی خرید هواپیماها در دولت‌های یازدهم و دوازدهم برای راحتی و رفاه مردم در طول سال‌های آتی در نظر گرفته بودیم طی کنیم، اما باید از همه کسانی که صنعت هوایی ما را در شرایطی که آمریکا بدعهدی کرده است، حفظ کرده‌اند،‌ تشکر کنیم.

روحانی با تاکید بر اینکه ما باید عملا در برابر بدخواهان‌مان ایستادگی کنیم، اظهار کرد: کار عملی ما در این زمینه داشتن رونق اقتصادی است و ما باید بتوانیم در صنعت گردشگری گسترده‌تر عمل کنیم و شرایطی را بوجود آوریم که چه مردم خودمان و چه توریست ها بتوانند با بهترین وسیله مسافرتی که هواپیماها هستند این کار را انجام دهند؛ چرا که یک وسیله مسافرتی امن و راحت است.

رئیس جمهور با بیان اینکه ما در همه شهرهای خود نیاز به فرودگاه داریم، اظهار کرد: از صنعت هوایی می توان در مسائلی جز گردشگری هم استفاده کرد که از موارد آن می توان به رفت و آمد استادان دانشگاهی ما اشاره کرد. به هر حال داشتن امکان تردد هوایی یکی از حقوق مردم ماست.

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چرا برخی کارآفرین می‌شوند و برخی رانت جو؟

پیگیری اخبار دادگاه‌های اقتصادی و رسیدگی به پرونده‌های جرائم مالی، این سؤال مهم را در اذهان شکل می‌دهد که چرا برخی از کسانی که در گذشته مفتخر به عناوینی مانند کارآفرین نمونه یا صادر کننده برتر و نظایر آن بودند، امروز به عنوان متهم در دادگاه حاضر شده‌اند؟

معمای جغرافیای سیاسی

در دنیایی که در آن بازارهای مالی جهانی، اینترنت پرسرعت 5G و جنگ سایبری وجود دارد، هنوز جغرافیا حکمرانی می‌کند. دو مسیر دریایی در تنگه هرمز که پهنای هر کدام به دو مایل می‌رسد، کلید ورود به خلیج فارس و تقریباً نصف ذخایر کشف شده و ظرفیت تولید نفت جهان را در دست دارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر