رهبر مخالفان دولت ونزوئلا برای 15 سال از فعالیت های انتخاباتی ممنوع شد

شناسه خبر: 100368 سرویس: جهان شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۶, ۳۹ : ۱۶ : ۰۰
رهبر مخالفان دولت ونزوئلا برای 15 سال از فعالیت های انتخاباتی ممنوع شد
«انریکه کاپریلس» فرماندار ایالت 'میراندا' و یکی‌ از برجسته ترین چهره های مخالف دولت ونزوئلا، جمعه شب اعلام کرد که برای 15 سال از هرگونه فعالیت انتخاباتی ممنوع شده است.
۵۵آنلاین :

کاپریلس که دوبار نامزد انتخابات ونزوئلا شده بود؛ در صفحه توییتر خود نوشت: ' فوری. به اطلاع هموطنان و افکارعمومی بین المللی می رسانم که هم اکنون اطلاع دادند که من برای 15 سال از فعالیت ها و مشارکت انتخاباتی ممنوع شدم.' 
رهبر مخالف دولت، قبلا در این رابطه هشدار داده بود که ممکن است به خاطر یک سری تحقیقات علیه وی از سوی سازمان حسابرسی عمومی‌ ونزوئلا و بی‌ نظمی ها در طول عملکرد دولتش در میراندا، ممنوع الفعالیت شود. 
وی در تاریخ 11 ژانویه اعلام کرده بود که از سوی حسابرسی عمومی‌ احضار شده است زیرا دولت نیکلاس مادورو می‌ خواهد او را با پرونده فساد مالی‌ شرکت ساخت و ساز برزیلی 'اودبرچت' مرتبط سازد، هرچند که یک روز بعد خاطرنشان ساخت که به دلیل موارد مرتبط با مدیریت منابع دولتش احضار شده و نه به خاطر پرونده اودبرچت. 
«مانوئل گالیندو» حسابرس عمومی‌ ونزوئلا در این مورد گفته بود که کاپریلس به همراه 8 تن دیگر، مسئول بی‌ نظمی های اداری دولتش می باشد و او را به پرداخت 40 هزار بولیوار معادل 56 دلار محکوم کرد. 
کاپریلس روز چهارشنبه نیز گفته بود که به دلیل پذیرش کمک های مالی‌ از سوی سفارتخانه های لهستان و انگلستان که آنها را برای تامین مالی‌ یک برنامه صلح آمیز ساخت یک مدرسه و یک زمین ورزش استفاده کرده، جریمه شده است. 
وی دولت مادورو را متهم کرده است که قصد دارد با ممنوع الفعالیت کردن او برای مشارکت انتخاباتی، مخالفان در ونزوئلا را خودشان انتخاب کنند. 
کاپریلس در واکنش به این محکومیت اعلام کرد که حکم را نمی پذیرد و به تبلیغات انتخاباتی خود در سراسر ونزوئلا ادامه خواهد داد. 
این مخالف دولت گفت که دلایل بسیاری برای انجام اعتراض علیه دولت وجود دارد و ممنوعیت فعالیت سیاسی وی دلیلی برای حضور اعتراضی در خیابان ها است. 


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بانک های بی مسئولیت ایرانی

در بانک های آمریکا سیستم بانکداری الکترونیکی خدمات زیر را ارائه میکند و مسئولیت هک شدن حساب های افراد با بانک است

چرا از ایران مهاجرت نمی‌کنیم؟

خسرو خرم در شرایطی که همه فاکتور ها به نفع مهاجرت از ایران است، چرا عده زیادی مانند ما از اینجا نمی رویم؟

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ لحظه انفجار موشک پرتابی از نوار غزه در بزرگراه رژیم صهیونیستی

ویدئو؛ باخت تیم ایران در روبوکاپ آسیا پاسیفیک 2019

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر