نتیجه‌ای یافت نشد.

رمانِ تازه‏ ی دولت‏ آبادی/ پیشخوان: کتاب‌هایی که می‌آیند

شناسه خبر: 168748 سرویس: کتاب و شهر کتاب ، گوناگون چهارشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۸, ۲۴ : ۱۹ : ۰۰
رمانِ تازه‏ ی دولت‏ آبادی/ پیشخوان: کتاب‌هایی که می‌آیند
تازه‌‌ترین رمانِ محمود دولت‌‌آبادی با نامِ «بیرونِ در» به‌‌زودی از سوی نشرِ چشمه منتشر خواهد شد.
۵۵آنلاین :

بیرونِ در
«این هم صبح. صبح آمد و روشنایی پهن شد روی درو‌‌دیوار حیاطی که یک لنگه از در قدیمی فلزی‌‌اش کج ــ همچنان کج نیمه‌‌باز بود ــ انگار که باقی مانده بود نیمه‌‌باز چنان که لنگه‌‌‌‌ی سنگینِ در خودش را فروانداخته بود و نیمی از لبه‌‌ی پایینی‌‌اش گیر کرده بود توی زمین و خیلی زور می‌‌خواست که آن را از زمین جدا کنی و بکوشی چفت‌‌و‌‌جفتش کنی به لنگه‌‌ی سالم‌‌‌‌ایستاده که آن لنگه هم در جای خود خشک شده بود و ده سانتی خاک‌‌و‌‌گِل خشکیده آن را توی خودش قالب گرفته، بی‌‌نیاز انگار به باز‌‌وبسته شدن.»

کلماتِ بالا تکه‌‌ای است از تازه‌‌ترین رمانِ محمود دولت‌‌آبادی با نامِ «بیرونِ در» که به‌‌زودی از سوی نشرِ چشمه منتشر خواهد شد. دولت‌‌آبادی که سالِ گذشته پس از یک دهه با انتشار یک رمان به فضای ادبیات برگشت، حالا در سالِ جدید مخاطبان‌‌اش را با اتفاقی تازه روبه‌‌رو می‌‌کند.

«طریقِ بسمل‌‌شدن» و «عبور از خود» دو کتابی بود که از محمود دولت‌‌آبادی در سالِ گذشته منتشر شد و باید منتظر ماند و دید علاوه بر رمانِ «بیرونِ در» انتظارها برای چاپِ «کلنل» هم پایان می‌‌پذیرد یا نه.


منبع : سازندگی
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

آشنایی با دو نیایشگاه صخره‌ای در بُبانشوار هند

داریوش شایگان فقید درکتاب مشهور خود ادیان و مکتبای فلسفی هند در مورد آیین جِین(Jainism) می‌نویسد:کیش جین همانند آیین بودا درآغاز پیدایش خود سازمانی رهبانی بوده است که به تهذیب اخلاق می‌پرداخته و از راه مهرورزی و گرامی داشتن حق زندگانی همراه با پرهیزکاری و خویشتن‌داری می‌خواسته از اقیانوس سامسارا(Samsara) و چرخۀ زایشهای دوباره یا تناسخ گذرکند. کیش جِین در آغاز مانند آیین بودا تلاش می‌کرد تا با دریافت ریشه‌های اخلاقی و مینوی درست از دایرۀ جهنمی بازپیدایی رهایی جوید و راهی برای گریز از رنج گیتی به دست آورد.

چگونه با وجود مشکلات بی‌پایان، شاد بمانیم؟

اگر بپذیریم که برخی از مشکلات را نمی‌توانیم حل کنیم و برطرف‌کردن برخی از آن‌ها خارج از اراده و توان ما است، بهتر می‌توانیم با آن‌ها کنار بیاییم و زندگی شادتری داشته باشیم.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر