نتیجه‌ای یافت نشد.

رمانِ تازه‏ ی دولت‏ آبادی/ پیشخوان: کتاب‌هایی که می‌آیند

شناسه خبر: 168748 سرویس: کتاب و شهر کتاب ، گوناگون چهارشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۸, ۲۴ : ۱۹ : ۰۰
رمانِ تازه‏ ی دولت‏ آبادی/ پیشخوان: کتاب‌هایی که می‌آیند
تازه‌‌ترین رمانِ محمود دولت‌‌آبادی با نامِ «بیرونِ در» به‌‌زودی از سوی نشرِ چشمه منتشر خواهد شد.
۵۵آنلاین :

بیرونِ در
«این هم صبح. صبح آمد و روشنایی پهن شد روی درو‌‌دیوار حیاطی که یک لنگه از در قدیمی فلزی‌‌اش کج ــ همچنان کج نیمه‌‌باز بود ــ انگار که باقی مانده بود نیمه‌‌باز چنان که لنگه‌‌‌‌ی سنگینِ در خودش را فروانداخته بود و نیمی از لبه‌‌ی پایینی‌‌اش گیر کرده بود توی زمین و خیلی زور می‌‌خواست که آن را از زمین جدا کنی و بکوشی چفت‌‌و‌‌جفتش کنی به لنگه‌‌ی سالم‌‌‌‌ایستاده که آن لنگه هم در جای خود خشک شده بود و ده سانتی خاک‌‌و‌‌گِل خشکیده آن را توی خودش قالب گرفته، بی‌‌نیاز انگار به باز‌‌وبسته شدن.»

کلماتِ بالا تکه‌‌ای است از تازه‌‌ترین رمانِ محمود دولت‌‌آبادی با نامِ «بیرونِ در» که به‌‌زودی از سوی نشرِ چشمه منتشر خواهد شد. دولت‌‌آبادی که سالِ گذشته پس از یک دهه با انتشار یک رمان به فضای ادبیات برگشت، حالا در سالِ جدید مخاطبان‌‌اش را با اتفاقی تازه روبه‌‌رو می‌‌کند.

«طریقِ بسمل‌‌شدن» و «عبور از خود» دو کتابی بود که از محمود دولت‌‌آبادی در سالِ گذشته منتشر شد و باید منتظر ماند و دید علاوه بر رمانِ «بیرونِ در» انتظارها برای چاپِ «کلنل» هم پایان می‌‌پذیرد یا نه.


منبع : سازندگی
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

امتحان الهی فقط برای مردم است؟

کاش در این فصل امتحان الهی این نهادهای که برای کار فرهنگی بودجه گرفتند هم، بخشی از بودجه‌ها خود را به دولت بر می‌گردانند تا آن پول صرف خدمات برای مردم شود.

خرافه ایرانی از تعطیلات

اگرچه برخی ایران را بهشت تعطیلات کاری می‌دانند، اما استفاده از ۳ شاخص «تعطیلات رسمی»، «تعطیلات آخر هفته» و «مجموع تعطیلات» نشان می‌دهد ایران نه‌تنها بهشت تعطیلات نیست، بلکه به لحاظ تعداد روز تعطیلی، در قعر جدول رتبه‌بندی جهانی قرار دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر