نتیجه‌ای یافت نشد.

رسیدن تهران به رتبه اول داشتن کیفیت زندگی مطلوب در دنیا ادعایی عجیب است

شناسه خبر: 83876 سرویس: گوناگون جمعه ۵ شهريور ۱۳۹۵, ۳۱ : ۰۹ : ۳۰
رسیدن تهران به رتبه اول داشتن کیفیت زندگی مطلوب در دنیا ادعایی عجیب است
یک عضو مجمع نمایندگان تهران کسب رتبه اول کیفیت زندگی در تهران در طی پنج سال گذشته در مقیاس جهانی را ادعای عجیبی دانست و گفت‌: با توجه به شاخصه‌های ما و آنچه در زندگی‌مان در تهران لمس می‌کنیم نه تنها وضعیت زندگی در پایتخت رو به بهبود نیست بلکه متاسفانه هر روز از این کیفیت کاسته می‌شود.
۵۵آنلاین :

55 آنلاین:

یک عضو مجمع نمایندگان تهران کسب رتبه اول کیفیت زندگی در تهران در طی پنج سال گذشته در مقیاس جهانی را ادعای عجیبی دانست و گفت‌: با توجه به شاخصه‌های ما و آنچه در زندگی‌مان در تهران لمس می‌کنیم نه تنها وضعیت زندگی در پایتخت رو به بهبود نیست بلکه متاسفانه هر روز از این کیفیت کاسته می‌شود.

محمد علی وکیلی اظهار کرد: اینکه عنوان شده تهران در مقیاس جهانی در طول پنج سال گذشته توانسته رتبه اول کیفیت زندگی را کسب کند یک ادعای عجیب است و باید به وضوح شاخصه‌ها و ملاک‌های آن بیان شود؛ چون بر اساس شاخصه‌های دقیق علمی تهران با بحران زیرپوستی وحشتناکی روبرو است  که هر روز این بحران ها تشدید می‌شود.

وی بحران آلودگی هوا را یکی از مشکلات تهران خواند که بر روی نسل‌های آینده تاثیر می گذارد و به دنبال آن تعداد سقط‌های ناقص الخلقه نیز روز افزون شده است؛ از طرف دیگر بر اساس آمار میزان پرخاشگری، عصبانیت و تحمل‌ناپذیری مردم افزایش  یافته است. در کنار این مشکلات شاهد تشدید روزافزون حاشیه‌نشینی در تهران هستیم که ارزیابی این شاخص‌ها حکایت از کاهش سطح کیفیت زندگی مردم در تهران را دارد.

نماینده تهران با تاکید بر اینکه با شاخصه های موجود شرایط زندگی در تهران به سمت زیست بدتر می‌رود، بود گفت:‌ ما براین  اساس پیشنهادی را دنبال می‌کنیم تا برای برون‌رفتن تهران از این شرایط نگاه ویژه ای به پایتخت در لایحه برنامه ششم شود چون تهران پایتخت جمهوری اسلامی ایران و ام القرای جهان اسلام است.

وکیلی ادامه داد:  پیشنهادمان این است که در لایحه برنامه ششم تهران در ردیف ۴ مسأله اصلی قرار گیرد و با قوانین خاص اداره شود. به باور ما برای برون رفت تهران از وضع موجود نیازمند قوانین خاص و اداره تهران بر اساس آن هستیم. همان شیوه ای که در کشورهای دنیا به خصوص کشورهای اروپایی دنبال می‌شود و آن‌ها برخی از شهرهایشان را بر اساس قوانین خاص اداره می‌کنند.

وی در جمع بندی گفت:‌ بنده به عنوان نماینده تهران و کسی که در این شهر زندگی می کنم و از نزدیک شرایط را لمس کرده ام معتقدم تهران نه تنها از لحاظ شرایط زیستی رو به بهبود نیست بلکه متاسفانه هر روز از کیفیت زندگی مطلوب فاصله می گیرد؛ به همین دلیل به جای اینکه انتشار چنین اخباری را ورود ارگان خاصی به موضوع انتخابات تعبیر کنم معتقدم باید شاخصه‌های بیان این ادعای عجیب مشخص شود. مطالبه ما این است که آقایان بگویند متکی به کدام شاخصه این ادعاها را مطرح کردند.

 

منبع: ایسنا

 


منبع : ۵۵آنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
۱۳۹۵/۱۰/۲۸ ۰۹:۱۲
تهران یه زمانی که نه تنها پدران ما با گوشت و پوست درکش کردند بلکه هاله ای از آن دوران را حتی ما نیز دیده ایم بواقع که بهشت روی زمین بود!آن روزها نه مگا مال داشت نه سینمای چهاربعدی و نه پارک آب و آتش اما کوچه باغ داشت و قنات و هوای مطبوع که ترکیب طبیعی همین عناصر کنار یکدیگر هزاران برابر بیش از پارک های ساخته شده بدست بشر باصفا بود!تهران بود با مردمانی اصیل و نجیب که احترام به هم ولایتی های خود و کمک به تامین امنیت شهر را وظیفه خود میدانستند.اما امروز تمام اینها به مثابه خاطره ای شده در دوردست که دیگر در دسترس نخواهند بود آنهم بدلیل ضعف شدید مدیران منطقه ای در سایر استانها که نمی توانند انگیزه های مهاجرت را از هم شهریان خود بگیرند و آنها را روانه تهران میکنند از یکسو ، بعلاوه اشکالات محرز سبک اداره شهر تهران یعنی وابستگی عجیب آن به زمین فروشی که عملا به مانند فروش خون یک انسان برای تامین آب و غذای اوست!!
54 53 پاسخ دادن به این نظر

دیدگاه 55

بیشتر

آنچه آمریکا از ایران هراسی در منطقه دنبال می‌کند: بهانه‌تراشی برای سرکیسه کردن قارون‌های منطقه

آمریکایی‌ها در حالی از عدم اقدام نظامی علیه ایران می گویند و حتی ادعای دادن شماره تلفن برای مذاکره را مطرح می کنند که در رفتار منطقه‌ای آنها اقداماتی خاص مشاهده می‌شود که بیش از هر چیز بوی دلار می دهد. گویی تاجر مسلکان حاکم بر آمریکا همچنان اصرار دارند که از این نمد آشوفته بازار منطقه کلاهی برای خود دست و پا کنند.

پرونده امامی و دلاویز یک پولشویی حرفه ای است

نماینده دادستان: احسان دلاویز متهم ردیف دوم در جلسات به مزاح گفته اگر الان بریزند و ما را بگیرند از من هیچ چیزی ندارند / آن آقای فامیل و صاحب منصب شما، توضیح دهد چرا حیدرآبادی را به بانک سرمایه تحمیل کرد / هادی رضوی گفته دلاویز با من تماس گرفت و درصدی بین یک تا یک و نیم درصد مبلغ وام را مطالبه کرد / امامی و دلاویز لیست بدهکاران کلان بانک سرمایه را در اختیار داشتند و کارچاق کن بودند / دلاویز 200 میلیارد از رضوی گرفت / دلاویز: من برای نظام می میرم و حال بیایم و اخلال کنم؟ من بچه شهرستان را عزت دادند / شهرزاد و شاهگوش را با رضوی شروع کردم؛ در بسیاری از کارها حضور داشتم ولی اسمم نبود / سرمایه سریال شهرزاد آلوده نبود

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آموزش پلیس آلمان به راننده های گوشی به دست

توی یک بزرگراه در آلمان تصادف وحشتناکی شده و یه عده از راننده ها می خوان از صحنه تصادف عکس و فیلم بگیرن (چیزی که توی ایران عادیه!) پلیس بهشون می گه خیلی دوست دارید اجساد رو ببینید؟ و پیاده شون می کنه و اصرار می کنه راننده را ببرد بالای سر اجساد، ادامش رو خودتون ببینید. در آخر هم جریمه سنگینی براشون می نویسه...

ویدیو: دستگیری مسافری که قصد داشت لحظه قبل فرود شیشه هواپیما را بشکند

تصاویری از دستگیری فردی که لحظاتی قبل از فرود بوئینگ ۷۳۷ در شهر کون مینگ چین قصد شکستن شیشه هواپیما داشت

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر