رسول خادم: نام خالقان سرود «ای ایران» را روی خیابان‌های تهران بگذارید

شناسه خبر: 176321 سرویس: توسعه ، اجتماعی ، فرهنگ و هنر ، گوناگون شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸, ۳۲ : ۱۹ : ۰۰
رسول خادم: نام خالقان سرود «ای ایران» را روی خیابان‌های تهران بگذارید
قهرمان سابق کشتی ایران و جهان از شورای شهر تهران درخواست کرد نام‌های سه هنرمند عرصه موسیقی، حسین گل‌گلاب، روح‌الله خالقی و غلامحسین بنان روی خیابان‌های تهران گذاشته شود.
۵۵آنلاین :

رسول خادم، قهرمان کشتی آزاد ایران و جهان و رییس سابق فدراسیون کشتی، در نامه‌ای به شورای اسلامی شهر تهران، درخواست کرد نام سه خالق سرود میهنی «ای ایران» روی خیابان‌های شهر تهران قرار بگیرد. 

نامه او به شرح زیر است: 

«جناب آقای مهندس محسن هاشمی

رییس محترم شورای اسلامی شهر تهران

با سلام

احتراما، ضمن تشکر از جنابعالی و همکاران محترم، درخصوص نامگذاری برخی از معابر به نام هنرمندانِ محترم این مرز و بوم، همانگونه که مستحضرید، حفظ و حمایت از «سرمایه‌های اجتماعی» جامعه ایران و توجه به «نمادهای ملی» این سرزمین، بویژه در شرایط اجتماعی و اقتصادی  موجودِ کشور، میتواند، در ایجاد «انسجام اجتماعی» و «همبستگی عمومی»، در میانِ اقشار گوناگون  مردم، و جلوگیری از «گسست اجتماعی» متاثر از تفاوتهای اقتصادی و فرهنگی جامعه،  موثر باشد. از اینرو، نظر به جایگاه تاریخی و اجتماعیِ «سرود ای ایران، ای مرز پرگهر»، که جزیی از آثار ملی ثبت شده کشور (با شماره ۱۳۹۵ثبت میراث ملی) بوده و مورد علاقه اقشار و اقوام مختلف مردم  ایران زمین  است، و از خاستگاه و شأن تاریخی لازم، در احترام به عزت و استقلال ایران نیز برخوردار است، پیشنهاد می‌شود نسبت به نامگذاری معابری در شأن و واجد شرایط، به نام دست اندرکارانِ خلقِ این اثر ملی، اعم از سراینده شعر (زنده یاد حسین گل‌گلاب)،آهنگساز (زنده‌یاد روح‌الله خالقی) و خواننده (غلامحسین بنان)، از سوی اعضای محترم شورای اسلامی شهر تهران، مطابق روند قانونی متعارف،  اقدامات شایسته صورت پذیرد.

بر این اساس، همچنین برای جانمایی بهینه این نمادملی، پیشنهاد می‌شود، خاستگاه تاریخی «سرود ای ایران»،که به هنگام  تجاوز متفقین (انگلیس و روسیه شوروی و آمریکا) به خاک سرزمین‌مان ایران است، مورد توجه مضاعف کارشناسان محترم قرار گیرد ، تا از کارکرد میهنی این سرود ،نهایت بهره‌مندی عمومی حاصل آید.

پر واضح است بارِ روانی و اجتماعی حاصل از چنین توجهاتی، به نمادهای ملی مردمِ  این سرزمین، در ایجادِ روحیه امید، و ارتقاء همدلی و صمیمیت عمومی میان اقشار مختلف مردم، اثرگذاری‌های مثبتِ خود را به همراه خواهد داشت.»

سرود ای ایران


منبع : خبرآنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در مسیر خودباوری

عزت نفس به معنای احساس ارزشمندی شخصی است و به عبارت دیگر، به این معناست که چقدر خود را انسانی ارزشمند و قابل احترام می‌دانیم. تفاوت عزت‌نفس با اعتماد به نفس در گستردگی مفهوم عزت نفس است. اعتماد به نفس به موضوع بستگی دارد، ممکن است یک فرد در آشپزی اعتماد به نفس داشته باشد ولی در رانندگی یا نقاشی کردن فاقد اعتماد به نفس باشد ولی عزت نفس یک مفهوم کلی است و در تمام حیطه های زندگی فردی، اجتماعی، شغلی،عاطفی و... تاثیر دارد و نباید این دو مفهوم‌ با یکدیگر خلط شود.

چرا محیط کسب و کار بهبود پیدا نمی‌کند؟

آنچه در دهه های اخیر مبنای ارزیابی و رتبه بندی کشورها از لحاظ اقتصادی قرار گرفته، محیطی است که در آن بنگاه های اقتصادی فعالیت دارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : جاستین ترودو در چهارسالی که گذشت

ویدئو : ده ها خودرو در سیل اسپانیا واژگون شدند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر