نتیجه‌ای یافت نشد.

رسول خادم: نام خالقان سرود «ای ایران» را روی خیابان‌های تهران بگذارید

شناسه خبر: 176321 سرویس: توسعه ، اجتماعی ، فرهنگ و هنر ، گوناگون شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸, ۳۲ : ۱۹ : ۰۰
رسول خادم: نام خالقان سرود «ای ایران» را روی خیابان‌های تهران بگذارید
قهرمان سابق کشتی ایران و جهان از شورای شهر تهران درخواست کرد نام‌های سه هنرمند عرصه موسیقی، حسین گل‌گلاب، روح‌الله خالقی و غلامحسین بنان روی خیابان‌های تهران گذاشته شود.
۵۵آنلاین :

رسول خادم، قهرمان کشتی آزاد ایران و جهان و رییس سابق فدراسیون کشتی، در نامه‌ای به شورای اسلامی شهر تهران، درخواست کرد نام سه خالق سرود میهنی «ای ایران» روی خیابان‌های شهر تهران قرار بگیرد. 

نامه او به شرح زیر است: 

«جناب آقای مهندس محسن هاشمی

رییس محترم شورای اسلامی شهر تهران

با سلام

احتراما، ضمن تشکر از جنابعالی و همکاران محترم، درخصوص نامگذاری برخی از معابر به نام هنرمندانِ محترم این مرز و بوم، همانگونه که مستحضرید، حفظ و حمایت از «سرمایه‌های اجتماعی» جامعه ایران و توجه به «نمادهای ملی» این سرزمین، بویژه در شرایط اجتماعی و اقتصادی  موجودِ کشور، میتواند، در ایجاد «انسجام اجتماعی» و «همبستگی عمومی»، در میانِ اقشار گوناگون  مردم، و جلوگیری از «گسست اجتماعی» متاثر از تفاوتهای اقتصادی و فرهنگی جامعه،  موثر باشد. از اینرو، نظر به جایگاه تاریخی و اجتماعیِ «سرود ای ایران، ای مرز پرگهر»، که جزیی از آثار ملی ثبت شده کشور (با شماره ۱۳۹۵ثبت میراث ملی) بوده و مورد علاقه اقشار و اقوام مختلف مردم  ایران زمین  است، و از خاستگاه و شأن تاریخی لازم، در احترام به عزت و استقلال ایران نیز برخوردار است، پیشنهاد می‌شود نسبت به نامگذاری معابری در شأن و واجد شرایط، به نام دست اندرکارانِ خلقِ این اثر ملی، اعم از سراینده شعر (زنده یاد حسین گل‌گلاب)،آهنگساز (زنده‌یاد روح‌الله خالقی) و خواننده (غلامحسین بنان)، از سوی اعضای محترم شورای اسلامی شهر تهران، مطابق روند قانونی متعارف،  اقدامات شایسته صورت پذیرد.

بر این اساس، همچنین برای جانمایی بهینه این نمادملی، پیشنهاد می‌شود، خاستگاه تاریخی «سرود ای ایران»،که به هنگام  تجاوز متفقین (انگلیس و روسیه شوروی و آمریکا) به خاک سرزمین‌مان ایران است، مورد توجه مضاعف کارشناسان محترم قرار گیرد ، تا از کارکرد میهنی این سرود ،نهایت بهره‌مندی عمومی حاصل آید.

پر واضح است بارِ روانی و اجتماعی حاصل از چنین توجهاتی، به نمادهای ملی مردمِ  این سرزمین، در ایجادِ روحیه امید، و ارتقاء همدلی و صمیمیت عمومی میان اقشار مختلف مردم، اثرگذاری‌های مثبتِ خود را به همراه خواهد داشت.»

سرود ای ایران


منبع : خبرآنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

اعتبار «تکرار» کننده و نمک‌دان شکسته

مردی که پست مشاوره و حضور در قوه مجریه را به واسطه « تکرار می‌کنم» دارد از « تکرار» گلایه دارد. گویا جناب آشنا فراموش کرده‌اند که اعتبار ریخته، خرج خود همین آقایان شد. حضراتی که امروز نظاره گر مشکلات هستند و کاری از دستشان بر نمی‌آید، در حالی که در ایام انتخابات قول داده بودند با کلیدشان قفل‌ها را باز کنند.

دیپلماسی به سبک بابانوئل

روانشناسان معتقدند که هدیه می‌تواند گویای خیلی چیز‌ها درباره اهداکننده و دریافت کننده هدیه باشد. می‌گویند، هدیه بازتاب دهنده دنیای درون اهدا کننده است؛ حال باید دید در دنیای دیپلماسی این سبک هدیه دادن چه تعبیری را به همراه دارد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر