نتیجه‌ای یافت نشد.

رد پای رانت فامیلی در میراث فرهنگی قزوین/ دستگاه قضا کوتاه نمی‌آید

شناسه خبر: 155959 سرویس: فرهنگ و میراث فرهنگی ، گوناگون چهارشنبه ۱۲ دي ۱۳۹۷, ۰۸ : ۲۰ : ۰۰
رد پای رانت فامیلی در میراث فرهنگی قزوین/ دستگاه قضا کوتاه نمی‌آید
در پی بازداشت مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین، برخورد با رانت‌ فامیلی این مدیر کل و حفظ بیت‌المال در دستور دستگاه قضایی قرار گرفته است.
۵۵آنلاین :

در پی بازداشت مدیر کل و معاون اداری و مالی اداره کل میراث فرهنگی قزوین و کشف واگذاری‌های غیرقانونی ابنیه به بهانه انجام امور فرهنگی، این بار دستگاه قضایی استان قزوین با هدف حفظ بیت‌المال و صیانت از حقوق عامه و اموال عمومی دستور پلمب کافه کتاب واقع در نبش خیابان شهربانی جنب سر درب عالی قاپو را صادر و اجرا کرد.

شایان ذکر است، این بنای فاخر، با سوءاستفاده از جایگاه اداری و رانت‌دوستی مدیریت و برخی مدیران دیگر واگذار شده بود.

همچنین در پی بازداشت مدیرکل میراث فرهنگی استان قزوین و جمعی از کارکنان این اداره کل، با دستور بازپرس پرونده میراث فرهنگی، هتل خانه بهروزی که از آثار فاخر تاریخی  و ملی قزوین است و طی چند سال اخیر توسط مدیر کل به طور غیرقانونی و بدون دریافت هر گونه حق و حقوق و اجاره برای دولت به احدی از بانوان واگذار شده بود، پلمب شد.

خبرهایی مبنی بر پلمب سایر مکان‌های غیرقانونی واگذار شده شنیده می‌شود که در صورت صحت، متعاقبا این خبرها اعلام می‌شود.

برای برخورد با رانت‌ فامیلی مدیرکل میراث فرهنگی قزوین و در پی بازداشت این مدیرکل نیز دستور قاطعانه قضایی صادر شده است.

همچنین در پی بازداشت مدیرکل مذکور، خانه تاریخی زعیم که طی سال‌های اخیر بدون دریافت اجاره بها به یکی از اقوام وی واگذار شده بود، به دستور بازپرس پرونده مدیرکل پلمب شده است.

واگذاری این بنای تاریخی ارزشمند که بدون رعایت نکات فنی و قانونی صورت گرفته، از مصادیق تضییع و حیف حقوق بیت‌المال و سوءاستفاده از جایگاه  مدیریتی و استفاده از رانت فامیلی مدیرکل میراث فرهنگی نامبرده شده است.


منبع : ایلنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ميراث فرهنگى در گذر زمان فراموش شدند.

میراث فرهنگی منحصربه‌فرد، غیرقابل جایگزینی و در میان نسل‌ها از ارزش و احترام برخوردار است.

دوم فروردین روز جهانی آب؛ آب را برای همه و هیچکس نادیده نگیریم

تلخ است؛ دنیا امروز را به عنوان روز جهانی آب گرامی می‌دارد، ایران درگیر سیل است و البته یک سوم کشور همچنان گرفتار خشکسالی. دوره،‌ دوره تناقض‌های زیست محیطی‌است!

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آدم های های پر انرژی

این پیرمرد هر روز با دوچرخه اش که یک ضبط روی آن نصب کرده، توی خیابان های همدان می چرخه و موسیقی سنتی پخش می کنه تا رهگذران لذت ببرند

ویدیو: سلام بر نماینده مجلس شورای اسلامی!

سلام بر نماینده مجلس شورای اسلامی! تراکتورسازی تبریز تیمی درخشان با هواداران پرشور است. آنها چشم نواز بازی می کنند و یکی از معدود تیم های شایسته کسب جام هستند. تراکتورسازان چند هفته مانده به پایان لیگ، با یک بازی بیشتر نسبت به رقبا و یک امتیاز افزون تر در صدر قرار گرفته اند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر