نتیجه‌ای یافت نشد.

رد پای رانت فامیلی در میراث فرهنگی قزوین/ دستگاه قضا کوتاه نمی‌آید

شناسه خبر: 155959 سرویس: فرهنگ و میراث فرهنگی ، گوناگون چهارشنبه ۱۲ دي ۱۳۹۷, ۰۸ : ۲۰ : ۰۰
رد پای رانت فامیلی در میراث فرهنگی قزوین/ دستگاه قضا کوتاه نمی‌آید
در پی بازداشت مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین، برخورد با رانت‌ فامیلی این مدیر کل و حفظ بیت‌المال در دستور دستگاه قضایی قرار گرفته است.
۵۵آنلاین :

در پی بازداشت مدیر کل و معاون اداری و مالی اداره کل میراث فرهنگی قزوین و کشف واگذاری‌های غیرقانونی ابنیه به بهانه انجام امور فرهنگی، این بار دستگاه قضایی استان قزوین با هدف حفظ بیت‌المال و صیانت از حقوق عامه و اموال عمومی دستور پلمب کافه کتاب واقع در نبش خیابان شهربانی جنب سر درب عالی قاپو را صادر و اجرا کرد.

شایان ذکر است، این بنای فاخر، با سوءاستفاده از جایگاه اداری و رانت‌دوستی مدیریت و برخی مدیران دیگر واگذار شده بود.

همچنین در پی بازداشت مدیرکل میراث فرهنگی استان قزوین و جمعی از کارکنان این اداره کل، با دستور بازپرس پرونده میراث فرهنگی، هتل خانه بهروزی که از آثار فاخر تاریخی  و ملی قزوین است و طی چند سال اخیر توسط مدیر کل به طور غیرقانونی و بدون دریافت هر گونه حق و حقوق و اجاره برای دولت به احدی از بانوان واگذار شده بود، پلمب شد.

خبرهایی مبنی بر پلمب سایر مکان‌های غیرقانونی واگذار شده شنیده می‌شود که در صورت صحت، متعاقبا این خبرها اعلام می‌شود.

برای برخورد با رانت‌ فامیلی مدیرکل میراث فرهنگی قزوین و در پی بازداشت این مدیرکل نیز دستور قاطعانه قضایی صادر شده است.

همچنین در پی بازداشت مدیرکل مذکور، خانه تاریخی زعیم که طی سال‌های اخیر بدون دریافت اجاره بها به یکی از اقوام وی واگذار شده بود، به دستور بازپرس پرونده مدیرکل پلمب شده است.

واگذاری این بنای تاریخی ارزشمند که بدون رعایت نکات فنی و قانونی صورت گرفته، از مصادیق تضییع و حیف حقوق بیت‌المال و سوءاستفاده از جایگاه  مدیریتی و استفاده از رانت فامیلی مدیرکل میراث فرهنگی نامبرده شده است.


منبع : ایلنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

شکوفایی مشاغل در جهان ثروتمند

توانمندی بازارهای کار پیش بینی های ناراحت کننده ای را در مورد آینده مطرح می کند. اینکه کامپیوترهای قدرتمند و پیچیده شمار زیادی از کارگران را به بیکاری اجباری می کشانند. سرعت رشد دستمزدها قطعا بسیاری از شرکت ها را به خودکارسازی تشویق می کند.

حراج‌های دقیقه 90

دولت در جریان بزرگ‌ترین خصوصی‌سازی سال 98، بیش از 52 هزار میلیارد تومان از اموال عمومی را از طریق بورس به فروش خواهد رساند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آیین کاشت 50 اصله نهال به مناسبت صدوپنجاهمین سالگرد رهبر آزادی خواه هندوستان

آیین کاشت 50 اصله نهال به مناسبت صدوپنجاهمین سالگرد رهبر آزادی خواه هندوستان

ویدیو: دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال

دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال ◽️یک کهنه سرباز پس از 75 سال با معشوقه خود در زمان جنگ دوم جهانی روبه رو شد. در سال پایانی جنگ جهانی دوم، 1944 میلادی، کارا تروی رابینز آمریکایی که برای جنگ در مقابل ارتش نازی عازم فرانسه شده بود در شمال شرقی فرانسه عاشق ژانی پیرسون، 18 ساله شد. ◽️ اما سرانجام رابینسون که در آن زمان 24 سال داشت ناگزیر به جبهه شرق اعزام شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر