نتیجه‌ای یافت نشد.

ربات‌ها برای بازیافت زباله دست‌به‌کار شدند

شناسه خبر: 168969 سرویس: فناوری ، گوناگون جمعه ۲۳ فروردين ۱۳۹۸, ۲۸ : ۱۲ : ۰۰
ربات‌ها برای بازیافت زباله دست‌به‌کار شدند
محققان آزمایشگاه علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی دانشگاه MIT آمریکا رباتی مجهز به حس لامسه ساخته‌اند که می‌تواند در خدمت صنعت تفکیک زباله و بازیافت قرار گیرد.
۵۵آنلاین :

اگرچه بسیاری از مراکز بزرگ بازیافت از آهنربا برای جدا کردن فلزات و از فیلترهای هوا برای تفکیک کاغذ از پلاستیک‌های سنگین‌تر استفاده می‌کنند، اما هنوز بیشتر فرآیند تفکیک زباله با دست انجام می‌شود که غیربهداشتی و درعین‌حال خطرناک است.
محققان آزمایشگاه علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی دانشگاه MIT برای رفع این مشکل رباتی مجهز به حس لامسه طراحی و ساخته‌اند.
این ربات که روسایکل (RoCycle) نام دارد، با استفاده از حسگرهای تعبیه‌شده در دو انبر خود، اندازه و جنس اشیاء را تشخیص داده و زباله‌های فلزی، پلاستیکی و کاغذی را از هم تفکیک می‌کند.
این ربات در عملکرد آزمایشی خود در یک کارخانه بازیافت توانست 27 شی‌ء را با دقت 85 درصدی طبقه‌بندی کند.
ربات‌های مشابهی طراحی شده‌اند که به‌طور بصری اشیاء را طبقه‌بندی می‌کنند اما سازندگان روسایکل معتقدند که استفاده از حس لامسه دقت کار را بالا می‌برد.
تنها نقطه‌ضعف این ربات مدت‌زمان بالایی است که برای برداشتن دانه به دانه زباله‌ها از روی تسمه‌نقاله و تشخیص جنس آن‌ها نیاز دارد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

آشنایی با دو نیایشگاه صخره‌ای در بُبانشوار هند

داریوش شایگان فقید درکتاب مشهور خود ادیان و مکتبای فلسفی هند در مورد آیین جِین(Jainism) می‌نویسد:کیش جین همانند آیین بودا درآغاز پیدایش خود سازمانی رهبانی بوده است که به تهذیب اخلاق می‌پرداخته و از راه مهرورزی و گرامی داشتن حق زندگانی همراه با پرهیزکاری و خویشتن‌داری می‌خواسته از اقیانوس سامسارا(Samsara) و چرخۀ زایشهای دوباره یا تناسخ گذرکند. کیش جِین در آغاز مانند آیین بودا تلاش می‌کرد تا با دریافت ریشه‌های اخلاقی و مینوی درست از دایرۀ جهنمی بازپیدایی رهایی جوید و راهی برای گریز از رنج گیتی به دست آورد.

چگونه با وجود مشکلات بی‌پایان، شاد بمانیم؟

اگر بپذیریم که برخی از مشکلات را نمی‌توانیم حل کنیم و برطرف‌کردن برخی از آن‌ها خارج از اراده و توان ما است، بهتر می‌توانیم با آن‌ها کنار بیاییم و زندگی شادتری داشته باشیم.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر