نتیجه‌ای یافت نشد.

ربات‌ها برای بازیافت زباله دست‌به‌کار شدند

شناسه خبر: 168969 سرویس: فناوری ، گوناگون جمعه ۲۳ فروردين ۱۳۹۸, ۲۸ : ۱۲ : ۰۰
ربات‌ها برای بازیافت زباله دست‌به‌کار شدند
محققان آزمایشگاه علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی دانشگاه MIT آمریکا رباتی مجهز به حس لامسه ساخته‌اند که می‌تواند در خدمت صنعت تفکیک زباله و بازیافت قرار گیرد.
۵۵آنلاین :

اگرچه بسیاری از مراکز بزرگ بازیافت از آهنربا برای جدا کردن فلزات و از فیلترهای هوا برای تفکیک کاغذ از پلاستیک‌های سنگین‌تر استفاده می‌کنند، اما هنوز بیشتر فرآیند تفکیک زباله با دست انجام می‌شود که غیربهداشتی و درعین‌حال خطرناک است.
محققان آزمایشگاه علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی دانشگاه MIT برای رفع این مشکل رباتی مجهز به حس لامسه طراحی و ساخته‌اند.
این ربات که روسایکل (RoCycle) نام دارد، با استفاده از حسگرهای تعبیه‌شده در دو انبر خود، اندازه و جنس اشیاء را تشخیص داده و زباله‌های فلزی، پلاستیکی و کاغذی را از هم تفکیک می‌کند.
این ربات در عملکرد آزمایشی خود در یک کارخانه بازیافت توانست 27 شی‌ء را با دقت 85 درصدی طبقه‌بندی کند.
ربات‌های مشابهی طراحی شده‌اند که به‌طور بصری اشیاء را طبقه‌بندی می‌کنند اما سازندگان روسایکل معتقدند که استفاده از حس لامسه دقت کار را بالا می‌برد.
تنها نقطه‌ضعف این ربات مدت‌زمان بالایی است که برای برداشتن دانه به دانه زباله‌ها از روی تسمه‌نقاله و تشخیص جنس آن‌ها نیاز دارد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

امتحان الهی فقط برای مردم است؟

کاش در این فصل امتحان الهی این نهادهای که برای کار فرهنگی بودجه گرفتند هم، بخشی از بودجه‌ها خود را به دولت بر می‌گردانند تا آن پول صرف خدمات برای مردم شود.

خرافه ایرانی از تعطیلات

اگرچه برخی ایران را بهشت تعطیلات کاری می‌دانند، اما استفاده از ۳ شاخص «تعطیلات رسمی»، «تعطیلات آخر هفته» و «مجموع تعطیلات» نشان می‌دهد ایران نه‌تنها بهشت تعطیلات نیست، بلکه به لحاظ تعداد روز تعطیلی، در قعر جدول رتبه‌بندی جهانی قرار دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر