رئیس شورای تهران: برج آزادی مرمت شود

شناسه خبر: 199146 سرویس: توسعه ، اجتماعی ، گوناگون چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸, ۲۱ : ۱۹ : ۰۰
رئیس شورای تهران: برج آزادی مرمت شود
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه برج آزادی یکی از بناهای هویتی پایتخت است، خطاب به شهردار منطقه ۹ پایتخت گفت: باید مطالعات کارشناسی برای مرمت و بازسازی این برج انجام شود و اقدام فوری در این زمینه صورت گیرد.
۵۵آنلاین :

به گزارش روز چهارشنبه مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، محسن هاشمی در جریان بازدید از برج آزادی واقع در منطقه ۹ شهرداری تهران افزود: با برنامه‌ریزی و فعالیت‌های ویژه می‌توان برج آزادی را به عنوان یکی از نمادهای معماری ایرانی اسلامی از مهجوریت خارج کرد.

هاشمی خاطرنشان کرد: مجموعه برج آزادی به عنوان نماد مدرنیته شهر تهران پتانسیل خوبی برای جذب مسافران و گردشگران دارد.

حفظ نماد هویتی کشور با ایمن سازی و آرام‌سازی اطراف میدان آزادی
عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران نیز در این بازدید، برج آزادی را مجموعه‌ای فرهنگی دانست و گفت: این برج از گذشته تاکنون یکی از مقاصد گردشگری پایتخت بوده است.

شهربانو امانی ادامه داد: برج آزادی سازه‌ای فاخر است از این رو با ایمن سازی و آرام‌سازی اطراف این برج و میدان آن، می‌توان جایگاه برج را در تهران، ایران و جهان به عنوان نماد هویتی کشور حفظ کرد.

وی افزود: باید بتوان اماکن عمومی را در چارچوب قانون در اختیار شهروندان قرار داد تا به چرخه اقتصادی شهر تهران بیش از پیش کمک شود.

دسترسی به میدان آزادی از طریق خط مترو

همچنین شهردار منطقه ۹ پایتخت هم در این بازدید به آرام سازی و ایمن سازی اطراف برج و میدان آزادی اشاره کرد و گفت: با توجه به آمار بالای تصادف‌ها در اطراف میدان آزادی، ۲ طرح ترافیکی و آرام سازی در محور غربی این میدان در حال اجراست.

سید علی مفاخریان ادامه داد: همچنین ایمن سازی در سه لاین کندرو و تندرو در ورودی بزرگراه شهید لشگری به این میدان انجام شده است و امیدواریم با اتمام این طرح، دسترسی شهروندان به برج آزادی تسهیل شود.

وی با اشاره به اتصال زیرگذر مترو آزادی به میدان آزادی خاطرنشان کرد: براساس دستور رئیس شورای اسلامی شهرتهران مبنی بر دسترسی بهتر به میدان آزادی از طریق خط مترو، مقرر شد تا با ارسال لایحه ای به شورای اسلامی شهر، این طرح بررسی و در صورت تصویب اجرایی شود.


منبع : انتخاب
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

تبانی 7 هزار میلیاردتومانی

با ایجاد 60 شرکت صوری توسط 2 ‌بانک خصوصی صورت گرفت

تولد روستاهای جدید، ویرانی قریه‌های قدیمی

روستاسازی در استان‌های مختلف ادامه دارد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ درگیری تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در بغداد

ویدئو؛ چکمه ناپلئون در حراجی پاریس ۱۱۷ هزار یورو فروخته شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر