دیدار وزیر خارجه سوریه با مقامات عراقی در بغداد

شناسه خبر: 83874 سرویس: گوناگون جمعه ۵ شهريور ۱۳۹۵, ۲۳ : ۰۹ : ۱۰
دیدار وزیر خارجه سوریه با مقامات عراقی در بغداد
وزیر خارجه سوریه در سفر به بغداد با نخست‌وزیر و وزیر خارجه عراق دیدار و درباره جنگ علیه داعش و تأمین امنیت مرزهای مشترک میان دو کشور بحث و گفت‌وگو کرد.
۵۵آنلاین :

55 آنلاین:

وزیر خارجه سوریه در سفر به بغداد با نخست‌وزیر و وزیر خارجه عراق دیدار و درباره جنگ علیه داعش و تأمین امنیت مرزهای مشترک میان دو کشور بحث و گفت‌وگو کرد.

 ولید معلم، وزیر خارجه سوریه روز پنجشنبه با هدف بررسی روند جنگ علیه داعش وارد بغداد شد و با حیدر العبادی، نخست وزیر عراق و ابراهیم الجعفری، وزیر خارجه این کشور دیدار کرد.

حیدر العبادی و ولید معلم در این دیدار درباره راه‌های تقویت روابط میان دو کشور، تحولات منطقه و جنگ علیه تروریسم به عنوان دشمن مشترکی که این دو کشور و جهان را تهدید می‌کند، گفت‌وگو کردند.

دو طرف همچنین درباره تأمین امنیت مرزهای مشترک دو کشور به ویژه با نزدیک شدن نیروهای عراقی به مرز با سوریه پس از پیروزی‌های بزرگ اخیر و نزدیک شدنشان به پیروزی نهایی علیه داعش به بحث و تبادل نظر پرداختند.

ولید معلم با ابراهیم الجعفری نیز دیدار و درباره جنگ علیه داعش و پیروزی‌های میدانی نیروهای عراقی در این جنگ بحث و گفت‌وگو کرد.

الجعفری در این دیدار گفت: تمامی جهان امروز در آتش تروریسم می‌سوزد. سوریه و عراق با هدف دفاع از خود و به نیابت از جهان با تروریسم می‌جنگند چرا که تروریسم تنها به یک کشور ضربه نمی‌زند بلکه در تمامی جهان گسترش یافته است.

وی گفت: ما دنبال برقراری روابطی قوی‌تر با سوریه و دیگر کشورهای عربی هستیم. به عقیده ما بهترین پاسخ به چالش‌های کنونی همکاری و اتحاد این کشورهاست تا بتوانیم در را به روی جهان جدیدی سرشار از تفاهم و همبستگی باز کنیم. پیروزی عراق پیروزی برای تمامی کشورهایی است که تروریسم به آن‌ها ضربه زده است.

الجعفری گفت: رخدادهای سوریه برای ما مهم است و ما امیدواریم این کشور صلح و ثبات خود را بازیابد و تروریسم را از بین ببرد. هیچ مانعی در مقابل همکاری میان عراق و سوریه نیست و هر زمان لازم باشد ما به همکاری خواهیم پرداخت.

 

منبع: ایسنا

 


منبع : ۵۵آنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
علی علیمحمدی ۱۳۹۷/۰۲/۲۸ ۱۲:۱۹
دوکشور نابود کننده ایران بزرگ عراق بعلاوه سوریه
32 30 پاسخ دادن به این نظر

دیدگاه 55

بیشتر

حاشیه نشینی را جدی نکرفتند

شهردار تهران می‌گوید سکونت در حاشیه تهران ١٨‌درصد افزایش یافته است

ایران چگونه در مقابل آمریکا خواهد جنگید؟

در دوره بعد از پایان جنگ سرد احتمالا هیچ کشوری به اندازه ایران تلاش نکرده است که هژمونی آمریکا را به چالش بکشد. تهران در طول چند دهه گذشته از تمام فرصت‌های خود برای ضربه زدن به منافع آمریکا در خاورمیانه، آسیای مرکزی و آمریکای لاتین بهره برداری کرده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: استرالیا در آتش؛ شعله‌های سرکش همچنان زبانه می‌کشد

ویدئو؛ نطق پروانه سلحشوری: به‌جز اقلیتی برخوردار بقیه مردم را رها کرده‌ایم

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر