دکتر رضا داوری‌اردکانی؛ فیلسوفی که می‌توان از او درس درویشی آموخت

شناسه خبر: 177531 سرویس: توسعه ، فرهنگ و هنر ، گوناگون سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸, ۱۳ : ۲۱ : ۰۰
دکتر رضا داوری‌اردکانی؛ فیلسوفی که می‌توان از او درس درویشی آموخت
دکتر رضا داوری‌اردکانی، استاد فلسفه و اندیشمند معاصر کشورمان، دیروز (دوشنبه ۲۷ خرداد) مهمان کافه خبر (خبرآنلاین) بود.
۵۵آنلاین :

سیدعبدالجواد موسوی، شاعر و روزنامه‌نگار، در صفحه اینستاگرامی خود، از دیدار تازه‌اش با رضا داوری‌اردکانی،  متفکر ایرانی و استاد فلسفه نوشت.  

روز دوشنبه ۲۷ خرداد ۹۸ میزبان داوری‌اردکانی در کافه خبر بود و عکسی را هم از این دیدار در اینستاگرام به اشتراک گذاشت.  

موسوی نوشت: «بعضی از افراد دیدن‌شان و درک محضرشان نعمت است و باید بابت این نعمت، خدای بزرگ را شاکر بود. یکی از این بزرگواران که هرگاه فرصت دیدار با او دست داده بسیار از او آموخته‌ام، دکتر رضا داوری‌اردکانی است. بزرگ مردی که تنها معلم فلسفه نیست بلکه اگر مستعد باشی می‌توانی از او درویشی و کرامت و بزرگواری هم بیاموزی. هر وقت دلم برایش تنگ می‌شود زنگ می‌زنم به موبایلش و مثل کودکان بی شیله پیله می‌گویم: آقا دلم برایتان تنگ شده. بی‌درنگ می‌گوید شما هر موقع دلتان خواست بیایید اگر هم من باید بیایم بگویید کجا تا خدمت برسم. این میزان از فروتنی و بزرگواری همیشه مرا شرمنده کرده. چند روز پیش که زنگ زدم برخلاف همیشه که در مقابل پیشنهاد کریمانه‌اش می‌گفتم: این چه حرفی است آقا! من خدمت شما می‌رسم، گفتم: اگر امکان دارد حضرتعالی تشریف بیاورید تا آن جا همدیگر را ببینیم. البته برای گستاخی‌ام دلایلی داشتم. اول آن‌که بعضی از دوستان و همکارانم دوست داشتند ایشان را ببینند و گپ و گفتی داشته باشند و دیگر این که می‌خواستم تولد هشتاد و شیش سالگی‌شان را با کیک و چای جشن بگیریم. آمد. با روی خوش و کلی حرف شنیدنی که همه ما را سر ذوق آورد. اما به تولد و کیک و این حرف‌ها تن نداد. جوری هم نگفت که به ما بربخورد. من هم البته می‌دانستم که فیلسوف دردمند روزگار ما اهل این خوشی‌ها و شوخی‌های رایج نیست اما خام بعضی از دوستان شدم. به هرحال یک بار دیگر با تاخیر -چون تولد دکتر ۱۴ خرداد است و عملا برگزاری تولد وسط ماه رمضان و آن همه مناسبت‌های تقویمی رسمی خیلی امکان پذیر نیست- تولد دکتر رضا داوری‌اردکانی را که حقیقتا به گردن این بنده کم‌ترین حق بسیار دارد تبریک می‌گویم و برای او و خانواده عزیز و محترمش سلامتی آرزو می‌کنم و از صمیم جان امیدوارم خداوند به دشمنان او اندکی انصاف و مروت عطا کند.

در ضمن یادداشتی هم نوشته‌ام در پاسخ به دعاوی یکسره باطل سردبیر اندیشه پویا که در آخرین شماره‌اش دشنه و دشنام بسیاری نثار دکتر داوری کرده بود. فکر کنم همین روزها منتشرش کنم. تیترش را گذاشته‌ام: روشنفکری زرد و ماجرای فیلسوف فرهنگ. فکر کنم دو سه روز دیگر اگر همین عنوان را در گوگل سرچ کنید، بتوانید یادداشت مرا پیدا کنید. یاعلی.»

رضا داوری و عبدالجواد موسوی


منبع : خبرآنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چوب حراج به ثروت ملی

بحث خام فروشی مواد معدنی در سال های پیش از تحریم نیز همواره مورد بحث و اختلاف نظر بوده است.

از سخنرانی به عنوان عمار، تا جاسوس اسرائیل!

حالا لااقل به حرمت خون شهدای مدافع حرمی که با جاسوسی این آدم اطلاعاتشان به دشمن داده شد، بیایید و بگویید با تأیید چه کسانی این آدم در بعد نظامی آنقدر رشد کرد که به حد بالای دسترسی به اطلاعات مدافعان حرم رسید و شد و آن‌چه نباید می‌شد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : جنایات جنگی ترکیه علیه سوریه

ویدئو : مردان مسلح پسر ال چاپو را فراری دادند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر