نتیجه‌ای یافت نشد.

دولت کلمبیا ده ها نظامی متمرد هوادار رهبر مخالفان ونزوئلا را اخراج کرد

شناسه خبر: 173464 سرویس: توسعه ، جهان ، گوناگون پنجشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۱۶ : ۲۰ : ۰۰
دولت کلمبیا ده ها نظامی متمرد هوادار رهبر مخالفان ونزوئلا را اخراج کرد
بعضی از متمردین ارتش ونزوئلا که هوادار گوایدو هستند گفتند که تعداد کسانی که از هتلی در کلمبیا اخراج شدند 157 نفر است.
۵۵آنلاین :

دولت کلمبیا 60 نظامی ونزوئلا که ماه فوریه گذشته از ارتش جدا شده و در هتلی در این کشور پناهنده شدند را اخراج کرد.

یکی از عناصر متمرد ارتش که از این هتل اخراج شد به خبرنگار خبرگزاری فرانسه گفت که ما آواره هستیم و هیچ نماینده ای از طرف«خوان گوایدو»(رهبر مخالفان ونزوئلا) که از او حمایت می کنیم به سراغ ما نیامده است.

بعضی از متمردین ارتش ونزوئلا که هوادار گوایدو هستند گفتند که تعداد کسانی که از هتلی در کلمبیا اخراج شدند 157 نفر است.

این متمردین تأکید کردند که پس از اخراج آنها از هتل نمی دانند که کجا باید بروند و منتظر راه حلی از گوایدو هستند.

کلمبیا در حالی این نظامیان متمرد را اخراج کرد که اخباری مبنی بر مذاکره مخالفان و دولت منتشر شده است.

خبرگزاری رویترز پیش از این گزارش داد که  چهار منبع آگاه از مخالفان ونزوئلایی گفتند که نمایندگانی از دولت و مخالفان ونزوئلا برای مذاکره درباره گزینه های ممکن پس از اعتراض ها علیه «نیکولاس مادورو» رئیس جمهور این کشور به نروژ سفر کردند.

این رخداد اشاره به این دارد که چه بسا دو طرف در اوسلو پایتخت نروژ به دنبال رویکرد جدیدی پس از ناکامی مکرر برای مذاکره میان مخالفان و حزب سوسیالیست حاکم هستند.

به گفته منابع ونزوئلایی آگاه «خورخه رودریگز» وزیر اطلاع رسانی و «میراندا هکتور رودریگز» فرماندار ایالت «میراندا» به نمایندگی از حزب سوسیالیست به اوسلو سفر کردند.

در همین حال، «استالین جونتالت» نماینده مخالف دولت و  «گیراردو بلایدی» و «فرناندو مارتینز» مشاوران سیاسی نیز به نروژ سفر گرده اند.

نروژ پیش از این در حل نزاع هایی میانجیگری کرده است از جمله آن که به برقراری صلح میان دولت کلمبیا در سال 2016 با نیروهای مسلح انقلابی چپگرای کلمبیا(فارک) کمک کرده است.

وزیر خارجه نروژ در ماه مارس اعلام کرد که اوسلو آماده میانجیگری یا تسهیل مذاکرات میان دولت و مخالفان ونزوئلاست.

یکی از منابع در این زمینه گفت که دو طرف هنور نشستی برگزار نکردند و به شکل جداگانه با دیپلمات های نروژی دیدار خواهند کرد.

نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا در سخنانی که تلویزیون رسمی این کشور پخش کرد شامگاه گذشته گفت که خورخه رودریگز «برای انجام ماموریت بسیار مهم در خارج به سر می برد»ولی به جزئیات بیشتر اشاره نکرد.

وزارت اطلاع رسانی ونزوئلا به درخواست ها برای اظهار نظر در این زمینه پاسخ نداد و وزارت خارجه نروژ یا حتی شرکت کنندگان در مذاکرات احتمالی نیز حاضر به واکنش نشدند.


منبع : جماران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چه مهارت‌هایی در دنیای اتوماتیک آینده کاربرد خواهند داشت؟

دنیای آینده به‌طور حتم از خودکارسازی و اتوماسیون استقبال می‌کند و در چنین وضعیتی، فرصت کار تنها برای افراد با مهارت فراهم خواهد بود.

عادت به «خوردن » در مکان های عمومی

هر قوم و ملتی برای خود سبک و رفتاری دارد که معمولا با شیوه دیگران که در آن سوی مرزها هستند تفاوت های ظریفی دارد. محققان دانشگاهی، بسیار خوب می توانند با مشاهده این کنش ها به شناخت آن جامعه دست پیدا کنند. آنها با بررسی این رفتار، که در مکان های عمومی  از مردم سر می زند به نکته های ظریفی می رسند. هرکدام از آن حرکات، به مثابه مشترکات یک ملت هستند و می تواند سبک زندگی آن سرزمین را تعریف کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر