نتیجه‌ای یافت نشد.

دعوای بزرگان هالیوود بر سر یک «ژاکت»!

شناسه خبر: 167563 سرویس: توسعه ، کسب و کار ، فرهنگ و هنر ، گوناگون سه شنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۸, ۰۵ : ۱۶ : ۰۰
دعوای بزرگان هالیوود بر سر یک «ژاکت»!
پسر استیو مک‌کویین از تام فورد شکایت کرد
۵۵آنلاین :

 

کیت وسلی وکیل مک‌کویین در این شکایت نوشته: «در حقیقت تعدادی از اقلام پوشیدنی مترادف با مک کویین شده بودند. یکی از این‌ها ژاکت کاردیگان بود. مک کویین آن را به شهرت رساند، تا حدی که جیمز باند ۴۰ سال بعد یکی از آن‌ها را پوشید.»

 

پسر استیو مک‌کویین به تازگی شکایتی از تام فورد به ثبت رسانده و مدعی شده است مک‌کویین بود که موجب شهرت ژاکت‌های کاردیگان شد و حالا تام فورد سعی دارد از شهرت او سوءاستفاده کند.

به گزارش مهر، چدویک مک‌کویین که کنترل حقوق اموال و نشان‌های تجاری پدرش استیو مک‌کویین بازیگر فقید هالیوودی را بر عهده دارد، می‌گوید خط تولید ژاکت‌های «مک‌کویین» متعلق به تام فورد، حقوق پدرش را زیر پا می‌گذارد.

مک کویین در اوج مسیر حرفه‌ای خود که شامل نقش‌آفرینی در فیلم‌هایی مثل «رابطه توماس کراون» سال ۱۹۶۸ و «بولیت» می‌شد از جمله پردرآمدترین بازیگران جهان بود. او سال ۱۹۸۰ از دنیا رفت اما با استناد به این شکایت، استفاده تجاری از شهرت او هنوز ادامه دارد. پسرش می‌گوید او علاوه بر اینکه در باکس آفیس عملکرد خوبی داشته، به خاطر استایل مد خود هم شناخته شده بوده است.

کیت وسلی وکیل مک‌کویین در این شکایت نوشته: «در حقیقت تعدادی از اقلام پوشیدنی مترادف با مک کویین شده بودند. یکی از این‌ها ژاکت کاردیگان بود. مک کویین آن را به شهرت رساند، تا حدی که جیمز باند ۴۰ سال بعد یکی از آن‌ها را پوشید.»

تام فورد «کاردیگان مک کویین» را به قیمت ۲۳۹۰ دلار و «کاردیگان مک کویین مرینو» را به قیمت ۱۶۹۰ دلار از طریق وبسایتش به فروش می‌رساند. در عین حال کمپانی نیمن مارکوس این خط تولید فورد را به فروش می‌رساند و حتی از اسم کامل این بازیگر در نام اقلام استفاده می‌کند.

پسر مک‌کویین می‌گوید این کمپانی‌ها دارند از آوازه این بازیگر پول درمی‌آورند و این دیدگاه غلط را القا می‌کنند که تولید این ژاکت‌ها مورد حمایت و تأیید خانواده مک‌کویین هستند. او می‌خواهد تمام سودها علاوه بر دو میلیون دلار جریمه اضافی را دریافت کند. او همچنین خواستار این شده که در آینده این شرکت‌ها دیگر نتوانند از نام و شهرت خانواده او استفاده کنند و هرگونه جنسی که با استفاده از نام یا شباهت مک‌کویین ساخته شده نابود شود.

تام فورد طراح مد، فیلم‌نامه‌نویس، تهیه‌کننده، و کارگردان آمریکایی است. او برای همکاری با گوچی و ایجاد برند «تام فورد» در طراحی مد و همچنین کارگردانی فیلم نامزد اسکار «یک مرد مجرد» در سال ۲۰۰۹ شناخته می‌شود.

«حیوانات شب‌زی» در سال ۲۰۱۶ دومین تجربه کارگردانی، تهیه‌کنندگی و نویسندگی وی بود. در این فیلم بازیگرانی همچون جیک جیلنهال، ایمی آدامز، آرون تایلر-جانسون، مایکل شنون، آیلا فیشر و آرمی همر ایفای نقش کردند.

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

آشنایی با دو نیایشگاه صخره‌ای در بُبانشوار هند

داریوش شایگان فقید درکتاب مشهور خود ادیان و مکتبای فلسفی هند در مورد آیین جِین(Jainism) می‌نویسد:کیش جین همانند آیین بودا درآغاز پیدایش خود سازمانی رهبانی بوده است که به تهذیب اخلاق می‌پرداخته و از راه مهرورزی و گرامی داشتن حق زندگانی همراه با پرهیزکاری و خویشتن‌داری می‌خواسته از اقیانوس سامسارا(Samsara) و چرخۀ زایشهای دوباره یا تناسخ گذرکند. کیش جِین در آغاز مانند آیین بودا تلاش می‌کرد تا با دریافت ریشه‌های اخلاقی و مینوی درست از دایرۀ جهنمی بازپیدایی رهایی جوید و راهی برای گریز از رنج گیتی به دست آورد.

چگونه با وجود مشکلات بی‌پایان، شاد بمانیم؟

اگر بپذیریم که برخی از مشکلات را نمی‌توانیم حل کنیم و برطرف‌کردن برخی از آن‌ها خارج از اراده و توان ما است، بهتر می‌توانیم با آن‌ها کنار بیاییم و زندگی شادتری داشته باشیم.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر