دستگیری دو نفر در لهستان به اتهام برنامه‌ریزی برای حمله به مسلمانان

شناسه خبر: 198301 سرویس: توسعه ، جهان ، گوناگون پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸, ۰۷ : ۲۰ : ۰۰
دستگیری دو نفر در لهستان به اتهام برنامه‌ریزی برای حمله به مسلمانان
سرویس امنیتی لهستان روز چهارشنبه اعلام کرد که دو نفر را به اتهام برنامه‌ریزی برای حمله به مسلمانان دستگیر کرده است.
۵۵آنلاین :

این دو نفر قصد داشته‌اند با الهام از آندرس برویک، قاتل نروژی که طرفدار دیدگاههای نئونازی بود و در سال ۲۰۱۱ میلادی ۷۷ نفر را کشت، همچنین برنتون تارانت، عامل تیراندازی در دو مسجد شهر کرایست‌چرچ نیوزیلند که ۵۰ کشته بر جای گذاشت، به مسلمانان حمله کنند.

یکی از دو مظنون در شهر ورشو، پایتخت لهستان و دیگری در شهر شچچین در شمال‌شرق این کشور دستگیر شده است و هر دو دستگیری نیز یکشنبه گذشته روی داده است.

سرویس امنیتی لهستان در بیانیه‌ای اعلام کرد: «این بازداشت‌ها نتیجۀ اطلاعاتی است که قبلا توسط آژانس امنیت داخلی دربارۀ یک گروه افراطی جمع آوری شده بود؛ گروهی که به دنبال هراس افکنی در میان مسلمانان مقیم لهستان بود.»

در ادامه بیانیۀ آمده است: «اطلاعات جمع آوری شده در جریان این تحقیقات نشان می‌دهد که این گروه برای انجام حملات تروریستی، از حملات افراط گرایانی از جمله آندرس برویک و برنتون تارانت الگوبرداری کرده‌اند... این گروه قصد داشته است با استفاده از سلاح گرم و مواد منفجره حملات خود را انجام دهد و در خلال جستجوی خانه‌ای در حومۀ شهر ورشو، ماموران آژانس امنیت داخلی علاوه بر اسلحه و مهمات، موادی را یافته‌اند که با آنها می‌توان مقدار قابل توجهی مواد منفجره ساخت.»

در چند سال گذشته گرایش‌های راست افراطی در لهستان که بزرگترین کشور پساکمونیستی اتحادیه اروپا محسوب می‌شود، بطور قابل توجهی افزایش یافته است.


منبع : یورونیوز
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چرا انسان ها کار را به پایان نمی رسانند؟

لحظه تحویل سال اخیری را که گذشت به خاطر دارید چه قولی به خودتان داده اید؟ آیا به آن قول و حرف هایی که زده اید پایبند بوده اید؟ به ۱۰ سال گذشته برگردید.

این کتاب‌ها را نخوانید

آثاری که بعد از چند بار تجدید چاپ از بازار جمع آوری می‌شود

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ درگیری تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در بغداد

ویدئو؛ چکمه ناپلئون در حراجی پاریس ۱۱۷ هزار یورو فروخته شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر