دسترسی به اینترنت در حال برقراری است

شناسه خبر: 199288 سرویس: توسعه ، سیاست ، فناوری ، اقتصادی ، اجتماعی ، گوناگون پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸, ۴۶ : ۱۶ : ۰۰
دسترسی به اینترنت در حال برقراری است
شورای امنیت کشور دسترسی دوباره به اینترنت را برای برخی مناطق صادر کرده است.
۵۵آنلاین :

 

با گذشت پنج روز از قطعی اینترنت، ارتباطات اینترنت ثابت (ASDL) برای برخی از استان‌های کشور برقرار شده است.


به گزارش عصرایران، در حالی که اتصال به شبکه جهانی اینترنت از شنبه شب برای کاربران قطع شده بود، بررسی‌ها نشان می‌دهد در برخی از استان‌های کشور و همچنین اینترنت ثابت برخی دانشگاه‌های بزرگ از جمله تهران، شریف، علامه طباطبایی و برخی از مراکز دانشگاهی وصل شده است.


ایسنا گزارش داد همچنین خبر‌های تاییدنشده‌ای از برخی استان‌های کشور از جمله همدان، تبریز، کرمانشاه، هرمزگان و تهران حاکی از اتصال اینترنت خطوط ثابت (ADSL) در برخی از نقاط است. علاوه بر این برخی گزارش‌های تاییدنشده حاکی از این است که اینترنت برخی شرکت‌های فعال و نیازمند به ارتباطات اینترنتی نیز در حال وصل شدن است.

با توجه به اظهارات نمایندگان مجلس شورای اسلامی و درخواست برای اتصال اینترنت در استان‌ها و مناطقی که به آرامش رسیده بودند و تاکید بر اینکه در صورت حفط امنیت کشور، نیازی به ادامه قطع اینترنت نیست، به نظر می‌رسد اینترنت به صورت محدود در برخی نقاط در دسترس کاربران است.

البته اتصال اینترنت برای تمامی کاربران در این استان‌ها فراهم نشده و گزارش‌های رسیده حاکی از آن است که اینترنت خطوط تلفن همراه هنوز قطع است، اما با توجه به فراهم شدن امکان برخورداری از اینترنت برای برخی از کاربران اینترنت ثابت (ADSL) به نظر می‌رسد همان‌طور که علی ربیعی، سخنگوی دولت روز سه‌شنبه از برقراری تدریجی اینترنت در استان‌های کشور خبر داده بود، نهاد‌های مسئول این تصمیم را گرفته تا در برخی از استان‌ها که این اطمینان ایجاد شود که سوءاستفاده از اینترنت صورت نمی‌گیرد این برگشت صورت بگیرد.

همچنین تا لحظه انتشار این خبر هنوز محدودیت بسته‌های اینترنتی خطوط تلفن همراه برقرار است.

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
۱۳۹۸/۰۸/۳۰ ۱۴:۱۷
گیلان - رشت : هنوز سرویس های مخابرات - مبین نت و های وب قطع می باشد ، جالب اینکه به غیر خود روز شنبه در گیلان هیچ اعتراضی رخ نداده ست . به غیر از حضور تعداد قابل توجهی از کسب و کارهای اینترنتی که از کار بازماندند ، با توجه به خبر فوت پرفسور رضا ، امکان اطلاع رسانی و فراهم سازی برنامه های یادبود این بزرگمرد گیلان/ایران/جهان تقریبا غیر ممکن است ، امیدوارم مسئولین این مهم رو در نظر بگیرند و اتصال این استان رو ترتیب اثر بدن
1 0 پاسخ دادن به این نظر
۱۳۹۸/۰۸/۳۰ ۱۶:۲۴
گیلان - رشت : ساعت 7:53 بعد از ظهر
adsl مخابرات = قطع
مبین نت = قطع
همراه اول و ایرانسل = قطع
1 0 پاسخ دادن به این نظر
گیلانی ۱۳۹۸/۰۸/۳۰ ۲۲:۱۳
استان گیلان که خبری نبود بعد اون که استانی که شلوغ بود زودتر وصل کردید!! بابا استان گیلان و وصل کنید
1 0 پاسخ دادن به این نظر
دولت ۱۳۹۸/۰۹/۰۱ ۰۴:۱۵
این دفعه رو اینترنت قطع کردیم. دفعه دیگه اعتراض کردید آب و برق رو هم قطع میکنیم
1 0 پاسخ دادن به این نظر

دیدگاه 55

بیشتر

شاخصِ واقعی پیشرفت چیست؟

(GDP) اندازه ­گیری نخواهد کرد. به­ جای آن، شاخص واقعی پیشرفت (GPI) یا Genuine Progress Index را مبنا قرار خواهد داد. این تصمیم دولت زلاندنو با توجه به تحولات بین­ المللی اتخاذ شده است. طی سه دهه­ ی اخیر ورود چین، هند و برزیل به فرایندهای تولید و خدمات، اقتصاد کشورهای غربی را دچار بحران­ های جدی کرده است.

در شرایط تحریمی چه وضعیتی در انتظار اقتصاد ایران است؟

یکی از سؤالات مهم در شرایط جاری کشور، چشم انداز وضعیت اقتصادی کشور با فرض تداوم تحریم هاست. طی سال های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ به دلیل شوک ناشی از تحریم ها و عدم تعادل های کلان اقتصادی، اقتصاد ایران از مسیر ثبات نسبی خارج شد و اگرچه تورم ارقام تجربه شده ای را به ثبت اسانید با این حال رشد اقتصادی منفی تجربه شده و پیاپی در سالهای ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ بی سابقه بود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ درگیری تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در بغداد

ویدئو؛ چکمه ناپلئون در حراجی پاریس ۱۱۷ هزار یورو فروخته شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر