نتیجه‌ای یافت نشد.

دزد انقلاب و نسیم بیداری

شناسه خبر: 173309 سرویس: توسعه ، اجتماعی ، گوناگون چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۱۱ : ۱۶ : ۰۰
دزد انقلاب و نسیم بیداری
شماره تاره ماهنامه «نسیم بیداری» با عکسی از ژوزف استالین روی جلدش منتشر شد.
۵۵آنلاین :

 

 

 


تازه‌ترین شماره‌ی ماه‌نامه‌ی «نسیم بیداری» به تازگی منتشر شده؛ مجله‌ای که عکس ژوزف استالین روی جلدش است و تیتر اصلی‌اش که بزرگ کنار چهره‌ی او نوشته شده تکلیف را روشن می‌کند؛ «دزد انقلاب». پرونده‌ی اصلی «نسیم بیداری» درباره‌ی این موضوع است که «استالین با رؤیای سرخ چه کرد». این بخش در واقع اصلی‌ترین پرونده‌ی این شماره‌ی ماه‌نامه است و مجموعه گفت‌وگوهایی با افرادی مثل تورج اتابکی، محسن حیدریان، حسین خسروپناه، مهوش غلامی، هوشنگ ماهرویان، مراد ثقفی، مهدی تدینی و... در کنار مقاله‌هایی درباره‌ی نسبت ایرانی‌ها با استالین در آن به چشم می‌خورد. پس اصلا عجیب نیست اگر نزدیک ۶۰ صفحه‌ی مجله به این موضوع اختصاص داده شده باشد. ولی کنار این پرونده‌ی مفصل، دو بخش دیگر هم به چشم می‌خورد؛ اول پرونده‌ای با تیتر کلی «بازرگانان شهرآشوب» که به نقش بازار در تحولات اجتماعی ایران می‌پردازد و دوم «عیارآینگی» که مجموعه‌مطالبی را درباره‌ی نقد و آیین نقدپذیری منتشر کرده است. هر دوی این پرونده‌ها هم پر هستند از گفت‌وگو و یادداشت‌های جذاب. «نسیم بیداری» با قیمت ۲۵ هزار تومان منتشر شده است و در دسترس قرار گرفته.


منبع : سازندگی
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چرا برخی کارآفرین می‌شوند و برخی رانت جو؟

پیگیری اخبار دادگاه‌های اقتصادی و رسیدگی به پرونده‌های جرائم مالی، این سؤال مهم را در اذهان شکل می‌دهد که چرا برخی از کسانی که در گذشته مفتخر به عناوینی مانند کارآفرین نمونه یا صادر کننده برتر و نظایر آن بودند، امروز به عنوان متهم در دادگاه حاضر شده‌اند؟

معمای جغرافیای سیاسی

در دنیایی که در آن بازارهای مالی جهانی، اینترنت پرسرعت 5G و جنگ سایبری وجود دارد، هنوز جغرافیا حکمرانی می‌کند. دو مسیر دریایی در تنگه هرمز که پهنای هر کدام به دو مایل می‌رسد، کلید ورود به خلیج فارس و تقریباً نصف ذخایر کشف شده و ظرفیت تولید نفت جهان را در دست دارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر