در جام جهانی مترجم گوگل رکورددار شد

شناسه خبر: 137107 سرویس: ورزشی ، گوناگون شنبه ۲ تير ۱۳۹۷, ۴۳ : ۰۰ : ۰۰
در جام جهانی مترجم گوگل رکورددار شد
به نظر می رسد جام جهانی 2018 روسیه برای مترجم گوگل(گوگل ترنسلیت) ارمغان ویژه ای داشته است چرا که شاهد افزایش آمار بازدید و استفاده از این ابزار گوگل هستیم و دلیل آن نیز تلاش توریست های فوتبال دوست برای ارتباط گرفتن با مردم محلی روسیه است.
۵۵آنلاین :

آمار نشان می دهد نرخ استفاده از زبان روسی در گوگل ترنسلیت تا 30 درصد رشد داشته و در این میان محبوب ترین کلماتی که معادل روسی آن ها جستجو شده، جام جهانی با افزایش 200 درصدی و ورزشگاه با افزایش 135 درصدی رکورددار بوده اند.

اما شاید خالی از لطف نباشد که بدانید اهالی کدام کشور بیشتر از مترجم گوگل کمک گرفته اند. بسیاری از ترجمه ها به زبان اسپانیایی بوده و تعداد آنها 2 برابر دیگر زبان ها است. در مرحله بعدی زبان عربی قرار دارد که سهمی 40 درصدی را در اختیار دارد.

در ترجمه گوگل  103 زبان زنده دنیا موجود است که مسافرین می توانند برای برقراری ارتباط آسان تر استفاده کنند.

در اوایل ماه جاری گوگل یک بروز رسانی انجام داد که کاربران را قادر می سازد ترجمه ها را بدون اتصال به اینترنت انجام دهند.


منبع : انتخاب
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

7 راهکار برای نجات ایران از دست مؤسسات کنکور و کمک آموزشی

آنها دم از عدالت آموزشی می زنند ولی هزینه هایی که می گیرند، بسیار بالا و نجومی است به طوری که هر کسی از عهده هزینه های آن بر نمی آید.

نقش تعیین کننده ایران در خاورمیانه

نقش تعیین کننده ایران در منطقه، ناشی از چیست؟ چه عواملی باعث میشود آمریکا در این منطقه حساس شود و سعی کند به این منطقه دسترسی داشته باشد؟

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: مادربزرگ ۱۰۲ ساله رکورد شیرجه در آسمان را شکست!

یک پیرزن ۱۰۲ ساله استرالیایی از ارتفاع چهار هزار و ۳۰۰ متری پرید تا رکورد مسن ترین فردی را که در آسمان شیرجه زده است، بشکند

ویدیو: فیلم ساخته شده توریست از سفر به ایران

فیلمMio Iran توسط سباستین لیندا توریستی ساخته شده که برخلاف توصیه های اطرافیان برای عدم سفر به ایران همراه همسرخود به ایران سفرمی کند لیندا این فیلم رابه پسرش میوتقدیم کرده است

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر