در برابر آدم‌های حیوان صفت، سکوت نکنیم

شناسه خبر: 150791 سرویس: NGO ، توسعه ، اجتماعی ، گوناگون جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷, ۴۷ : ۰۹ : ۰۰
در برابر آدم‌های حیوان صفت، سکوت نکنیم
امروز خبر شوک آور تجاوز یک مجرم سابقه دار در شوشتر به چند نوجوان پسر و پخش کردن عکس و فیلم آنها و تهدید خانواده این نوجوان‌ها ، منتشر شد.
۵۵آنلاین :

امروز خبر شوک آور تجاوز یک مجرم سابقه دار در شوشتر به چند نوجوان پسر و پخش کردن عکس و فیلم آنها و تهدید خانواده این نوجوان‌ها ، منتشر شد. 

▪️گویا این حیوان در لباس آدم، با گرفتن عکس به دنبال تهدید خانواده‌ها و ترساندن آنها از شکایت بوده است. خوشبختانه این آدم نما و کسانی که از این صحنه‌ها فیلم می‌گرفته‌اند بازداشت شده‌اند.

▪️متاسفانه متجاوزین جنسی با پی بردن به این معنا که خانواده‌ها برای حفظ آبروی خود حاضر هستند هر کاری کنند، از قربانی خود فیلم می‌گیرند و به واسطه آن به کارهای شیطانی خود ادامه می‌دهند. 

▪️«آبرو» باعث شده بحران‌های اجتماعی در ایران در گوشه پستو در صندوقی هزار قفل خورده باقی بماند. این حفظ آبرو تنها مخصوص خانواده‌های ایرانی نیست. دستگاه‌های حاکمیتی نیز سال‌هاست برای حفظ آبرو و خوب نشان دادن جامعه، چشم خود را بر روی آمارها بسته‌اند و می‌گویند همه چیز خوب است.

▪️یکی از تهدیدهای آشنای متجاوزین به دختران جوان و حتی پسرها، بردن آبروست: «اگر به کسی بگی آبروت رو می‌بریم». حفظ آبرو باعث می‎شود سکوت کنند و به هیچ کس نگویند.

▪️برخی از این تجاوزها سریالی است و هیچ کس از فرد متجاوز شکایت نمی‌کند چون یاد گرفته‌اند آبرو از همه چیز مهم‌تر است.

▪️تصور کنید یکی از کسانی که مورد تجاوز قرار گرفت، از فرد متجاوز شکایت می‌کرد شاید تجاوزهای دیگر صورت نمی‌گرفت.

▪️فرد متجاوز وقتی می‌بیند که تجاوز اول، دوم، سوم و هیچ خبری از شکایت نیست با اطمینان بیشتری دست به عمل شیطانی خود می‌زند.

▪️باید به خانواده‌ها آموزش داد، دختر و پسری که مورد تجاوز قرار می‌گیرند تقصیری ندارند. آنها به زور مورد تجاوز قرار گرفته‌اند و اولین کسی که با بحران روبرو است خود آنها هستند. خانواده‌ها نباید فکر کنند اگر به پلیس شکایت کنند، دیگر نمی‌توانند در اجتماع سربلند کنند.

▪️عدم شکایت آنها باعث می‌شود، متجاوزین حریص تر شوند و هر روز شاهد خبرهای زشت تجاوز باشیم. زن، کودک و پسر درگیر بحران تجاوز هستند.

▪️پدرها باید به گونه‌ای رفتار کنند که فرزندان آنها را اولین و مهم‌ترین پناه‌گاه خود بدانند نه اینکه از مطرح کردن مشکلات خود وحشت داشته باشند.

▪️صداوسیما و رسانه‌ها می‌توانند کمک بزرگی برای مبارزه با فرهنگ غلط «سکوت برای حفظ آبرو» باشند.

▪️بیاییم به جنگ این شیطان صفت‌ها برویم. باور کنید سکوت ما برای حفظ آبرو بزرگ ترین کمک به این متجاوزین است.


منبع : مصطفی داننده
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بودجه بنیادهای خاص فرهنگی را قطع یا کم کنید

یک سال هم به برخی مؤسسات غیر مولد کمک نشود به جایی بر نمی‌خورد. بگذاریم مردم در سال 98 از دستاوردهای قبلی این موسسات استفاده کنند.

نورچشمی‌ها همین دور و برند

آمارهای ٦ ماه نخست‌ سال‌جاری نشان می‌دهد استان‌های تهران سمنان، یزد و اصفهان بیشترین میزان تسهیلات بانکی را دریافت کرده‌اند. این در حالی است که کردستان و سیستان و بلوچستان از همه مظلوم‌ترند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: مادربزرگ ۱۰۲ ساله رکورد شیرجه در آسمان را شکست!

یک پیرزن ۱۰۲ ساله استرالیایی از ارتفاع چهار هزار و ۳۰۰ متری پرید تا رکورد مسن ترین فردی را که در آسمان شیرجه زده است، بشکند

ویدیو: فیلم ساخته شده توریست از سفر به ایران

فیلمMio Iran توسط سباستین لیندا توریستی ساخته شده که برخلاف توصیه های اطرافیان برای عدم سفر به ایران همراه همسرخود به ایران سفرمی کند لیندا این فیلم رابه پسرش میوتقدیم کرده است

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر