دروکردن قدرت با دوچرخه در نیویورک

شناسه خبر: 139257 سرویس: توسعه ، جهان ، گوناگون دوشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۷, ۲۳ : ۱۳ : ۰۰
دروکردن قدرت با دوچرخه در نیویورک
روز گذشته قدرتمندترین و محبوب‌ترین سیاست‌مدار حزب دموکرات آمریکا با دوچرخه در شهر نیویورک رکاب زده و خود را به یکی از محله‌های فقیرنشین به نام کوئینز رساند تا کیفیت و ایمنی مسیر دوچرخه‌سواری را در راهبردی‌ترین شهر آمریکا از نزدیک بررسی کند؛ اقدامی که بازتاب‌های گسترده رسانه‌ای داشت.
۵۵آنلاین :

روز گذشته قدرتمندترین و محبوب‌ترین سیاست‌مدار حزب دموکرات آمریکا با دوچرخه در شهر نیویورک رکاب زده و خود را به یکی از محله‌های فقیرنشین به نام کوئینز رساند تا کیفیت و ایمنی مسیر دوچرخه‌سواری را در راهبردی‌ترین شهر آمریکا از نزدیک بررسی کند؛ اقدامی که بازتاب‌های گسترده رسانه‌ای داشت. ماجرا هنگامی جالب‌تر می‌شود که بدانیم وی، یک دختر ۲۸ ساله پورتوریکویی‌تبار به نام آلکساندریا اوکاسیو کورتز است که ماه گذشته در انتخابات مقدماتی حزب دموکرات آمریکا در نیویورک با پیروزی‌اش همه را شگفت‌زده کرد! چراکه رقیب ثروتمند و پرنفوذی به نام جو کراولی را از میان برداشت؛ سناتور پرقدرتی که تاکنون ۱۰ بار به کنگره راه یافته بود و از وی به‌عنوان رهبر آتی این حزب یاد می‌شد. 

جالب آنکه آقای کراولی برای پیروزی در این انتخابات بیش از سه میلیون دلار خرج کرد، درحالی‌که هزینه تبلیغاتی خانم اوکاسیو کورتز به 300 هزار دلار هم نرسید. 
حالا کورتز باید خود را مهیای انتخابات میان‌دوره‌ای در آبان امسال با آنتونی پاپاس، رقیب جمهوری‌خواهش، برای ورود به کنگره کند و در‌صورت پیروزی، جوان‌ترین زنی خواهد بود که به کنگره راه می‌یابد. 
خانم اوکاسیو کورتز از پوشش سلامت همگانی، شهریه رایگان دانشگاه‌ها، رعایت هنجارهای محیط‌زیستی و اصلاحات در سیستم عدالت کیفری حمایت می‌کند. وی در دانشگاه بوستون اقتصاد و روابط بین‌الملل خوانده است. او پس از فارغ‌التحصیلی برای کمک به خانواده‌اش به‌عنوان پیشخدمت کار کرد. او پس از پیروزی دونالد ترامپ تصمیم گرفت به‌عنوان یک فعال سوسیالیست و محیط‌زیستی، وارد سیاست شود و هر روز با نقد رفتارها و سیاست‌های ضدمحیط‌زیستی جمهوری‌خواهان و نیز منش ساده‌زیست خویش، بر شمار هواخواهانش می‌افزاید. 
امیدوارم سیاست‌مداران ایرانی هم از او الگو گرفته و تصمیم بگیرند به‌جای زدن حرف‌ها و شعارهای قشنگ، اندکی شبیه آن شعارها زندگی کرده، خودروهای دولتی و شخصی خود را به کناری نهاده و از دوچرخه یا وسایل حمل‌و‌نقل عمومی استفاده کرده و واقعا در بین مردم و مثل مردم 
زندگی کنند. 


منبع : شرق
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پوشایی، ثبات و پیش بینی پذیری

تدوین یک بودجه مناسب مستلزم رعایت قواعدی است که نظام بودجه ریزی ایران به دلایل مختلف فاقد این قواعد است. این یادداشت به دو جنبه مهم برای تدوین یک بودجه خوب می پردازد. ویژگی اول پوشایی سند بودجه و ویژگی دوم ثبات و پیش بینی پذیری بودجه از طریق اعمال قواعدمالی است که در ادامه به آنها اشاره می شود.

اتکای بودجه دولت به درآمدهای نفتی چگونه به تخریب رشد اقتصادی ایران منجر شده است؟

تجارب برخی از کشورهای در حال توسعه و تجربه ایران در دوره های مختلف زمانی حکایت از آن دارد که تخریب نظام مالی از حوزه بودجه دولت شروع شده و در گذر از سازوکارهای فرایندهای پولی، در حوزه بین الملل به بن بست منجر می شود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: می خواهید بدانید چه کسی و با چه هدفی داخل پاسپورت شما تراشه کار گذاشته؟

ویدیو: گوشه ای از اجرای همایون شجریان و تکتم

گوشه ای از اجرای همایون شجریان و تکتم، خواننده گروه سرود آوای همدم در موسسه خیریه توانبخشی همدم که ۴۰۰ دختر کم توان ذهنی را تحت پوشش دارد.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر