داستان‌‌هایی برای چهار فصل سال

شناسه خبر: 99980 سرویس: کتاب و شهر کتاب دوشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۶, ۰۴ : ۲۳ : ۰۰
داستان‌‌هایی برای چهار فصل سال
محمدرضا یوسفی، نویسنده و پژوهشگر ادبیات کودک و نوجوان، از تالیف 52 داستان کودک در قالب مجموعه «داستان‌های چهار فصل» و رمان نوجوان «سارا مغول‌ها می‌آیند» خبر داد.
۵۵آنلاین :

 

محمدرضا یوسفی، از تالیف مجموعه‌ای جدید  برای کودکان خبر داد و اظهار کرد: تابه‌حال مجموعه داستان‌های زیادی برای کودکان منتشر شده که غالبا ترجمه ـ تالیف بوده است ولی این مجموعه با عنوان «داستان‌های چهار فصل» جزء معدود کارهای مجموعه داستان تالیفی کودک در ایران است.
 
این نویسنده و پژوهشگر ادبیات کودک و نوجوان درباره این اثر توضیح داد: مجموعه «داستان‌های چهار فصل» شامل 52 داستان مستقل است و به گونه‌ای طراحی شده که برای هر هفته کودک یک داستان داشته باشد و هر 12 داستان‌ نیز برای یک فصل تقسیم‌بندی شده است. این مجموعه از سوی ویژه‌نشر منتشر می‌شود.
 
وی همچنین از تالیف رمانی برای نوجوانان خبر داد و گفت: کتاب «سارا مغول‌ها می‌آیند» رمان طنزی برای نوجوانان است که آن را برای چاپ به نشر شهر تحویل داده‌ام.

یوسفی درباره این رمان توضیح داد: در این رمان، معلم حکایتی را که در دوره مغول‌ها بیان می‌شده در کلاس درس روایت می‌کند. وقتی مغول‌ها به ایران حمله می‌کنند، به دلیل کشتاری که در ایران راه می‌اندازند، رعب و وحشت زیادی در دل مردم ایجاد می‌شود. بر اساس این حکایت روزی یکی از مغول‌ها در شهر نیشابور به مردی ایرانی برخورد می‌کند و چون وسیله‌ای برای کشتنش نداشته، دایره‌ای دور آن مرد می‌کشد و از او می‌خواهد همان‌جا بایستد تا شمشیرش را بیاورد و او را بکشد و در نهایت آن مرد را می‌کشد. براساس این روایت تاریخی، در این کتاب، داستانی امروزی بیان می‌شود و دختر نوجوانی به نام سارا که می‌‌خواهد در مسابقه داستان‌نویسی شرکت کند این داستان را می‌نویسد.
 
محمدرضا یوسفی از قصه‌نویسان پرکار ادبیات کودکان در سال 1332 در همدان متولد شد. وی تا به حال بیش از 200 عنوان کتاب برای گروه‌های مختلف سنی نوشته است. نخستین کتاب یوسفی با عنوان «سال تحویل شد» در ۱۳۵۷ منتشر شد. محور اصلی فعالیت‌های یوسفی داستان‌نویسی برای کودکان است اما در زمینه فیلم‌نامه، نمایشنامه و مباحث نظری ادبیات کودکان نیز آثاری دارد. «افسانه شیر سپیدیال» و «قصه یادگار زریران»، «افسانه بلیناس جادوگر» و «افسانه شیرین کارنامه اردشیر بابکان» از جمله آثار اوست.
 


منبع : ایبنا
برچسب ها
ادبیاتقصهکودک
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

کتابهای درسی ایران، کودکان را تن‌پرور بار میاورد

تحلیلی بر مقایسه محتوای کتاب اول دبستان سه کشور ایران، چین و آلمان

نقش تاریخ‌ساز بدن در زیست‌شناسی اجتماعی امروز

اگر از نظر تبارشناسی به تاریخ مفهوم بدن در دوران پیشامدرن در طب بقراطی نگاه کنیم، بدن تابع طبایع، انعطاف‌پذیر در مقابل تأثیرات محیط طبیعی و حتی نیروهای نامحسوس سماواتی در نظر گرفته می‌شد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است

ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است او عاشق مسی و رونالدو است و سعی کرده فنون هر دو را ترکیب کرده و در مهارت خود تلفیق کند.

ویدیو: ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون

ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون برای عبور از موانع و سد، تا بتوانند در بالادست به راحتی تخم ریزی کنند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر