نتیجه‌ای یافت نشد.

داستان‌‌هایی برای چهار فصل سال

شناسه خبر: 99980 سرویس: کتاب و شهر کتاب دوشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۶, ۰۴ : ۲۳ : ۰۰
داستان‌‌هایی برای چهار فصل سال
محمدرضا یوسفی، نویسنده و پژوهشگر ادبیات کودک و نوجوان، از تالیف 52 داستان کودک در قالب مجموعه «داستان‌های چهار فصل» و رمان نوجوان «سارا مغول‌ها می‌آیند» خبر داد.
۵۵آنلاین :

 

محمدرضا یوسفی، از تالیف مجموعه‌ای جدید  برای کودکان خبر داد و اظهار کرد: تابه‌حال مجموعه داستان‌های زیادی برای کودکان منتشر شده که غالبا ترجمه ـ تالیف بوده است ولی این مجموعه با عنوان «داستان‌های چهار فصل» جزء معدود کارهای مجموعه داستان تالیفی کودک در ایران است.
 
این نویسنده و پژوهشگر ادبیات کودک و نوجوان درباره این اثر توضیح داد: مجموعه «داستان‌های چهار فصل» شامل 52 داستان مستقل است و به گونه‌ای طراحی شده که برای هر هفته کودک یک داستان داشته باشد و هر 12 داستان‌ نیز برای یک فصل تقسیم‌بندی شده است. این مجموعه از سوی ویژه‌نشر منتشر می‌شود.
 
وی همچنین از تالیف رمانی برای نوجوانان خبر داد و گفت: کتاب «سارا مغول‌ها می‌آیند» رمان طنزی برای نوجوانان است که آن را برای چاپ به نشر شهر تحویل داده‌ام.

یوسفی درباره این رمان توضیح داد: در این رمان، معلم حکایتی را که در دوره مغول‌ها بیان می‌شده در کلاس درس روایت می‌کند. وقتی مغول‌ها به ایران حمله می‌کنند، به دلیل کشتاری که در ایران راه می‌اندازند، رعب و وحشت زیادی در دل مردم ایجاد می‌شود. بر اساس این حکایت روزی یکی از مغول‌ها در شهر نیشابور به مردی ایرانی برخورد می‌کند و چون وسیله‌ای برای کشتنش نداشته، دایره‌ای دور آن مرد می‌کشد و از او می‌خواهد همان‌جا بایستد تا شمشیرش را بیاورد و او را بکشد و در نهایت آن مرد را می‌کشد. براساس این روایت تاریخی، در این کتاب، داستانی امروزی بیان می‌شود و دختر نوجوانی به نام سارا که می‌‌خواهد در مسابقه داستان‌نویسی شرکت کند این داستان را می‌نویسد.
 
محمدرضا یوسفی از قصه‌نویسان پرکار ادبیات کودکان در سال 1332 در همدان متولد شد. وی تا به حال بیش از 200 عنوان کتاب برای گروه‌های مختلف سنی نوشته است. نخستین کتاب یوسفی با عنوان «سال تحویل شد» در ۱۳۵۷ منتشر شد. محور اصلی فعالیت‌های یوسفی داستان‌نویسی برای کودکان است اما در زمینه فیلم‌نامه، نمایشنامه و مباحث نظری ادبیات کودکان نیز آثاری دارد. «افسانه شیر سپیدیال» و «قصه یادگار زریران»، «افسانه بلیناس جادوگر» و «افسانه شیرین کارنامه اردشیر بابکان» از جمله آثار اوست.
 


منبع : ایبنا
برچسب ها
ادبیاتقصهکودک
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

اقتصاد از قوه قضائیه چه می خواهد؟

از جذابیت های ایران امروز یکی این است که آنچه فرنگی ها در کتاب های تاریخ می خوانند ما به چشم دیده و به گوش می شنویم.

آمارها چه تصویری از نرخ رشد فقر ارائه می کنند؟

برخورداری افراد از عدالت اقتصادی همواره یکی از دغدغه های اصلی سیاستگذاران اقتصادی در کشور بوده است، گام اول در این راستا داشتن برآوردی دقیق از تعداد فقرا و شناسایی ویژگی های گروه های فقیر است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال

دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال ◽️یک کهنه سرباز پس از 75 سال با معشوقه خود در زمان جنگ دوم جهانی روبه رو شد. در سال پایانی جنگ جهانی دوم، 1944 میلادی، کارا تروی رابینز آمریکایی که برای جنگ در مقابل ارتش نازی عازم فرانسه شده بود در شمال شرقی فرانسه عاشق ژانی پیرسون، 18 ساله شد. ◽️ اما سرانجام رابینسون که در آن زمان 24 سال داشت ناگزیر به جبهه شرق اعزام شد

ویدیو : یک بیماری که به تازگی از سوی سازمان بهداشت جهانیWHO شناسایی شده است!

یک بیماری که به تازگی از سوی #سازمان_بهداشت_جهانیWHO شناسایی شده است! #فرسودگی_شغلی یا #کارزدگی این بیماری قرار است در سال ۲۰۲۲ به رسمیت شناخته شود.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر