نتیجه‌ای یافت نشد.

خیران 228 مدرسه در سیستان و بلوچستان ساختند

شناسه خبر: 168864 سرویس: NGO ، گوناگون پنجشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۸, ۱۷ : ۱۷ : ۰۰
خیران 228 مدرسه در سیستان و بلوچستان ساختند
رئیس مجمع خیران مدرسه ساز سیستان و بلوچستان گفت: خیران نیک اندیش سال گذشته 629 کلاس درس در قالب 228 مدرسه در این استان ساخته و تحویل آموزش و پرورش دادند.
۵۵آنلاین :

رئیس مجمع خیران مدرسه ساز سیستان و بلوچستان گفت: خیران نیک اندیش سال گذشته 629 کلاس درس در قالب 228 مدرسه در این استان ساخته و تحویل آموزش و پرورش دادند.

اسدالله سیرجانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مدارس ساخته شده این مدت توسط خیران شامل 36 هزار و 112 مترمربع است که برای ساخت آنها 62 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.
وی افزود: مدارس ساخته شده این مدت خیران در سیستان و بلوچستان 85 درصد طرح های این حوزه را شامل می شود.
رئیس مجمع خیران مدرسه ساز سیستان و بلوچستان گفت: همچنین 322 مدرسه با هزار و 358 کلاس درس توسط خیران در این استان در دست ساخت است.
سیرجانی اضافه کرد : زیربنای مدارس در دست ساخت خیری سیستان و بلوچستان 95 هزار و 80 متر مربع می شود که برای ساخت آنها 97 میلیارد تومان اعتبار مدنظر قرار گرفته است.
وی افزود: هم اینک 351 خیر عضو مجمع خیران مدرسه ساز سیستان و بلوچستان هستند.
سیرجانی خاطر نشان کرد: از آنجایی که آموزش، دانش اندوزی و بالندگی شایسته فرزندان این دیار کهن است این مجمع با همکاری اداره کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان تمام تلاش خود را در جذب کمک های خیران مدرسه ساز بکار گرفته تا شاهد درخشش بیش از پیش کودکان این دیار باشیم.
به گفته مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان این استان با توجه به نرخ بالای موالید و جذب بازماندگان از تحصیل همچنان با وجود همه اقدامات مطلوب انجام گرفته در مدرسه سازی به پنج هزار کلاس درس جدید نیاز دارد.
علیرضا راشکی افزود: از مجموع 18 هزار و 954 کلاس درس در سیستان و بلوچستان، 10 هزار و 528 کلاس درس نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم سازی است.
به گزارش ایرنا استان سیستان و بلوچستان با وسعتی حدود 188 هزار و 222 کیلومترمربع (معادل 5/11 درصد مساحت کشور) و بیش از 2 میلیون و 775 هزار نفر جمعیت پهناورترین استان کشور محسوب می شود.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

اقتصاد از قوه قضائیه چه می خواهد؟

از جذابیت های ایران امروز یکی این است که آنچه فرنگی ها در کتاب های تاریخ می خوانند ما به چشم دیده و به گوش می شنویم.

آمارها چه تصویری از نرخ رشد فقر ارائه می کنند؟

برخورداری افراد از عدالت اقتصادی همواره یکی از دغدغه های اصلی سیاستگذاران اقتصادی در کشور بوده است، گام اول در این راستا داشتن برآوردی دقیق از تعداد فقرا و شناسایی ویژگی های گروه های فقیر است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال

دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال ◽️یک کهنه سرباز پس از 75 سال با معشوقه خود در زمان جنگ دوم جهانی روبه رو شد. در سال پایانی جنگ جهانی دوم، 1944 میلادی، کارا تروی رابینز آمریکایی که برای جنگ در مقابل ارتش نازی عازم فرانسه شده بود در شمال شرقی فرانسه عاشق ژانی پیرسون، 18 ساله شد. ◽️ اما سرانجام رابینسون که در آن زمان 24 سال داشت ناگزیر به جبهه شرق اعزام شد

ویدیو : یک بیماری که به تازگی از سوی سازمان بهداشت جهانیWHO شناسایی شده است!

یک بیماری که به تازگی از سوی #سازمان_بهداشت_جهانیWHO شناسایی شده است! #فرسودگی_شغلی یا #کارزدگی این بیماری قرار است در سال ۲۰۲۲ به رسمیت شناخته شود.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر