نتیجه‌ای یافت نشد.

خیران 228 مدرسه در سیستان و بلوچستان ساختند

شناسه خبر: 168864 سرویس: NGO ، گوناگون پنجشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۸, ۱۷ : ۱۷ : ۰۰
خیران 228 مدرسه در سیستان و بلوچستان ساختند
رئیس مجمع خیران مدرسه ساز سیستان و بلوچستان گفت: خیران نیک اندیش سال گذشته 629 کلاس درس در قالب 228 مدرسه در این استان ساخته و تحویل آموزش و پرورش دادند.
۵۵آنلاین :

رئیس مجمع خیران مدرسه ساز سیستان و بلوچستان گفت: خیران نیک اندیش سال گذشته 629 کلاس درس در قالب 228 مدرسه در این استان ساخته و تحویل آموزش و پرورش دادند.

اسدالله سیرجانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مدارس ساخته شده این مدت توسط خیران شامل 36 هزار و 112 مترمربع است که برای ساخت آنها 62 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.
وی افزود: مدارس ساخته شده این مدت خیران در سیستان و بلوچستان 85 درصد طرح های این حوزه را شامل می شود.
رئیس مجمع خیران مدرسه ساز سیستان و بلوچستان گفت: همچنین 322 مدرسه با هزار و 358 کلاس درس توسط خیران در این استان در دست ساخت است.
سیرجانی اضافه کرد : زیربنای مدارس در دست ساخت خیری سیستان و بلوچستان 95 هزار و 80 متر مربع می شود که برای ساخت آنها 97 میلیارد تومان اعتبار مدنظر قرار گرفته است.
وی افزود: هم اینک 351 خیر عضو مجمع خیران مدرسه ساز سیستان و بلوچستان هستند.
سیرجانی خاطر نشان کرد: از آنجایی که آموزش، دانش اندوزی و بالندگی شایسته فرزندان این دیار کهن است این مجمع با همکاری اداره کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان تمام تلاش خود را در جذب کمک های خیران مدرسه ساز بکار گرفته تا شاهد درخشش بیش از پیش کودکان این دیار باشیم.
به گفته مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان این استان با توجه به نرخ بالای موالید و جذب بازماندگان از تحصیل همچنان با وجود همه اقدامات مطلوب انجام گرفته در مدرسه سازی به پنج هزار کلاس درس جدید نیاز دارد.
علیرضا راشکی افزود: از مجموع 18 هزار و 954 کلاس درس در سیستان و بلوچستان، 10 هزار و 528 کلاس درس نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم سازی است.
به گزارش ایرنا استان سیستان و بلوچستان با وسعتی حدود 188 هزار و 222 کیلومترمربع (معادل 5/11 درصد مساحت کشور) و بیش از 2 میلیون و 775 هزار نفر جمعیت پهناورترین استان کشور محسوب می شود.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

استدلال‌هاي واهي براي توسعه‌نيافتگي

واکاوي سه دوره تاريخي که اجازه نداد کمر اقتصاد بشکند

اتحادیه: خرید طلای آب شده از سوی مردم غیر مجاز نیست

به واحدهای صنفی اعلام شده تا از خرید و فروش طلای آب شده و شمش طلا با افراد عادی که فعالیت صنفی در حوزه طلا ندارند پرهیز شود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر