نتیجه‌ای یافت نشد.

خوراکی‌های سرشار از پروتئین

شناسه خبر: 169271 سرویس: گوناگون ، سبک زندگی يكشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۸, ۴۳ : ۲۰ : ۰۰
خوراکی‌های سرشار از پروتئین
پروتئین به بازسازی عضلات، سیر نگه‌داشتن و پیشگیری از پوکی‌استخوان کمک می‌کند. بزرگسالان به‌طور متوسط برای هر کیلوگرم وزن خود نیاز به ۸/۰گرم پروتئین روزانه دارند.اگر به‌دنبال افزایش پروتئین مصرفی روزانه هستید می‌توانید این غذاها را به رژیمتان اضافه کنید. پروتئین کلید یک رژیم غذایی سالم است. پروتئین به بازسازی عضلات، سیر نگه‌داشتن و پیشگیری از پوکی‌استخوان کمک می کند. بزرگسالان به‌طور متوسط برای هر کیلوگرم وزن خود نیاز به ۸/۰گرم پروتئین روزانه دارند.یک عدد تخم‌مرغ حاوی ۶ تا ۷ گرم پروتئین است. اگر می‌خواهید مصرف روزانه پروتئین خود را بالاتر ببرید به شما مواد غذایی‌ای را معرفی می‌کنیم که نسبت به تخم‌مرغ پروتئین بیشتری دارند.سایر منابع غذایی که بیشتر از تخم‌مرغ پروتئین دارند عبارتنداز:
۵۵آنلاین :

ماست

پروتئین ماست زیاد است. یک لیوان ماست بدون چربی حاوی 24 گرم پروتئین است که با 4 عدد تخم‌مرغ برابری می‌کند. مصرف ماست یک روش یاده برای افزایش پروتئین خالص به رژیم غذایی است.

عدس

یک وعده عدس حاوی 18 گرم پروتئین است و یک سوم آهن مورد نیاز روزانه بدن را تامین کرده و 15 گرم فیبر دارد. متخصصان تغذیه از عدس به‌عنوان یک ترفند برای افزودن پروتئین به رژیم غذایی استفاده می‌کنند.

 

دانه کدو تنبل یک پروتئین گیاهی قدرتمند است. یک لیوان دانه کدو تنبل خشک شده حاوی 10 گرم پروتئین است. دانه کدو تنبل منبع عالی منیزیم، ویتامین K ، آهن ، ری و مس است. می‌توانید این دانه‌ها را به سالاد اضافه کنید یا در کیک بریزید. یا با نمک تست کرده و به‌عنوان میان وعده مصرف کنید.


منبع : آ رمان امروز
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

آینده‌پژوهی ایران و اکوسیستم استارتاپی

شناخت مسائل مربوط به آینده کشورها، پیش‌بینی سناریوهای محتمل در حوزه‌های مختلف و تحلیل تغییرات پیش‌رو، به امری بسیار مهم و اساسی برای کشورهای جهان تبدیل شده است. اهمیت این مباحث آن‌چنان است که در کشورهای پیشرفته سال‌های درازی است رشته‌های مرتبط با آینده‌پژوهی

در گرماگرم خشم‌هاي روزمره

...مي‌توان آن را با سطح مهارتي مورد نياز براي هدايت يک جت پيشرفته مقايسه کرد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر