نتیجه‌ای یافت نشد.

خوراکی‌های سرشار از پروتئین

شناسه خبر: 169271 سرویس: گوناگون ، سبک زندگی يكشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۸, ۴۳ : ۲۰ : ۰۰
خوراکی‌های سرشار از پروتئین
پروتئین به بازسازی عضلات، سیر نگه‌داشتن و پیشگیری از پوکی‌استخوان کمک می‌کند. بزرگسالان به‌طور متوسط برای هر کیلوگرم وزن خود نیاز به ۸/۰گرم پروتئین روزانه دارند.اگر به‌دنبال افزایش پروتئین مصرفی روزانه هستید می‌توانید این غذاها را به رژیمتان اضافه کنید. پروتئین کلید یک رژیم غذایی سالم است. پروتئین به بازسازی عضلات، سیر نگه‌داشتن و پیشگیری از پوکی‌استخوان کمک می کند. بزرگسالان به‌طور متوسط برای هر کیلوگرم وزن خود نیاز به ۸/۰گرم پروتئین روزانه دارند.یک عدد تخم‌مرغ حاوی ۶ تا ۷ گرم پروتئین است. اگر می‌خواهید مصرف روزانه پروتئین خود را بالاتر ببرید به شما مواد غذایی‌ای را معرفی می‌کنیم که نسبت به تخم‌مرغ پروتئین بیشتری دارند.سایر منابع غذایی که بیشتر از تخم‌مرغ پروتئین دارند عبارتنداز:
۵۵آنلاین :

ماست

پروتئین ماست زیاد است. یک لیوان ماست بدون چربی حاوی 24 گرم پروتئین است که با 4 عدد تخم‌مرغ برابری می‌کند. مصرف ماست یک روش یاده برای افزایش پروتئین خالص به رژیم غذایی است.

عدس

یک وعده عدس حاوی 18 گرم پروتئین است و یک سوم آهن مورد نیاز روزانه بدن را تامین کرده و 15 گرم فیبر دارد. متخصصان تغذیه از عدس به‌عنوان یک ترفند برای افزودن پروتئین به رژیم غذایی استفاده می‌کنند.

 

دانه کدو تنبل یک پروتئین گیاهی قدرتمند است. یک لیوان دانه کدو تنبل خشک شده حاوی 10 گرم پروتئین است. دانه کدو تنبل منبع عالی منیزیم، ویتامین K ، آهن ، ری و مس است. می‌توانید این دانه‌ها را به سالاد اضافه کنید یا در کیک بریزید. یا با نمک تست کرده و به‌عنوان میان وعده مصرف کنید.


منبع : آ رمان امروز
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

امتحان الهی فقط برای مردم است؟

کاش در این فصل امتحان الهی این نهادهای که برای کار فرهنگی بودجه گرفتند هم، بخشی از بودجه‌ها خود را به دولت بر می‌گردانند تا آن پول صرف خدمات برای مردم شود.

خرافه ایرانی از تعطیلات

اگرچه برخی ایران را بهشت تعطیلات کاری می‌دانند، اما استفاده از ۳ شاخص «تعطیلات رسمی»، «تعطیلات آخر هفته» و «مجموع تعطیلات» نشان می‌دهد ایران نه‌تنها بهشت تعطیلات نیست، بلکه به لحاظ تعداد روز تعطیلی، در قعر جدول رتبه‌بندی جهانی قرار دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر