خطر صاعقه و سیلاب در جنوب شرق/ به کوهستان نروید

شناسه خبر: 183010 سرویس: توسعه ، گوناگون شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۸, ۲۹ : ۲۳ : ۰۰
خطر صاعقه و سیلاب در جنوب شرق/ به کوهستان نروید
سازمان هواشناسی نسبت به خطر وقوع صاعقه و برق گرفتگی، سیلاب ناگهانی در مسیل ها و رودخانه های فصلی و ایجاد خسارت بر اثر باد شدید تا اواخر وقت امروز در برخی مناطق کشور هشدار داد.
۵۵آنلاین :

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: طی سه روز آینده در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در نیمه جنوبی کرمان، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، شمال هرمزگان و نیمه جنوبی فارس رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و در استان‌های ساحلی دریای خزر و خراسان شمالی رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باید شدید پیش بینی می‌شود.

احد وظیفه افزود: فردا و پس فردا هم در ساعات بعدازظهر و اوایل شب برای شمال آذربایجان غربی و برخی مناطق مرکزی و شمالی آذربایجان شرقی رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و گاهی وزش باد پیش بینی شده است.

وی با اعلام مخاطره رگبار و رعد و برق شدید و وزش باد شدید موقت از بعدازظهر تا اواخر وقت امروز در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، شرق و جنوب شرق فارس، جنوب و جنوب غرب استان کرمان و شمال و شرق هرمزگان هشدار داد این وضعیت خطر وقوع صاعقه و برق گرفتگی، سیلاب ناگهانی در مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی و ایجاد خسارت بر اثر باد شدید را به همراه دارد لذا به هموطنان عزیز توصیه می‌کنیم از تردد و توقف در کنار مسیل‌ها و رودخانه فصلی خودداری کرده و به منظور جلوگیری از برق گرفتگی از تردد در مناطق کوهستانی و مرتفع خودداری کنند.


منبع : مهر
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

زنان و کودکان چقدر از بحران‌های زیست‌محیطی آسیب می‌بینند؟

«تاثیر تغییراقلیم روی آن بخشی از جامعه که به منابعی طبیعی وابسنگی دارد، بیشتر است. این افراد معمولا ظرفیت واکنش دادن به حوادث طبیعی مثل خشکسالی، سیل و طوفان را ندارند. زنان معمولا در شرایط فقر با خطرات بیشتری از گرمایش جهانی روبرو می‌شوند و اکثر جمعیت فقیر جهان را هم زنان تشکیل می‌دهند.»

ایران برنده نهایی قدرت‌نمایی در خاورمیانه

موسسه بین‌المللی مطالعات استراتژیک مستقر در لندن در یک گزارش مفصل استدلال کرده است که ایران بازی ژئوپلیتیک و ژئواستراتژیک منطقه را به سود خود رقم زده است

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ نمایش شیر شعله‌ور هولوگرامی در مراسم افتتاح ورزشگاهی در بوئنوس‌آیرس

ویدئو؛ روسیه در شوک؛ استاد دانشگاه دوستش را ارّه کرد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر