خرید کاغذ باطله به قیمت ۷ هزار دلار

شناسه خبر: 195202 سرویس: توسعه ، اقتصادی ، گوناگون سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸, ۵۷ : ۱۹ : ۰۰
خرید کاغذ باطله به قیمت ۷ هزار دلار
رئيس پليس آگاهي تهران بزرگ از دستگيري کلاهبرداري که در ازاي خريد ارز، اقدام به تحويل کاغذ باطله به فروشندگان کرده بود، خبر داد.
۵۵آنلاین :

سردار عليرضا لطفي دراين‌باره گفت: در تاريخ بيست و هشتم شهريورماه با دستور مقام قضائي پرونده‌اي با موضوع کلاهبرداري به دايره مبارزه با جعل و کلاهبرداري پليس آگاهي تهران بزرگ ارجاع شد و مالباخته که داراي مغازه‌اي در جزيره کيش بود، پس از حضور در دايره مبارزه با جعل و کلاهبرداري اين پليس در اظهارت خود به کارآگاهان، گفت که در مغازه حضور داشته و مردي با شلوار کردي که مدعي بوده عراقي است به‌همراه يک زن براي خريد به مغازه‌اش آمده و پس از خريد و کمي گفت‌وگو با هم اين مرد مدعي شده که در کار خريد و فروش ارز است و مي‌تواند ارز را به قيمت بيشتر از قيمت واقعي بازار از شاکي خريداري کرده و در ازاي آن پول نقد پرداخت کند. شاکي نيز با ادامه گفت‌وگوها فريب اين مرد را خورده و بنا شده تا در تهران هفت هزار دلار را به متهم با قيمت بالاتر از بازار بفروشد.وي ادامه داد: در روز قرار، شاکي به‌همراه 7هزار دلار به محل قرار در اتوبان اشرفي اصفهاني رفته و مرد عراقي نيز به‌همراه سه نفر ديگر در محل حاضر شده و دلارها را تحويل گرفته و در ازاي آن يک چمدان شيشه‌اي و چوبي که حاوي اسکناس 10هزارتوماني نو و بسته‌بندي شده بوده به وي تحويل داده‌اند، اين افراد حتي براي اطمينان بيشتر شاکي چند بسته اسکناس را نيز به او نشان داده‌ و پس از اطمينان شاکي محل را ترک کرده‌اند. تا اينکه پس از رفتن چهار نفر، شاکي اقدام به بررسي اسکانس‌ها کرده که متوجه شده زير تمام آنها کاغذها و اوراق باطله قرار دارد و خبري از پول نيست.رئيس پليس آگاهي تهران بزرگ با اشاره به آغاز رسيدگي‌ها در اين پرونده گفت: در پايش‌هاي اطلاعاتي متهم اصلي پرونده و همسرش به علاوه سه همدست ديگر وي شناسايي شدند و مشخص شد که کليه متهمان اهل و ساکن شهرستان اروميه هستند. همچنين مشخص شد که اين فرد با همدستي يکديگر در چندين نوبت در شهر تهران و ساير استان‌ها اقدام به کلاهبرداري به همين شيوه کرده‌اند که با اخذ نيابت قضائي تيمي از کارآگاهان پليس آگاهي به شهرستان اروميه اعزام و موفق شدند متهم اصلي پرونده را دستگير و براي ادامه تحقيقات پليسي به تهران منتقل کنند.لطفي با اشاره به اينکه در اين پرونده متهمان 15 ميليارد ريال کلاهبرداري کرده‌اند، افزود: با دستور قضائي متهم پرونده براي کشف ساير جرائم مشابه و دستگيري همدستانش در اختيار پليس آگاهي پايتخت قرار دارد.


منبع : آرمان ملی
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

گرگ های اقتصاد

کسانی می گویند در کشورهایی که به صورت سنتی در آن ها کشاورزی رواج داشته است بر خلاف آن هایی که در گذشته دامدار بوده اند, نگاه های متفاوتی نسبت به گرگ وجود دارد, دسته نخست گرگ را مثبت تصویر می کنند, زیرا بقیه حیواناتی را که به مزارع آن ها آسیب می زدند و محصولاتشان را ضایع می کردند می خورد و به نوعی نگهبان کشاورزان به حساب می آمد, اما دسته دوم به دلایل روشن چندان دل خوشی از گرگ ها نداشتند, زیرا دارایی شان را از بین می برد. فارغ از صحت و سقم چنین ادعاهایی امروز آن قدر فرهنگ ها در هم شده اند که در هر کشوری با هر پیشینه ای همه جنس دیدگاهی پیدا می شود.

می‌ترسند کلاه سرشان برود!

آنقدر بازار ایران بی‌در و پیکر است که وقتی بنزین گران می‌شود، ماشین هم گران می‌شود. در این بازار از مردم چه انتظاری می‌شود داشت. در بازار بی‌اعتمادی نمی‌شود دنبال اعتماد گشت.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: قطع اینترنت و ماجرای اینترنت ملی

ویدئو : چرا موتورهای جستجو گر ایرانی، پاسخگوی نیازهای مردم نبود؟

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر