نتیجه‌ای یافت نشد.

خرید تضمینی ملخ صحرایی راه حل مبارزه علمی با آفت است؟

شناسه خبر: 176409 سرویس: گوناگون يكشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸, ۳۹ : ۱۱ : ۰۰
خرید تضمینی ملخ صحرایی راه حل مبارزه علمی با آفت است؟
سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور گفت: اکنون با تغییر آب و هوا در کشور، ملخ‌ها شرایط مناسبی برای تغذیه و تخم ریزی در ایران ندارند که طبق جهت باد، پیش بینی می‌شود به سمت هند و پاکستان هجوم آوردند.
۵۵آنلاین :

سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور گفت: اکنون با تغییر آب و هوا در کشور، ملخ‌ها شرایط مناسبی برای تغذیه و تخم ریزی در ایران ندارند که طبق جهت باد، پیش بینی می‌شود به سمت هند و پاکستان هجوم آوردند.

محمدرضا میر در خصوص آخرین سطح مبارزه با ملخ‌های صحرایی اظهار کرد: از هفتم بهمن سال گذشته تا صبح روز جای، طی ۱۵۳ ریزش، بالغ بر ۵۳۱ هزارو ۸۸۰ هکتار مبارزه بر علیه ملخ‌های صحرایی در هشت استان به روش‌های زمینی و هوایی صورت گرفته است.


وی در پاسخ به این سوال که کدام استان بیشترین سطح مبارزه را دارد، ادامه داد: به ترتیب استان‌های سیستان و بلوچستان با سطحی معادل ۱۴۱ هزار هکتار، کرمان ۱۲۷ هزار هکتار، هرمزگان ۱۱۱ هزار هکتار، بوشهر ۸۶ هزار هکتار، فارس ۲۴ هزار هکتار، کهکلویه و بویر احمر ۴ هزار هکتار و خراسان جنوبی ۱۹۵ هکتار مبارزه در آن‌ها صورت گرفته است.


سخنگوی سازمان حفظ نباتات خاطر نشان کرد: ریزش و هجوم ملخ‌ها به کشور نسبت به یک ماه گذشته کاهش یافته اما طبق پیش بینی‌های سازمان فائو طی چند روز آینده شاهد هجوم جدید دسته جات ملخ به کشور خواهیم بود.


میر در ادامه افزود: اکنون شرایط آب و هوایی کشور برای تغذیه و تخم ریزی ملخ‌ها مناسب نیست به همین دلیل، دسته جات جدید ملخ پس از ورود به ایران و بررسی شرایط، به کشورهای هند و پاکستان هجوم خواهند برد همچنین ملخ‌ها نسبت به جهت باد مسیر نهایی خود را انتخاب می‌کنند که طبق پیش بینی‌های سازمان هواشناسی، جهت باد از ایران به سمت هند طی چند روز آینده افزایش خواهد یافت.


وی خاطر نشان کرد: امیدوار هستیم که مبارزه با ملخ صحرایی در هند و پاکستان، همچو ایران خوب و به موقع صورت گیرد که این نوع از ملخ به کشورهای دیگری هجوم نبرند و نسل آن‌ها تا پایان سال جاری به حداقل برسد.


سخنگوی سازمان حفظ نباتات با بیان اینکه خرید تضمینی ملخ یک روش غیر فنی برای مبارزه است عنوان کرد: این روش و روش‌های مشابه غیر فنی هستند و سازمان حفظ نباتات دخالتی در این موضوع ندارد چراکه این سازمان وظیفه مبارزه‌های فنی و شیمیایی را برعهده دارد.


منبع : خبر
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

دیدن «دیوها» که کاری ندارد.

در این میان اما راننده‌ای هم در شهر قزوین پیدا می‌شود که روی شیشه خودروی خود نوشته: «کرایه نداری برو، حلالت نگو ندارم، برو بسلامت»

آینده‌پژوهی ایران و اکوسیستم استارتاپی

شناخت مسائل مربوط به آینده کشورها، پیش‌بینی سناریوهای محتمل در حوزه‌های مختلف و تحلیل تغییرات پیش‌رو، به امری بسیار مهم و اساسی برای کشورهای جهان تبدیل شده است. اهمیت این مباحث آن‌چنان است که در کشورهای پیشرفته سال‌های درازی است رشته‌های مرتبط با آینده‌پژوهی

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر