خانه سیل زدگان و کالای ایرانی

شناسه خبر: 170457 سرویس: توسعه ، سیاست ، اقتصادی ، گوناگون چهارشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۴۶ : ۱۳ : ۰۰
خانه سیل زدگان و کالای ایرانی
تمام کارخانه‌هایی که وسایل ایرانی تولید می‌کنند، می‌توانند نمایندگی‌هایی در شهرهای سیل زده تاسیس کنند و با دادن تسهیلات مناسب به سیل زدگان، کالاهای زندگی آنها را تامین کنند.
۵۵آنلاین :

سیل که آمد هم خانه را برد هم اسباب آن را و مردم سیل زده این روزها هم دغدغه‌ خانه دارند هم اسباب آن را. چه باید کنند؟ در زمانه‌ای که اداره یک زندگی ساده سخت است، ساختن دوباره یک زندگی زیر آب رفته، بیشتر شبیه یک رویاست.

تصور کنید سقفی بالای سرتان بود، فرشی به زیر پا اما الان هیچ نمانده است، شما مانده‌اید، روزهای پیش رو.

دولت قول مساعد به سیل‌زدگان داده است. رییس جمهور روحانی گفت که تا آخر در کنار این خانواده‌ها هست. با کمک دولت اما شاید تنها سقف خانه‌ها برپا شود. با وسایل آب برده چه باید کرد؟

مگر نه اینکه قرار است که از کالاهای داخلی حمایت کنیم؟ مگر نه اینکه قرار است چرخ تولید را بچرخانیم؟ چه فرصتی بهتر از این. سیل زدگان احتیاج به وسایل زندگی دارند. تلویزیون، یخچال، گاز و ....  آنها دیگر قابل استقاده نیست. آنها لنگ این وسایل ابتدایی زندگی هستند.

تولید کنندگان داخلی به صحنه بیایند و این خانه‌ها پُر کنند.

تمام کارخانه‌هایی که وسایل ایرانی تولید می‌کنند، می‌توانند نمایندگی‌هایی در شهرهای سیل زده تاسیس کنند و با دادنتسهیلات مناسب به سیل زدگان، کالاهای زندگی آنها را تامین کنند.

حضور این کارخانه‌ها در مناطق سیل‌زده، زدن دو نشان با یک تیر است. هم دل این بندگان خدا را شاد می‌کنند هم کارخانه‌ خودشان رونق می‌گیرد.

نباید خودمان را گول بزنیم. هنوز بسیاری از مردم به کالاهای ایرانی اطمینان ندارند و بر این باور هستند که کیفیت آنها از کالاهای مشابه خارجی پایین تر است. تولید کنندگان اما می‌گویند کیفیت تولیداتشان اگر بالاتر نباشد، پایین تر نیست.

با توجه به این نگاه چه باید کرد؟ در این بازار پر تلاطم و پر رقابت چه باید کرد؟ تنها راه ترغیب مصرف کنندگان ایرانی برای استفاده از کالای ایرانی است. وقتی قیمت کالای داخلی و خارجی تقریبا برابر است، نمی‌شود، چگونه می‌شود مصرف‌کنندگان را راضی به استفاده از کالای ایرانی کرد؟

تنها راه رونق تولید، دادن تسهیلات به مصرف‌کنندگان است. قدرت خرید مردم به شدت پایین آمده است پس بهتر است تولیدکنندگان داخلی سعی کنند به مردم برای خرید اجناس خود کمک کنند.

خیلی از پدران و مادران در فکر خرید جهیزیه برای دختران خود هستند. کارخانه‌های ایرانی با آغوش باز از این پدران استقبال کنند و شرایطی را فراهم کنند تا آنها خانه دختر خود را با وسایل ایرانی پر کنند.

با حلوا حلوا کردن، هیچ دهانی شیرین نمی‌شود. تولید کنندگان ایرانی تنها باید مصرف کنندگان را با لطایف الحیل به سمت خود بکشند.

با این تصمیم بخشی از مشکلات حل می‌شود و هم چرخ تولید می‌چرخد هم چرخ زندگی.


منبع : عصر ایران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سیاست غیردلاری برای کنترل دلار

محدودیت تراکنش‌های بانکی ترمز بازار ارز را کشید

انتخابات و آنچه آقای «علم الهدی» نمی‌داند

«با آن که جمهوری اسلامی یک قلعۀ ایمن است اما دشمن می تواند از دروازۀ بزرگ انتخابات و مردم‌سالاری به آن نفوذ کند.» اما آیا در کلانِ نظام، هم به انتخابات می توان این گونه نگریست؟ یا دغدغه مهم تری هم باید لحاظ شود. در این یادداشت به آن دغدغۀ بزرگ تر اشاره شده است...

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: استرالیا در آتش؛ شعله‌های سرکش همچنان زبانه می‌کشد

ویدئو؛ نطق پروانه سلحشوری: به‌جز اقلیتی برخوردار بقیه مردم را رها کرده‌ایم

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر