حکم کودک هنگ‌کنگی که پرچم چین را به آتش کشید صادر شد

شناسه خبر: 202223 سرویس: توسعه ، سیاست ، گوناگون شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸, ۵۲ : ۱۹ : ۰۰
حکم کودک هنگ‌کنگی که پرچم چین را به آتش کشید صادر شد
رادیو RTHK اعلام کرد، یکی از دادگاه‌های هنگ‌کنگ دختر ۱۳ ساله‌ای را که در جریان اعتراضات ضد دولتی پرچم چین را به آتش کشیده بود به گذراندن جلسات مشاوره گروهی محکوم کرد و وی را به مدت یک سال مورد عفو مشروط قرار داد.
۵۵آنلاین :

 

این دختر ۱۳ ساله که در جریان یکی از اعتراضات ضد پکن در ماه سپتامبر پرچم چین را به آتش کشیده بود، به هتک حرمت پرچم کشور چین اعتراف کرد. هنگ‌کنگ بی‌حرمتی به نمادها و پرچم‌های ملی را غیرقانونی اعلام کرده است؛ جرمی که سه سال حبس به همراه دارد.

گرچه مقامات چین در تلاشند تا وطن‌پرستی بزرگ‌تری را در میان شهروندان هنگ‌کنگی به وجود آورند، اما آن‌ها با واکنش شدید معترضان مواجه شده‌اند؛ معترضانی که پکن را به زیر پای گذاشتن آزادی‌های وعده داده شده به هنگ‌کنگ در سال ۱۹۹۷ میلادی که این دولت شهر مجددا تحت حاکمیت چین درآمد، متهم می‌کنند.  

هنگ‌کنگ شش ماه است که درگیر راهپیمایی‌های اعتراضی شده که اغلب به خشونت کشیده شده‌اند.

بر اساس گزارش رادیو RTHK، وکیل این کودک ۱۳ ساله نامه‌هایی را از دبیرستان و مربی فوتبال موکلش ارائه کرد که از دادگاه خواسته بودند تا به این دختر یک شانس دیگر بدهند. قاضی به این دختر گفت که اگر در آینده مرتکب جرم جدی‌تری شود دیگر با چنین گذشت و حکم ساده‌ای مواجه نخواهد شد.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

حمله به عین الاسد چقدر از توانایی های نظامی ایران را نشان می دهد؟

گزارش نیویورک تایمز را بخوانید

مقام معظم رهبری در نمازجمعه تهران:‌ از مذاکره ابایی نداریم اما نه با آمریکا

برخی با کمک رسانه‌های بیگانه و آرایش سقوط هواپیما سعی کردند یوم‌الله‌های این مدت را به حاشیه ببرند. عده‌ای جوانند و فریب می‌خورند ولی برخی اینگونه نیستند و حاضر نیستند منافع ملی را درک کنند و آنچه در زبان دشمن است تکرار می‌کنند. دشمن از سقوط هواپیما خوشحال شد که توانست نظام و سپاه را زیر سوال ببرند ولی اشتباه کردند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ فرار کانگوروها و ادامه آتش سوزی ها در استرالیا

ویدئو؛ سوسمار مونیتور زیر کاپوت تویوتا در تایلند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر